Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
 • luuu36
  Członek
  Post count: 5
  #18943 |

  Witam !
  Czy ktoś będzie teraz zamawiał jakąś piankę w eliosie ?
  Chcę kupić u nich piankę ale nie mam pojęcia jak się do tego zabrać , no i miło byłoby podzielić się z kimś kosztami przesyłki 🙂
  Proszę o pomoc !


  loopack
  Członek
  Post count: 7
  #18944 |

  Na ich stronie wszystko jest.
  Najtrudniej to jest się właściwie zmierzyć, więc się to robi po 3 razy. Na stronie mają filmiki i zdjęcia jak to się robi.

  Później wybierasz rodzaj pianki, czyli tworzywo. Najłatwiej jest znaleźć zdjęcie jakiegoś eliosa i poprosić o taką piankę.

  Nawijają po angielsku więc można się dogadać.


  luuu36
  Członek
  Post count: 5
  #18945 |

  Tak na ich stronie faktycznie jest wszystko , ale z angielskim u mnie kiepsko a na końcu formularza jest okno z wyborem bluzy i spodni , chcę zamówić bluzę ze zintegrowanym kapturem zapinaną w kroku , ale nie wiem która to jest .


  Bartek Janiszewski
  Participant
  Post count: 1204
  #18946 |

  Wszystkie ich pianki do free mają bluzę z kapturem, zapinaną w kroku tak zwanym 'ogonem bobra’ oraz spodnie oddzielnie. Odnośnie spodni to weź high weist pants czyli takie bez szelek. Nie powodują zbędnego ucisku klatki piersiowej i w pewnych sytuacjach są wygodniejsze.
  Co do wyboru samej pianki to napisz do czego ma ona być. Dynamika – basen, nurkowanie głębokie (ciepłe czy nasze wody), łowiectwo podwodne? Od tego będzie zależało dobranie materiału i grubości neoprenu.

  pzdr.


  loopack
  Członek
  Post count: 7
  #18947 |

  Tak, grubość jest też ważna.
  Dla przykładu testowałem swoją piankę full 5mm (góra, spodnie, skarpetki) całość open cell smoothskin – na basenie temp 28*C – ugotowałem się 😛
  Pływałem w niej w śródziemnym w temp ~20*C – też było ciepło (czasem za ciepło, więc wlewałem wodę pod kamizelkę), generalnie pianka do użytku w wodach jakieś 5-20*C.
  Na basen starczy 2mm, chyba że woda zimna;)


  luuu36
  Członek
  Post count: 5
  #18948 |

  Chcę piankę 5mm neopran heiwa smoothskin/open cell , mam nadzieję że to dobry wybór do CNF w polskich jeziorach.


  Bartek Janiszewski
  Participant
  Post count: 1204
  #18949 |

  Dobry wybór a Yamamoto był by jeszcze lepszy 🙂 Ale na początek klasyczna Heiwa będzie OK.
  :OK


  maczek
  Członek
  Post count: 42
  #18950 |

  5mm heiwa do CNF może być za gruby, 3mm jest zdecydowanie bardziej wygodny i spokojnie nadaje się na polskie jeziora od maja do września.


  Bartek Janiszewski
  Participant
  Post count: 1204
  #18951 |

  To zależy ile czasu ktoś będzie przebywać pod termokliną. Jeśli przewidziane są częste nurki na 20m to OK 3mm zda egzamin ale jeśli ktoś chce nurkować głębiej to polecam 5mm. Poza tym organizm bardzo szybko wychładza się pod czas wentylacji kiedy leżysz kompletnie nieruchomo. Niektórzy wentylują 2minuty a inni 5 czy więcej..
  Moja pierwsza pianka to była Heiwa 3mm open cell i zakładałem dodatkowo 1,5mm żyletę bo przy zimnym wietrze czy chłodniejszych dniach szybko traciłem ciepło. W zimę to był już Hardcore :happy
  Co do elastyczności materiału to przy open cell nie ma praktycznie wyczuwalnej różnicy między 3 a 5mm.


  makrele
  Członek
  Post count: 1
  #18952 |

  kolego, żadnego \”smotskina\” itp jeśli chcesz pływac w jeziorach i pewnie rekreacyjnie.smotskin do tego celu to zwykłe wyrzucanie pieniędzy.Co polecam? hejwa, lining z obu stron, 5 mm.Jesli chcesz pływać również zimą to jakieś docieplacze – góra plus.Oczywiście rękawice i skarpety dable lajning 5mm.W lecie po prostu założysz gacie, skarpety, rekawice i jakiś bezrękawnik (80zł) plus kaptur (70zł).nNie wchodź w żadne opencele i smotskiny no chyba że masz dużo kasy i jestes talentem na miarę Cetiego.


  Bartek Janiszewski
  Participant
  Post count: 1204
  #18953 |

  Nie rozumiem dlaczego odradzasz piankę smooth / open cell? Do freedivingu to najlepsza opcja. Jeśli ktoś nie poluje na ryby i nie tarza się w trzcinach to nie widzę potrzeby utrudniania sobie ruchów (straty tlenu) w piance z nylonem i to z 2 stron. Jak można się ubrać w 5mm z podwójnym nylonem, dołożyć 2mm żyletę i robić free imersion czy stały bez płetw?! masakra jakaś :bad
  I jeszcze rękawice chyba do kopania rowów a nie freedivingu – 5mm z 2 warstwami nylonu?! A jak złapiesz linę, weźmiesz plakietkę, itp?
  Tego typu 'dobre rady’ to proponuję dawać na forum scuba lub spearfishing a nie ludziom którzy pytają o sprzęt do freedivingu.
  Pozdrawiam,


  wojski
  Participant
  Post count: 596
  #18954 |

  Może koledze chodziło o to że smooth jest delikutaśny i się łatwo rwie…

  Ja mam 5 mm – z jednej strony nylon a od środka jakiś tam coating i pod katem wytrzymałości polecam. 5 lat i żadnych rozerwań.

  Z dwóch stron nylon to może być hardcore również pod katem temperatury na nasze wody. Jednak gładka pianka lepiej przylega i jest ciepłej.
  pd
  w


  Bartek Janiszewski
  Participant
  Post count: 1204
  #18955 |

  No jest delikatny ale to chyba każdy wie. Jeśli ktoś pyta o piankę do free a dostaje propozycje zakucia w dyby no to sorry, trzeba to wyprostować 🙂

  Wojtek, zamierzasz kiedyś odebrać swoje skarpety z eliosa które przyjechały ze 3 miechy temu? hihi!


  wojski
  Participant
  Post count: 596
  #18956 |

  Się zdzwonimy, czy cuś.

  Chyba, że chciałbyś wpaść w niedziele do hulakuli się powspinać, to będę.
  pd
  w


  Bartek Janiszewski
  Participant
  Post count: 1204
  #18957 |

  nurkowanie już ci nie wystarcza i teraz wspinaczka, pewnie jeszcze bez liny 😀 Ty to jesteś hardkorem Wojtek 😉
  Raczej nie wpadnę bo w sobotę idę na bibke urodzinową więc w niedzielę będę odpoczywał %)


Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)

You must be logged in to reply to this topic.