Forum Replies Created

Viewing 20 posts - 1 through 20 (of 26 total)
 • Piotr
  Participant
  Post count: 26
  #29905 |

  Jeśli masz FB, to odezwij się na lokalnej grupie. Tam będzie mogła umówić się z freediverami, a może nawet przetestować sprzęt, który planujesz zakupić 😉
  https://www.facebook.com/groups/1376512182673399/

  https://www.facebook.com/groups/160831773946997/


  Piotr
  Participant
  Post count: 26
  #28844 |

  Jest ciepła i z zewnątrz tak samo mocna jak inne pianki do scuba. Tylko będziesz zakładał na mydło, ale to i tak nie szkodzi 😉


  Piotr
  Participant
  Post count: 26
  #28132 |

  Cześć Lawka,

  Bardzo Ciebie proszę o kontakt przez FB na grupie:

  https://www.facebook.com/groups/964511463585195/

  Znalazłem jednego „trenera” free w Gdańsku, ale facet uczy metodami z innej epoki. Polecam unikać, żeby sobie przypadkiem nie zrobić krzywdy.


  Piotr
  Participant
  Post count: 26
  #28074 |

  Jak to jak? Stał się gwiazdą filmową!

  Marek, dobrze byłoby ustalić najpierw jakie efekty nurkowe najmocniej odczuwasz, a które wypadałoby wzmocnić. Do tego dobrze byłoby wiedzieć które z ćwiczeń wykonywanych wg Ciebie służy poprawie poszczególnych efektów. Próbowałeś robić spirometrię? Może masz jakieś dane w której minucie statyki spada u Ciebie nasycenie O2 w krwi?


  Piotr
  Participant
  Post count: 26
  #27893 |

  Gdynia, Witomino w środy 19:45 zazwyczaj jest kilka osób. Często mamy tor dla siebie. Nie ma problemów z płetwami, balastem, pianką.

  Kontaktuj się przez FB Trójmiasto z linku od Lu, proszę 🙂


  Piotr
  Participant
  Post count: 26
  #27812 |

  Spróbuj sobie ułożyć tak tabelę, że nie zatrzymujesz oddechu pod czas, tylko mierzysz czas do pierwszej kontrakcji. Tylko nie wymuszonej przypadkiem! Staraj się aby ta pierwsza kontrakcja była jak najpóźniej. Zapisuj czasy. Oddychaj tyle, aż będziesz czuła, że jesteś spokojna i zrelaksowana. Teoretycznie to taka będzie najłatwiejsza tabela jaką jest sens robić dla Ciebie. Pierwsze rozwinięcie widzę aby utrzymać z 5 kontrakcji do każdej serii.


  Piotr
  Participant
  Post count: 26
  #27796 |

  Minti, Freediving jako sport lubi zmieniać swoją twarz. Początkowo postronne osoby przeraża jak można nie oddychać, lecz po głębszym rozpoznaniu sprawy staje się to oczywiste. U osoby, która próbuje praktykować pojawiają się pytania ile, jak trenować, gdzie jest mój limit, itd. Podobnie jest na kolejnych etapach wtajemniczenia, w których właściwie na każdym musisz w sobie odkryć coś, czego wcześniej nie znałaś, aby pójść krok dalej.

  Moim zdaniem, powinnaś poszukać kogoś ze swojego miasta. Często są grupy na FB tworzone. Może też właśnie przez to forum kogoś znajdziesz. Najważniejsze, abyś potrenowała w wodzie z kimś, kto już przeszedł przez problemy, które Ty teraz napotykasz. Każdy z nas jest inny i w tym sporcie wyjątkowo się to objawia, a w kilku zdaniach bardzo ciężko określić czy problem leży przy mocnym spinaniu się na wynik, hiperwentylacji, a może zbyt małej wentylacji przed próbą albo czymś jeszcze innym?

  Zawsze warto rozważyć zrobienie kursu komercyjnego.


  Piotr
  Participant
  Post count: 26
  #26539 |

  Mesto, nikt w jednym poście nie streści specjalnie dla Ciebie wiedzy całego świata o free 😉 Masz czas – są książki. Nie masz czasu – zapłać i idź na szkolenie.

  Na górze tej strony znajdziesz „Jak zacząć?”. Powodzenia.


