coopCo zyskujesz będąc członkinią/członkiem Stowarzyszenia Freediving Poland?

  • Realny wpływ na kształt i działania Stowarzyszenia – możesz wybierać i być wybieranym/-ą do władz SFP oraz zgłaszać wnioski dotyczące działania SFP i domagać się ich rozpatrzenia.
  • Prawo do udziału we wszystkich imprezach organizowanych przez SFP z tzw. „zniżką członkowską”, np. opłata rejestracyjna na Zawodach Krystalicznej Wody 2015 dla członków Stowarzyszenia była o 50 zł niższa, niż dla pozostałych uczestników.
  • Rezultaty ze wszystkich zawodów w jakich wystartujesz znajdą się w oficjalnym rankingu AIDA (w przypadku osób niezrzeszonych nie ma takiej możliwości).
  • Prawo do ubiegania się o udział w Reprezentacji Kraju na Mistrzostwa Świata organizowane przez Federację AIDA (tylko członkowie krajowych reprezentantów AIDA mogą brać udział w Mistrzostwach Świata organizowanych przez AIDA International).
  • Możliwość uzyskania licencji zawodniczej Polskiego Związku Freedivingu (SFP jest jego członkiem założycielem) upoważniającej do startu w Mistrzostwach Polski

Jak wstąpić do Stowarzyszenia Freediving Poland?

Wystarczy:

 • pobrać wzór deklaracji (KLIKNIJ TU: deklaracja), wydrukować, a skan lub zdjęcie wysłać na adres: marcin <at> freedivingpoland.org.pl lub pocztą zwykłą na adres:
  Stowarzyszenie Freediving Poland
  ul. Gdańska 5/3a, 85-005 Bydgoszcz

Oraz:

 • wpłacić składkę w wysokości 150 zł*:
  Stowarzyszenie Freediving Poland
  63 1750 0012 0000 0000 3708 8277 (BNP Paribas)

* Osoby które wstępują do Stowarzyszenia w drugiej połowie roku uiszczają składkę członkowską za dany rok w wysokości 75 zł. W przypadku złożenia deklaracji członkowskiej w pierwszej połowie roku należy uiścić całość składki.

I co dalej?

 • Masz realny wpływ na działania Stowarzyszenia! Pisz, dzwoń, spotykaj się z innymi stowarzyszonymi (w tym z Zarządem, Komisją Rewizyjną i Sądem Koleżeńskim)
 • Startuj w zawodach organizowanych przez SFP lub weź w nich udział jako wolontariusz (dlaczego warto? Przyczyniasz się do propagowania freedivingu w Polsce, spotykasz fajnych ludzi, współzawodniczysz i uczysz się, dostaniesz super koszulkę, no i masz zniżkę członkowską na wpisowe 😉)
 • Reprezentuj Polskę na zawodach międzynarodowych!

Wysokość składki członkowskiej dla aktualnych członków SFP, bez względu na datę jej uiszczania, wynosi 150 zł.

Uwaga! Z przyczyn organizacyjnych (np. brak możliwości przegłosowywania zmian w statucie podczas Walnego Zebrania) członkowie SFP, którzy nie opłacą składki członkowskiej do końca lutego danego roku, zostaną skreśleni z listy członków SFP na posiedzeniu Zarządu bezpośrednio poprzedzającym Walne Zebranie. O składkach członkowskich oraz zbliżających się Walnych Zebraniach będziemy informować przez www, facebooka oraz mailowo (dlatego zachęcamy do czytelnego wypełniania deklaracji/zgłaszania zmian w adresach email).

Skreślenie z listy członków SPF osób, które nie uiszczą składki członkowskiej na dany rok, nie ma żadnych negatywnych skutków (ani dla konkretnych osób, ani dla Stowarzyszenia), przeciwnie, stwarza możliwość podejmowania ważnych dla SFP uchwał podczas Walnych Zebrań.

Aktualną listę członków SFP prowadzi Tomasz Wosik (wosik.tomek<at>gmail.com)