brak komentarzy

Zlin Cup zdobyty, nowy rekord Polski!

W tegorocznej edycji ZLIN CUP tradycyjnie nie zabrakło naszych zawodników.

Uprzedzając nieco chronologię wydarzeń:

W konkurencji Dynamika Bez Płetw kobiet, triumfowała Emilia Biała, która przepłynąwszy pod wodą 147 metrów ustanowiła nowy rekord Polski.

W kategorii mężczyzn, w łącznej klasyfikacji zwyciężył Krzysztof Dąbrowski, który zyskał najwięcej punktów oraz osiągnął najlepszy wynik w DNF – 150 metrów.

W sobotę 15 Listopada na basenie w Luchacovicach pojawili się zawodnicy z Czech, Polski, Rosji i Słowacji.

Nasz kraj reprezentowali: Emilia Biała, Julia Kozerska, Krzysztof Dąbrowski, Jakub Małyjurek, Aleksander Ryszka oraz Michał Widelski.

Pierwszą konkurencją dnia była Statyka.

Zawodnicy walczyli dzielnie… ale nie zawsze skutecznie: Michałowi Widelskiemu próby nie uznano za „touch”, natomiast Aleksander Ryszka w czasie procedury wykonał widowiskową sambę. A że procedura plus taneczne podrygi raczej uznania sędziów nie zyskują, czerwona kartka, którą zobaczył również była widowiskowa (spore mieli sędziowie te karki – na moje oko tak mniej więcej formatu A5). Ostatnią „spaloną” próbą jeśli chodzi o naszych zawodników była DNF Jakuba, który nieco zbyt optymistycznie ocenił swoje możliwości i niestety po wynurzeniu się na 141 metrze „nie ustał” procedury.

… A teraz już same pomyślne wieści:

„Życiówka” Jakuba w Statyce (5,10), czysto zaliczone 100m Michała, PB Olka w DNF (135m – 3 miejsce w tej konkurencji), PB Krzysztofa Dąbrowskiego DNF i najlepszy wynik zawodów (150m).

Jeśli chodzi o Panie: wspaniała wiadomość czyli nowy rekord Polski ustanowiony przez Emilię Białą – 147 metrów!

Deprymujący dla naszej zawodniczki musiał być fakt, rozdarcia nogawki stroju tuż przed startem.

Najwyraźniej wysłużony (i zasłużony!) Speedo LZR postanowił pożegnać się z karierą akurat podczas rekordowej próby … Na szczęście „awaria” została prowizorycznie naprawiona dzięki odrobinie zdolności manualnych oraz taśmie klejącej Jakuba :). Natomiast Emilia mimo tej niedogodności popłynęła bardzo spokojnie pobijając swój poprzedni rekord o kilka metrów i zostawiając sobie jeszcze chyba pewien zapas sił, bowiem procedurę powierzchniową wykonała błyskawicznie i nie wyglądała przy tym na szczególnie zmęczoną.

Płynąca na samym końcu Julia Kozerska osiągnęła 144 metry. Jest to jej nowy „Personal Best” i byłby to nowy rekord kraju, gdyby nie fakt, że kilkanaście minut wcześniej swoją znakomitą próbę wykonała Emilia.

Na zawodach padł również rekord Czech w Statyce pań. Obecna rekordzista świata klasyfikacji CMAS i mistrzyni Europy tej federacji Gabriela Grezlova, zdystansowała wszystkich doskonałym czasem 7 minut i 13 sekund.

Pora na statystyki:

STA (Panie):

1 miejsce Gabriela Grezlova – 7’13”

2 miejsce – Jana Balounova – 4’22”

3 Miejsce Julia Kozerska – 3’32

——

STA (Panowie):

1 miejsce Martin Pros – 6’06”

2 miejsce – Kamil Vystein – 5’47”

3 Miejsce Radek Veverka – 5’31”

—–

DNF (Panie):

1 miejsce Emilia Biała – 147m NR

2 miejsce Julia Kozerska – 144m

3 Miejsce Jana Balounova – 105m

——

DNF (Panowie):

1 miejsce – Krzysztof Dąbrowski – 150m

2 miejsce – Kamil Vystejn – 137m

3 Miejsce – Aleksander Ryszka – 135m

——-

Klasyfikacja łączna:

Kobiety:

1 miejsce – Gabriela Grezlova

2 miejsce – Julia Kozerska

3 Miejsce – Jana Balounova

Mężczyźni:

1 miejsce – Krzysztof Dąbrowski

2 miejsce – Kamil Vystejn

3 Miejsce – Martin Pros

Tegoroczne zawody były już siódmym z kolei rocznikiem Zlin Cup.

Mam nadzieję, że na ósmym wydaniu zawodów za rok spotkamy się w podobnym lub jeszcze większym składzie, a także, że nasi południowi sąsiedzi odwiedzą nas licznie na innej cyklicznej imprezie – już za miesiąc w Rybniku.

Aleksander Ryszka

Zostaw komentarz