Forum Replies Created

Viewing 20 posts - 1 through 20 (of 30 total)
 • Nuno30
  Participant
  Post count: 30
  #28183 |

  Marcinie dziękuję za odpowiedz. Dam sobie jeszcze trochę czasu. Jeśli faktycznie będzie tak dalej jak jest ,to pozostanie scuba choć nie mogę się pogodzić z myślą ,że koniec free ,jednak sprawia mi więcej frajdy  🙁 .


  Nuno30
  Participant
  Post count: 30
  #28175 |

  Marcinie ,a jeśli okaże się ,że mam nadciśnienie to co dalej z moim free ,chyba trzeba będzie skończyć z tym sportem?


  Nuno30
  Participant
  Post count: 30
  #28171 |

  Krew była ”żywa” tzn. normalna piękna czerwień krwi. Jeśli chodzi o przeziębienie to od jakiegoś czasu zawsze po wygrzaniu się w łóżku ,raz lub dwa odkasłało się ciemną wydzielinę tzn. nie krew tylko flegma nie było tego dużo teraz też. Acha dzień po wydarzeniu rano splunołem ale już tylko skrzepami i już czysto bez skrzepów i krwi tylko zostało trochę ciemnej flegmy po wygrzaniu w wyrku. Nie robiłem ćwiczeń na wydechu ( nie cierpię ich). Jak zawsze pierwszy strzał czyli około 120 m dystans i czas jak zawsze ponad 2 min. zawsze tak robię jednorazowo.

  A jeszcze jedno. Tego dnia po tym jak wstałem zjadłem cos i chyba się strulem bo wymiotowałem i czułem się no źle. Lekarz powiedział ,że ciśnienie może być wypadkową tego hmmm szok organizmu.


  Nuno30
  Participant
  Post count: 30
  #25848 |

  Ano te treningi stały się stałym ”krajobrazem” mojego życia ,nie wytzrymałem i wczoraj próbowałem choć wyszło średnio na jeża ,oczywiście żona opatrzyła to komentarzem ,że trzeba mieć coś z deklem żeby się na własne życzenie podduszać ech :). Mateuszu moja choroba wynika chyba z warunków pracy bo zimno ,dużo pyłu i czasem mrozne przeciągi ,a i praca nocna. Odżywiam się dość dobrze ,dużo warzyw,lubię owoce szczególnie cytrusowe czy brzoskwinie,jem mięso ,ale czyste mięso ,kiełbas bardzo mało, a jeśli chodzi o używki to w tej chwili nie mam niooooo może kawa 😉 ale tego nie dam sobie odebrać choć zauważyłem ,że po kawie spadają ”osiągi”.


  Nuno30
  Participant
  Post count: 30
  #25834 |

  Taką crazy apnee robiłem nawet o tym nie wiedząc ,jeden do dwóch wdechów i wstrzymanie,i tak z x15 (tzn 2 powolne wdechy i około 1min 30 sec wstrzymania,wcześniej trzymałem więcej ale zbyt męczące ,od kompa wstawałem mokry jak szczur) ,często  gdy gram w depth hunter :D. Objawy niedotlenienia to np. lekkie jakby zawroty głowy.  Marcin mam starszy telefon ,nie ma androida na jave coś potrzebne,jestem odporny na nowiki techniki haha :). Aaaa nie wiem czy to naturalne ,ale po takich bardziej skondensowanych statykach mam dużo większą perystatykę jelit. Jeśli chodzi o statyki takie łóżkowe to teraz robie trochę za radą olekrego

  oddech       wstrzymanie

  x                  1.50

  1.30            1.50

  1.15            1.50

  1                 1.50

  0.45           1.50

  0.30           1.50

  0.30           1.50

  0.15           1.50

  jak widać wychodzi na to,że lepiej mi wychodzi jak mam mózg czymś zajęty ,czyli grą bo dwa wdechy i 1.30 wstrzymania ,a na łóżku tak jak widać i to taki prawie max ,a wentylacje przeca dużo dłuższe.


  Nuno30
  Participant
  Post count: 30
  #25831 |

  Olekry podaj proszę nazwę lub namiar gdzie można pobrać taki program na Jawe w tel. Marcin jak poznać to który z czynników ogranicza co2 czy o2?


