Strona główna Działy Początkujący Początkujący Zapraszamy Reply To: Zapraszamy

Bronisław Kokot
Participant
Post count: 179
#5261 |

Ano dlatego dwie minuty, gdyż uważam, że znam dość dobrze swój organizm. A te dwie minuty są po wcześniejszym przepłynięciu np. 50m.
Zawsze przychodząc na basen najpierw płynę 4 razy po 25 m. dopiero po tym po spokojnym dwuminutowym oddychaniu i na koniec kilku bardzo głębokich oddechach płynę 50m. bez płetw. Następnie zakładam płetwy Cressi Gara LD te tańsze i pływam sobie 2 razy tylko po 25 metrów, za trzecim razem znów 50m i pływam tak ok 1.5 godziny max do 2 godzin
Latem w sierpniu tego roku nurkowałem na Krymie w Sudaku i ze względu na brak asekuracji i mętną wodę ze względu na zwiększone falowanie tylko na ok. 10 m, ale później tj, pływam przy dnie. Max 1.5 minuty zazwyczaj 1 minutę. Wiem że przepłynięcie 50m na basenie zajmuje mi troszkę więcej niż 1 minutę. Ale tam pozwoliłem sobie na więcej bo wykonywałem bardzo spokojne ruchy.
Rozróżniam u siebie cztery style płynięcia w płetwach. Po dwa style jak przy delfinie i tak jakbym używał monopłetwy i dwa tradycyjne tylko ruchy płetw raz są małe, a raz większe.
Patrząc teraz z dużej perspektywy to wiem że ponad dwadzieścia lat wentyluję się w ten sposób. Wiedziałem od dawna, że dłuższy dystans jestem w stanie przepłynąć za trzecim czwartym razem.
Dzięki internetowi poprawiłem technikę rak, kiedyś pływałem mając ręce tylko do żabki, bez tego dodatkowego ruchu, jak u Trubridga ( wybaczcie, ale jestem starszej daty i uczyłem się tylko rosyjskiego )

Jeśli mój sposób wentylacji jest zły jak się wentylować ile potrzebuję wdechów. Ale nadmieniam że będąc na basenie pływam stale pod wodą.