Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
 • tomek1
  Członek
  Post count: 7
  #5723 |

  mam taki problem jak w temacie. Może ktoś ma jakiś rodzaj który można kupić, a który nie spada z nosa w trakce wyrównywania ciśnienia. Kupiłem sobie taką z Areny, i faktycznie, nadaje się ona, ale do zwykłego pływania. Nurkowanie w niej mija się z celem. Po prostu zsuwa się z nosa.
  Ktoś gdzieś napisał, że najlepsza to taka, którą samemu sobie ktoś zrobi. Więc może ktoś m taki przepis?


  mayol03
  Członek
  Post count: 48
  #5724 |

  ja niedawno przez przypadek odkryłem idealne zatyczki na nos,które robi się z wieszaka do spodni!!
  niestety nie wypróbowałem jeszcze tego w nurkowaniu ale na sucho działa idealnie!!!
  w sklepach z ubraniami np.sklep z garniturami są sprzedawane spodnie, które wiszą na specjalnym wieszaku do spodni który posiada 2 klipsy służące do trzymania ich.i własnie te klipsy moga służyc jako zatyczka.poprostu musisz je nadpiłowac tak zeby z wieszaka został tylko ten klips.klips z uwagi na to że musi trzymać spodnie które to najlżejszych nie należa ma taki ucisk który jest wystarczający do tego aby tak zatkać ci nos żebyś mogł sie przedmuchać!!ma w dodatku taką powierzchnię która spokojnie obejmuje cały nos a nie tylko tę część nosa gdzie są dziurki w związku z czym idealnie pasuje na zatyczke do free.
  spróbuj!!!! :ok :ok


  Dariusz Grabowski
  Participant
  Post count: 183
  #5725 |

  Widziałem nosek z modeliny. Taki polecam. Możesz sobie zrobić jaki chcesz, używając oczywiście standardowej klamerki.


  tomek1
  Członek
  Post count: 7
  #5726 |

  Z mojego niewielkiego co prawda doświadczenia wynika, że nie tyle siła ucisku jest tu ważna, co powierzchnia styku takiej zatyczki z nosem, oraz materiał, który styka się z nosem.
  Moja jest dość mocna, powierzchnia jest jednak dość mała. Pozatym cała jest zrobiona z plastiku. Efekt jest taki, że świetnie nadaje się do pływania, jednak przy nurkowaniu zaczyna się zsuwać.
  Modelina… czym dokładnie jest ta modelina? Muślałem o zrobieniu zatyczni z klamerki lub wykorzystaniu drutu z klamerki, lub innego hartowanego drutu oraz silikonu. Boję się jednak, że drut przebije silikon, i będę mógł sobie kolczyk w nosie nosić.


  Marcin Pulkowski
  Członek
  Post count: 388
  #5727 |

  Jest pewien dobry patent na zacisk na nos. Kupujesz zacisk stolarski w OBI (mała plastikowa klamerka), koszt kilka złotych, obklejasz modeliną jej końcówki (taka plastelina, która po przegotowaniu w wodzie twardnieje jak kamień). Możesz ją formować w zasadzie w dowolny sposób, dopasowując do swojego nosa.
  Podobno sprawdza się znakomicie w praktyce, dobrze przylega, nie zsuwa się z nosa, nie ma problemów z wyrównaniem ciśnienia. Powodzenia :OK


  marcinhornat
  Członek
  Post count: 17
  #5728 |

  ja też mam pytanie odnośnie zatyczki. na wielu filmikach instruktażowych, które tu widziałem macie bardzo fajne zatyczki na nos. gdzie można takie kupić?


  kwiatek
  Członek
  Post count: 20
  marcinhornat
  Członek
  Post count: 17
  #5730 |

  a w Polsce? 🙂


  Karol Schlagner
  Członek
  Post count: 86
  #5731 |

  testował ktoś taką zatyczkę? wydaje się być trochę słaba…
  http://www.tksport.pl/product-pol-171-Zatyczka-do-nosa-clips-AquaSpeed.html


  blokman
  Członek
  Post count: 234
  #5732 |

  Hej!
  testował ktoś taką zatyczkę? wydaje się być trochę słaba…
  http://www.tksport.pl/product-pol-171-Zaty%5B…%5D
  Testowałem, nie nadaje się praktycznie do niczego, zsuwa się z nosa. Może sprswdzała by się na basenie wśród włąścicieli skrajnie malych nosów lub dla kobiet 🙂
  Nie ma szans na wyrównanie ciśnienia podczas nurkowania w głąb przy takim typie zacisków na nos.


Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)

You must be logged in to reply to this topic.