Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • bucy
  Członek
  Post count: 0
  #15650 |

  Witam, jestem baaarrrdddzzoo początkującym freediverem i mam kilka pytań co do sprzętu. Na stronach poświęconych nurkowaniu bezdechowego dużo dowiedziałem się jaka maska, płetwy itd. Lecz znalazłem mało informacji na temat zegarka. Co uważacie, czy wystarczy wodoszczelny do 50M czy powinien być do 200M? Czy przydatny jest głębokościomierz wbudowany(jego dokładność). Wiem że stoper powinien być 😀 .Jekich wy używacie?


  Radosław Gaca
  Participant
  Post count: 615
  #15651 |

  Witaj

  Zegarek we freedivingu używa się raczej wyłącznie w statyce oraz jako kontrolę czasu nurkowania ( ale bardzie w i dla asekuracji ). Nie ma tu jakiegoś określonego typu chociaż wydaje się, że najlepsze są zegarki z cyfrowym dużym wyświetlaczem. Jeżeli chodzi o oznaczenie na zegarkach to zapisane ta 50, 100, 200 m nie ma nic wspólnego z głębokością, którą te zegarki wytrzymują. 50 m to zegarek wodoodporny ale nie wodoszczelny i do nurkowania nadają się właściwie jedynie zegarki sygnowane 200 i więcej m.

  Najbardziej popularnym przyrządem pomiarowym przy nurkowaniu free jest komputer free Suunto D3. Oczywiście można z powodzeniem stosować głębokościomierz analogowy i dodatkowo zegarek ze stoperem.

  Pozdrawiam Radek


Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)

You must be logged in to reply to this topic.