  Piotr
  Participant
  Post count: 26
  #25841 |

  A ja mam jak zawsze inne zdanie. Nigdy nie rezygnuj ze swoich pasji! Jeśli ma być trening, to zrób wszystko aby był idealny. Twój organizm teraz jest słaby i faktycznie lepiej go nie męczyć, ale możesz czytać. Z pewnością masz więcej wolnego czasu i możesz go ukierunkować tak, aby przyniósł najlepsze efekty. Internet jest wielki, a w końcu ta dyscyplina polega na zrozumieniu funkcjonowania własnego organizmu 😉


  Piotr
  Participant
  Post count: 26
  #25839 |

  Seed, od nowego roku wszystkie siłownie, baseny i tego typu ośrodki spalania tkanki tłuszczowej będą przeżywały oblężenie. Styczeń to właśnie najgorszy okres! Za to teraz jest czas wręcz idealny! Mało ludzi, a ci co są, to zdecydowani zrobić coś ze swoim życiem 😉


  Piotr
  Participant
  Post count: 26
  #25806 |

  Grzesiek, Piotrek – sporo się spóźniliście, już nie dysponuję oryginałem. Niemniej jeśli jeszcze będę kiedyś dla znajomych robił kserówki, to pewnie się odezwę.


  Piotr
  Participant
  Post count: 26
  #25769 |

  Z pewnością bliżej tego terminu się odezwę 🙂

  Tymczasem temat hokeja zostawię otwarty. Może akurat znajdzie się dość chętnych. W końcu największe pożary zaczynają się od małej iskierki 😛 Mimo wszystko raczę zdementować, że jest to sport urazowy. Wręcz teoretycznie bezkontaktowy. W wodzie w prawdzie można dostać płetwą po twarzy, ale jest to niewspółmierne do zderzenia zawodników na lodzie 😉 Pamiętaj też, że sercem drużyny zawsze jest osoba, która potrafi pociągnąć za sobą resztę, nadać sens i prawdziwą pasję treningom. Niekoniecznie musi akurat świetnie grać czy pływać.

  Słyszałem, że Bydgoszcz nie lubi się z Toruniem. Jeśli to potwierdzasz, to może przy okazji zainteresuje Ciebie inicjatywa rozdzielenia UMu Bydgoskiego od Toruńskiego 😉
  http://umed.bydgoszcz.pl/


  Piotr
  Participant
  Post count: 26
  #25697 |

  Dobre forum od złego różni się tym, że to pierwsze jest stworzone dla ludzi aby im ułatwiać życie.

  Jak chcesz kółeczko wzajemnej adoracji, to po co publiczne forum?


  Piotr
  Participant
  Post count: 26
  #25694 |

  Zmieńcie silnik 😉


  Piotr
  Participant
  Post count: 26
  #25693 |

  Jeśli nie pogardzicie kserówką, to dajcie maila.


  Piotr
  Participant
  Post count: 26
  #25525 |

  Woda w każdym stanie skupienia czyli narty, żagle. Marzy mi się rejs po greckich wyspach w stylu Moany i zrobienie instruktora free. Zobaczymy co będzie pierwsze. No i PUA na koniec; to była piękna dwuletnia przygoda ze szczęśliwym zakończeniem. Teraz rozdział w zasadzie zamknięty 🙂


  Piotr
  Participant
  Post count: 26
  #25507 |

  Skoro sprawdziłeś, to pewnie zauważyłeś, że napisałem do Ciebie 🙂 nie dostałeś wiadomości? wysłać ponownie? z NK zrezygnowałem już dawno temu. Zaproponuj platformę, która będzie przydatna w przyszłości.

  PS
  Robię największą, najbardziej skomplikowaną maszynę na tym świecie i prawdopodobnie najdroższą. Nawet jak bym chciał, to nie będę się cofał w tech.


  Piotr
  Participant
  Post count: 26
  #25498 |

  W Dekaczu masz czas na zwrot. Wielokrotnie już tam coś kupowałem z dostawą do domu, mierzyłem i kolejnego dnia oddawałem w sklepie. Nigdy nie było problemu. Inaczej niż przez neta to raczej pianki do free w PL nie kupisz. Oczywiście patrz też na sprzęt do łowiectwa, często to niemal to samo.

  Sprawdzasz te maile czasem? 😉


  Piotr
  Participant
  Post count: 26
  #25454 |

  jeszcze nie jestem mistrzem wszystkiego, ale ostatnio też przerabiałem temat wdrażania się. Zostaw kontakt na Pejsbuka, to może będę mógł Tobie trochę pomóc w starcie 😉


  Piotr
  Participant
  Post count: 26
  #25449 |

  A, to zmienia postać rzeczy. Szukaj w okolicy Katowic / Gliwic. Tam free się prężnie trzyma i mają tam doświadczenie. Jeśli masz dość ciepłą piankę, to możemy się wybrać razem na kamionki w Opolu jeszcze w tym sezonie. Szukaj mnie na fb lub zostaw jakiś kontakt.


Viewing 20 posts - 1 through 20 (of 26 total)