Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • muchaa405
  Członek
  Post count: 61
  erton
  Członek
  Post count: 29
  #13286 |

  Witaj Maciek.
  Dziwie się że serwisant polecił Ci samodzielne resetowanie kompa.Czy D4 po takim Twoim zabiegu nadal jest objęty gwarancją.
  PzdrKraków. 😀


  maczek
  Członek
  Post count: 42
  #13287 |

  Ostatnio wymieniałem samodzielnie baterię w D4 wg. tego opisu. Wszystko poszło gładko a co najważniejsze komp działa 🙂 Największy problem miałem z kupieniem odpowiedniej baterii bo nigdzie takiej nie mieli. W końcu znalazłem w Internecie i z wysyłką wyszło ok. 12zł.


  natas
  Participant
  Post count: 79
  #13288 |

  Też wymieniałem baterię w D4 samodzielnie na początku sezonu i komp ma się świetnie do dzisiaj pomimo kilku PB w konkurencjach głębokościowych :). Baterię można kupić w dobrych sklepach elektronicznych bez problemu, markową za 5zł a taką bez nazwy nawet za 2zł najważniejsza jest data produkcji. Dobry smar silikonowy (lub silikonowy z dodatkiem teflonu) w takim sklepie też kosztuje 2-3 zł (mała tubka). Jedyny problem jaki napotkałem to wymiana uszczelki, zostawiłem starą tylko przesmarowałem ją silikonem ale przy następnej wymianie baterii pewnie by trzeba ją już wymienić i tu problem.
  Zna ktoś dokładne wymiary takiej uszczelki? Kupić oryginalnej pewnie się nie da chyba, że zna się kogoś w autoryzowanym serwisie Sunnto, ale znając dokładnie jej wymiary można kupić coś innej firmy.


  maczek
  Członek
  Post count: 42
  #13289 |

  Przy następnej wymianie (pewnie za ok. 2 lata) zmierzę dokładnie oring 🙂 Podejrzewam, że w sklepach specjalistycznych powinni mieć. Widzialem też na ebayu taki „replacement kit” – bateria + oring. Cena 9 funtow (ok. 45zł), przesyłka międzynarodowa gratis. I tak wychodzi ponad 2 razy taniej niż w serwisie.


Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.