Mateusz Malina
Participant
Post count: 480
#9770 |

Chłopaki, jak znacie angielski to zapraszam na http://forums.deeperblue.com/

Większą część swojej wiedzy posiadam właśnie z tego forum. Nie możecie oczekiwać, że ktoś za Was ułoży Wam plany, treningi itp. Wszystkie odpowiedzi na Wasze pytania są właśnie tam. Gdy zaczynałem i chciałem wiedzieć coś o dynamice, wpisałem coś w rodzaju static apnea itp. w wyszukiwarce i przez 2 tygodnie feri o tym czytałem. Żeby do czegoś dojść, trzeba coś z siebie dać.

Ontakee, na początku najlepsze moim zdaniem sa wlasnie tabelki z apnea.cz
robilem je 3x w tygodniu. w pn robilem Cyrnea-contractions, w srody Cyrnea-hypoxia, a w piatki cyrnea-contractions.
Na poczatku te tabelki sa najlepsze. Teraz gdy juz jestem bardziej wytrenowany i czasu mam mniej robie takie na 1 wdech. np. 12-13x staly czas (1:45) z 1 oddechem pomiedzy kazda. Tylko tak jak mowie, rzadko cwicze statyke i dawno juz ich nie robilem.

rydberg – zasada jest prosta, gdy robie cardio, moje free drastycznie spada. Skurcze sa nie do wytrzymania i ogolnie zle sie czuje na basenie. Po cardio musi minac sporo czasu na uspokojenie organizmu. Moim zdaniem 1 miesiac to minimum a optymalnie to chyba nawet z 3.

Cardio opiera sie na VO2max, a freediving na VO2min. To tak jakbys uczyl organizm w tym samym czasie w zupelnie odwrotny sposob spalac tlen. Pomimo tego staram sie robic bardzo intensywne sesje free w czasie okresu cardio gdyz dyskomfort jest duzo wiekszy, a po zaprzestaniu cardio obserwuje drastyczny przyrost formy.

pozdrawiam

:OK



? -----------------------------------------
http://www.mattmalina.com
Limitless - kursy freedivingu
Instruktor Freedivingu AIDA
http://www.facebook.com/mattmalinafreediving