Strona główna Działy Początkujący Początkujący Zapraszamy Reply To: Zapraszamy

Bronisław Kokot
Participant
Post count: 179
#5259 |

Mnie frediving interesuje od bardzo dawna. Wcześniej nawet nie wiedziałem że jest taka dyscyplina. Zawsze jednak lubiłem pływać pod wodą i do teraz mi to zostało. Minimum raz w roku jadę na cieplejsze wody, gdzie nurkuję. Nie mam problemu z osiagnięciem 20m. W statyce leżąc dzisiaj uzyskałem wynik 4 min. Kilka lat wstecz miałem ciut więcej.
Czytając wasze artykuły doszedłem do wniosku, że nie wszystko co robię, jest prawidłowe. A mianowicie zdaje się, że stosuję przy dotlenianiu się hiperwentylację. Mniej więcej wygląda to tak pływając na basenie najpierw 4 razy płynę 25 metrów, później przepływam 50m bez płetw, ale robię to tak, że przed 50 spokojnie oddycham zazwyczaj z tzw. zegarkiem w ręku ( mam go na ręce ) 2 minuty dopiero potem płynę 50m. i mogę to robić wielokrotnie podczas pobytu na basenie. Zeszłego roku bez płetw przepłynąłem na basenie w Brzeszczach 65m- 67m, ale teraz tego nie robię, gdyż miałem w tedy zbyt mało tlenu i czułem że opuszczają mnie siły. Co najgorsze ratownicy widząc, że przychodzę na basen w Brzeszczach są uśpieni widząc moje możliwości. Dlatego nie pływam po rekordy, bo pływam bez asekuracji. Takie pływanie jednak robi szkody, gdyż w psychice utrwala się 50m i nic więcej.
Jeśli to możliwe chciałbym od kogoś kompetentnego otrzymać informacje jak długo się dotleniać. Bo choć są tabele, to nie za bardzo się w nich orientuję.