  Nuno30
  Participant
  Post count: 30
  #25813 |

  Dzięki Marcin za wyjaśnienie 🙂 cieszę się,że również Mateusz Malina wypowiedział się ,dobrze poczytać co piszą mądrzejsze/bardziej doświadczone głowy ,żeby sobie samemu nie napytać biedy 🙂


  Nuno30
  Participant
  Post count: 30
  #25809 |

  Jasny gwint ,spadki ,wzrosty. Tzn ,że po zanurzeniu pod wodę wzrasta ciśnienie w organizmie ok zrozumiałe ,ale dziwne ,że zwiększa się pobór tlenu,dziwne ,większe ciśnienie w krwiobiegu=większy pobór tlenu?? 😮


  Nuno30
  Participant
  Post count: 30
  #25792 |

  Dziękuję za odpowiedz. Na basen chodzę,ale dość rzadko i nie przeginam bo nie mam z kim. Jakiś czas temu zrobiłem 50 m bez balastu i płetw,ale więcej nie chcę kusić. Muszę zrobić te 8×25 z krótką przerwą,ale muszę płynąć w miarę szybko bo bez balastu idę na powierzchnię jak korek :D.


  Nuno30
  Participant
  Post count: 30
  #25786 |

  Jeszcze ja  o coś popytam.  Czyli w zasadzie nie ma ćwiczeń przedłużających fazę łatwą 🙁 no ja mam tak np przy takich wolnych próbach nie na co2, nie na max w pierwszej 1,20 potem koło 1,40 nic szczególnego :/. Czy można robić takie ćwiczenie na co2 jak ja , a więc : idę swobodnie wstrzymyję oddech i tak do pierwszych skurczy potem jeden wdech i znów i tak może ze 20 razy. Jak powinno wyglądać rozpoczęcie oddychania po wynurzeniu/statyce ,aby się nie hiperwentylować. Zazdoszcze wam tak długich faz łatwych.


  Nuno30
  Participant
  Post count: 30
  #25773 |

  Faktycznie na początku jest pięknie czasy max statyki rosną bardzo szybko ,ze statyki na statykę, z dnia na dzień ,a pózniej  przychodzi taki czas jakby spadku i w ogóle nie da się dobić do swojej max statyki to frustruje Ja moją maks statykę miałem po 1,5 miesiąca i jeszcze jej nie pobiłem mimo ,że juz pól roku trenuje,choć przyznam się ,że teraz trenuję głównie tabele na co2 , drepting apnea i drepting po schodach :D,daawno nie robiłem na max czas ,jakiś miesiąc temu robiłem to wyszło 3.30 nic szczególnego no ale nic. Ktoś mi kiedyś bąkał ,że ważna jest też dieta tylko nie bardzo wiem o co chodzi zasadotwórcza czy kwasotwórcza ,ponoć czosnek dobrze działa przed nurkowaniem bo obniża ciśnienie.


  Nuno30
  Participant
  Post count: 30
  #25770 |

  A ,że ja odgrzeję trochę temat,jak wygląda przetrenowanie organizmu??


  Nuno30
  Participant
  Post count: 30
  #25575 |

  Są trzy kamionki do wyboru :Bolko,Silesia,Piast. Najgłębsza to piast ,miejscami ponad 20 m.


  Nuno30
  Participant
  Post count: 30
  #25527 |

  Świras <span style=”color: #666666; font-family: Roboto; font-size: 14px; line-height: 20px;”>Kitesurfingowców podziwiałem w tym roku w Dziwnowie jak śmigali na takich porządnych falach. Był przez dwa dni silny wiatr z północnego-zachodu,a fale wdzierały się het na plażę.</span>


  Nuno30
  Participant
  Post count: 30
  #25526 |

  Piotrek jak już będziesz miał instruktora ,to ja jestem pierwszy w kolejce jako uczeń :D,serio.


  Nuno30
  Participant
  Post count: 30
  #25523 |

  W Opolu 😉 ,no przeca są aż 3 zbiorniki:).


  Nuno30
  Participant
  Post count: 30
  #25519 |

  Wow skoki ,muszę kiedyś spróbować ,ale wpierw muszę wejść w freediving. 😀

   

  Zachęcam kolejne osoby do opisów swoich zainteresowań, w końcu ”nie samym chlebem człowiek żyje”. 😉


  Nuno30
  Participant
  Post count: 30
  #25508 |

  Tak ,dostałem na meila jutro odpowiem,własnie zbieram się na nockę.


  Nuno30
  Participant
  Post count: 30
  #25500 |

  Piotrze choć to nie ma jakiegoś znaczenia ,to bardziej podobają mi się skafandry do łowiectwa,kto wie może pojdę za jakis czas w tym kierunku. Te maile sprawdzam ,poślij mi dane do konta na NK bo tam jestem.


  Nuno30
  Participant
  Post count: 30
  #25497 |

  Dziekuje za odpowiedz. Nie wieżę jednak kupowaniu przez sieć ubrań,trzeba by było przymierzyć:). Ja jestem w miarę niski ale szeroki,krępy tzn nie grubas ,ale masę swoją mam.


Viewing 20 posts - 1 through 20 (of 30 total)