2

XIV Basenowe Mistrzostwa Polski we Freedivingu!

Freedivers, XIV Basenowe Mistrzostwa Polski we Freedivingu zbliżają się wielkimi krokami! Areną zmagań tegorocznego święta freedivingu będzie kryta pływalnia Wodna Nuta w Opolu – jeden z najnowszych kompleksów basenowych w Polsce! Zawody zostaną rozegrane w dniach 30.06-1.07.2017 roku, a ich organizatorami są: Stowarzyszenie Freediving Poland, Miasto Opole, Mosir Opole oraz Stowarzyszenie Diving Ecology Education!

 

Zawody zostaną rozegrane zgodnie z obowiązującym Regulaminem AIDA i będą przeprowadzone w trzech konkurencjach:

  • Dynamic with Fins (dynamika w płetwach)
  • Dynamic without Fins (dynamika bez płetw)
  • Static Apnea (statyka)

O ostatecznej kolejności w klasyfikacji generalnej decyduje suma punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach.

Starty w dynamice w płetwach zostaną rozegrane w piątek 30 czerwca na pływalni 50 m, dynamika bez płetw oraz statyka zostaną rozegrane następnego dnia na pływalni 25 m.

W sobotę niecka basenu olimpijskiego zostanie podzielona, a część 25-metrowa pływalni zostanie udostępniona na zawody. Oznacza to, że podczas zawodów druga część niecki będzie dostępna dla klientów Wodnej Nuty.

Freediverzy startujący w konkurencjach dynamicznych będą musieli wynurzać się przy linach (tor 1 i 10 nie będą używane do startów). Planowane jest rozegranie 4 startów jednocześnie w dynamikach (OT co 8 minut) i 5 jednoczesnych startów w statyce (OT co 12 minut). Starty odbywały się będą z pomostów.

Aktualnie na liście startowej znajduje się 31 zawodników i zawodniczek z 4 europejskich krajów. Rejestracja trwa najpóźniej do 21 czerwca, a osoby, które zdecydują się na udział w zawodach do 1 czerwca mogą skorzystać ze specjalnej zniżki.

Rejestracja oraz dodatkowe informacje:  www.bmp.free-diving.pl

2 komentarze

  1. Bercik says:

    Można przyjsć na te zawody sobie popatrzeć?

Zostaw komentarz