Forum Replies Created

Viewing 20 posts - 1 through 20 (of 72 total)
 • natas
  Participant
  Post count: 79
  #20433 |

  85cm Gorilli to mierzone w takim układzie jak jest na zdjęciu w katalugu (musiała by być w 100% wypełniona klamotami) a jak nie jest pełna to zyskujesz po 10-15cm z każdej strony. Mieszczą się bez problemu Cresi Gara 3000, Leaderfins Waves, Mares Instinct Pro a nawet wszystkie na raz. Problem to jedynie długość zamka która wymusza zgięcie płetwy przy wkładaniu i wyjmowaniu.


  natas
  Participant
  Post count: 79
  #20427 |

  http://www.cressi-sub.it/Catalogue/Details.asp?id=226&CatMacroID=12&FilterByMacroCat=100

  CRESI GORILLA mam, używam, uwielbiam.

  Zalety:
  – wielka
  – wodoszczelna, no poza zamkiem (można po nurku śmiało wrzucić na fotel w samochodzie)
  – korek do wylewania wody (wrzucasz mokre kalmoty, wieszasz za uchwyt np. na drzewie i orwierasz „spust”)
  -dosyć odporna, od kilku lat nic się z nią nie dzieje

  Wady:
  – droga
  – materiał trochę jak z plandeki żuka (podczas upału robi bardzo miękki, na mrozie sztywnieje)


  natas
  Participant
  Post count: 79
  #13783 |

  Ile potrzebujesz i czy masz pas? Ołów mogę dla Ciebie przygotować ale zapasowy pas mam tylko zwykły parciany.


  natas
  Participant
  Post count: 79
  #13781 |

  uwaga deepa jest bardzo cenna 🙂

  a z bardziej przyziemnych spraw:

  -Ubieramy się w pianki w miejscu zakwaterowania i trzeba w piance przedreptać do jeziora. Zależy gdzie będziemy nocować to jest od 1 do 10 minut spacerkiem, więc wymyśl jak to zrobisz. Ja tam ubieram się w cały zestaw zakładam na to kurtkę i maszeruję w klapkach basenowych przez całe miasteczko akademickie 🙂

  -Regulamin mówi o obowiązkowym oświetleniu osobistym. Zasadniczo cokolwiek widoczne dla asekuracji. Jak nie masz to napewno ktoś pożyczy ale ustal to wcześniej bo przed samym startem może sie zrobić zamieszanie.

  -Balast. Jeśli nurkujesz to wiesz ile ołowiu używasz na codzień. Będzie to nurkowanie na bardzo małą głębokość około 14-15 metrów więc można do Twojej normalnej ilości dołożyć 1 lub 2kg żeby nie walczyć z wypornością. (ja przy głębszych nurkach zakładam 1,5kg na extremallu mam 4kg

  -Zimna nie ma co się bać. Ja mam piankę 3mm z nylonem w środku (woda sobie wesoło przelatuje) i bałem się że z zimna nie będę mógł wstrzymać oddechu ale nic takiego się nie dzieje. Po wyściu jest nawet gorąco z wrażenia:)


  natas
  Participant
  Post count: 79
  #20387 |

  Wybierasz się może na Extremalla (albo ktoś z Twoich znajomych)? Była by okazja przymierzyć i ponegocjować cenę w sprzyjających okolicznościach przyrody 🙂


  natas
  Participant
  Post count: 79
  #13778 |

  Jak już kiedyś Nitas słusznie zauważył „Jeśli jest taka potrzeba jezioro Kortowskie zamarza w dodatniej temperaturze.” 🙂


  natas
  Participant
  Post count: 79
  #10368 |

  Niestety nie ma miękkiej gry. Pomyślmy ile razy zdarzyło się nam zrobić bez asekuracji jakieś wydawało by się „banalne” 50 czy 75 metrów na basenie albo „parę” metrów w głąb. A sam byłem świadkiem BO po 1’20” (fakt, że w przeręblu ale tak szybki BO wydawał mi się niemożliwy). A całkiem niedawno widziałem laryngospasm (lub coś podobnego do niego) po nurkowaniu na 25 metrów. W obydwu przypadkach byłem asekurantem i nic się nie wydarzyło ale strach pomyśleć co by było bez asekuracji.


  natas
  Participant
  Post count: 79
  #20008 |

  Pytanie po co używać zatyczek. Jeśli masz częste infekcje ucha i nurkujesz długo i płytko w zimnej wodzie (tak jak łowcy podwodni) to może, ale do typowego freedivingu to bym się bał cokolwiek wkładać do uszu. Sam producent napisał, że chronią przed bólem związanym z wychłodzeniem i infekcjami (powodowanymi wlewaniem się zimnej wody do ucha). Na pewno nie chronią przed bólem związanym ze złym wyrównaniem ciśnienia, a moim zdaniem może nawet je utrudniają. Widziałem u łowców podwodnych taki patent że na czas nurkowania wkładają do uszu waciki nasączone olejkiem kamforowym (nie wiem czy to częsta praktyka bo tylko raz coś takiego widziałem). Freediverzy raczej unikają takich wynalazków, zalewają kaptury wodą (aby uniknąć efektu hood squeeze) a niektórzy nawet robią w kapturach niewielkie dziurki aby woda mogła swobodnie przepływać.


  natas
  Participant
  Post count: 79
  #9281 |

  AKBP działa w piątki na 20:20.
  Ja chodzę na Elanę poniedziałki i czwartki na 17:40 na bilety (czasem się da popływać czasem nie).

  Co do pływania w mono z butlą to wiem że mają zwykłe flaszki 4 litry albo coś koło tego i zwykłe automaty i pchają je przed sobą w wodzie. Można by podłapać jakiś kontakt z Laguną z Torunia tam mają na pewno większą wiedzę 🙂


  natas
  Participant
  Post count: 79
  #24228 |

  Ten pierwszy link dobrze znamy bo to Toni Dobrzański rodzina Nitasa 🙂 i kompozytor muzyki w tym filmie.


  natas
  Participant
  Post count: 79
  #18045 |

  Jak to mówią „na oko to chłop w szpitalu umarł”. Różnice mogą być minimalne, parciany pas jest węższy/cieńszy (w sensie bardziej płaski) niż gumowy i może tu jest problem z rozpinaniem gumowych. Sama zasada działania klamry jest identyczna. W sumie dziwne, że taka marka jak OMER ma jakieś problemy ze sprzętem…


  natas
  Participant
  Post count: 79
  #18043 |

  Ten z drugiego linka to taki jaki posiadam już kilka ładnych lat i od nowości do dzisiaj działa idealnie.


  natas
  Participant
  Post count: 79
  #10231 |

  O ilę się nie mylę przepisy AIDA nic nie mówią o „popuszczaniu” powietrza podczas STA,DYN,DNF jak i wszystkich konkurencjach na wodach otwartych. Problem może być tylko taki, że gwałtowne wypuszczenie większej ilości na bank sprowokuje asekurację do wyciągnięcia Cię z wody i czerwoną kartkę. A nie można mieć im tego za złe bo takie gwałtowne wypuszczenie powietrza najczęściej oznacza BO a wtedy trzeba reagować natychmiast. Ważniejsze jest zdrowie zawodnika niż dobry wynik.


  natas
  Participant
  Post count: 79
  #9273 |

  http://www.freediving.com.pl/forum.php?fk=692&id=762109#f762109

  jak się uda to najbliższy piątek 17.02.2012 na 18:40 basen „Elanowski”


  natas
  Participant
  Post count: 79
  #13303 |

  JEST JEST JEST !!!!

  Już się bałem, że nie będzie Extremalla.
  Jestem mentalnie przygotowany na start nawet gdybym miał założyć kalesony pod moją 3mm piankę.
  Już się nie mogę doczekać :evil


  natas
  Participant
  Post count: 79
  #13288 |

  Też wymieniałem baterię w D4 samodzielnie na początku sezonu i komp ma się świetnie do dzisiaj pomimo kilku PB w konkurencjach głębokościowych :). Baterię można kupić w dobrych sklepach elektronicznych bez problemu, markową za 5zł a taką bez nazwy nawet za 2zł najważniejsza jest data produkcji. Dobry smar silikonowy (lub silikonowy z dodatkiem teflonu) w takim sklepie też kosztuje 2-3 zł (mała tubka). Jedyny problem jaki napotkałem to wymiana uszczelki, zostawiłem starą tylko przesmarowałem ją silikonem ale przy następnej wymianie baterii pewnie by trzeba ją już wymienić i tu problem.
  Zna ktoś dokładne wymiary takiej uszczelki? Kupić oryginalnej pewnie się nie da chyba, że zna się kogoś w autoryzowanym serwisie Sunnto, ale znając dokładnie jej wymiary można kupić coś innej firmy.


  natas
  Participant
  Post count: 79
  #19442 |

  Reklama reklamą ale naważniejsze jest dobre dopasowanie ilości balastu i równomierne rozłożenie go na pasie a to zapewnią tylko małe kafle. 0,5kg są idealne.

  A swoją drogą stosunek jakość-cena u parisa jest nie do pobicia 🙂


  natas
  Participant
  Post count: 79
  #15066 |

  śmiało


  natas
  Participant
  Post count: 79
  #10039 |

  Naprawdę nie kupuj płetw nie do free, szkoda kasy. Na stratosy wydasz około 150zł a za 230 masz http://www.decathlon.com.pl/PL/flp-900-61924900/ co prawda nie wiem co są warte ale przynajmniej wyglądają jak płetwy do freedivingu i będziesz mógł uczyć się klasycznych długich pociągnięć. Poszukaj na allegro czasem się trafiają używane GARA 2000 albo jeszcze lepiej 3000. O włóknach szklanych i węglowych nie piszę ale w tym sezonie się przesiadłem na karbony i to jest zupełnie inny świat… ale to z czasem sam zobaczysz.


  natas
  Participant
  Post count: 79
  #15064 |

  Taplamy się wtorki, czwartki 17:50 i niedzielę 11:10. Jutro ma być już grafik na wrzesień więc nie wiadomo czy te godziny nie będą zajęte ale napewno się coś dopasuje. Najbliższa niedziela 04-09 jeśli dopisze pogoda nuramy na jeziorze Wądzyń (niedaleko Brodnicy) jak będzie kiepsko z pogodą to basen.


Viewing 20 posts - 1 through 20 (of 72 total)