Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
 • Maciej
  Participant
  Post count: 288
  #10497 |

  Zawsze prosiłem, żeby „Zakrzówkowicze” dali znać, jeżeli planują jakiś trening.

  Teraz sam informuję:
  środa, 22.05.2013, g.10.00

  Na tę chwilę zapowiedziały się 3 osoby.

  Gdyby ktoś miał ochotę – zapraszam. Będzie bojka, więc celem poprawnej asekuracji proszę każdego o zabranie w miarę możliwości smyczy i zegarka ze stoperem.

  Liczę, że i inni podzielą się informacją o planowanych treningach.


  maruda
  Participant
  Post count: 30
  #10498 |

  witam
  miedzy Grubym a beczką z samolotem jest pomarańczowa bojka ( linka na pewnej głebokości jest postrzępiona ) na końcu jest coś co wygląda jak większa paleta
  mam pytanko – jaka jest tam głebokość ?


  olekry
  Participant
  Post count: 423
  #10499 |

  Tu masz mapkę. Mozęsz sprawdzić głębokosć dowolnego miejsca na tym akwenie 🙂
  http://www.kraken.pl/resources/zakrzowek/mapy_akwenu_47/domyslna_123/mapa_2012.pdf

  Pozdrawiam


  perkoz93
  Członek
  Post count: 30
  #10500 |

  Cześć
  Mam pytanie – niedługo wybieram się na weekend do Krakowa, i myślałem o odwiedzeniu zakrzówka, bo słyszałem że fajna czysta woda, i ogólnie ładnie. Poza tym chciałbym sobie ponurkować. Nie mam partnera, ani żadnego sprzętu, i jestem ciekaw czy często są tam ludzie, ewentualnie, czy idzie się ustawić z kimś, oraz czy da się wypożyczyć maskę, i płetwy w krakenie.

  Podstawy mniej więcej znam. Od tygodnia trenuję sobie tabele a aplikacji na telefonie, oraz pływam na bezdechu na basenie. Rekord to ok 60m bez płetw, a oddech wstrzymuję na 4-5 min w zależności od dnia (pewnie ma to związek z wypoczęciem).

  Jak myślicie, czy zakrzówek to dobre miejsce aby zrobić pierwszy raz nura na 20m? Ciśnienie potrafię wyrównywać techniką mouthfilla. Kondycyjnie trenuję triathlon, i pływam doskonale.

  Czy waszym zdaniem cel 20m na pierwszym nurkowaniu w głąb jest realny?


  Marcin Baranowski
  Moderator
  Post count: 668
  #10501 |

  Zakrzówek to zdecydowanie dobre miejsce na takie nurkowanie. Do zejścia na 20m jakieś specjalne umiejętności nie są potrzebne i powinieneś tą głębokość zrobić bez problemu. Jest tylko jeden warunek, musisz się czuć w miarę komfortowo pod wodą. Z nurkowaniem w głąb trzeba się oswoić, szczególnie w naszych wodach. Jest zimno, ciemno, nie za wiele widać. Większość osób potrzebuje trochę czasu żeby się przełamać psychicznie.

  W Krakowie i okolicach jest sporo freediverów ktoś się może odezwie i się dogadacie.


  perkoz93
  Członek
  Post count: 30
  #10502 |

  No właśnie na zakrzówku jest ponoć jeszcze coś widać na 20 metrach.

  Generalnie to nie wiem od czego zacząć. Rozumiem że maska to podstawa, bo dalej jak na 5m w okularach nie zejdę bo coś z oczami może się stać, poza tym nos zalewa jak się odwrócę. Jest jakaś godna uwagi?

  Płetwy również przydatne, chociaż na basenie bez płetw robię 50m spokojnie, a rekord to nieco ponad 60m.

  Czy nurkowanie bez kombinezonu to duży problem? Jak zimno jest na 20m na zakrzówku?

  http://allegro.pl/triatlon-pianka-aqua-sphere-i3392955033.html

  Znalazłem taką piankę, 300zł to moim zdaniem uczciwa cena, a jest ona do tri, więc nie krępuję ruchów. Panele 5mm tam gdzie nie potrzeba ruchu, i od 4 do 1mm gdzie potrzeba ruchu. Będzie mi służyła poza free do treningów na otwartych wodach w pływaniu, a rozmiarowo teoretycznie jest ok, chociaż postaram się dogadać z właścicielem czy da radę oddać jak zła będzie.

  Generalnie chciałbym się zmieścić w 400zł jeśli o sprzęt idzie.

  Co do maski to słyszałem że ta jest dobra do free

  http://allegro.pl/maska-technisub-sphera-i3401418536.html


  Marcin Baranowski
  Moderator
  Post count: 668
  #10503 |

  Zejście na 20m bez pianki to byłby niezły wyczyn. Pamiętaj, że woda poniżej ok. 10m ma jakieś 6 stopni. W tej piance co piszesz to pewnie by się dało zejść (koniecznie z kapturem) ale zapewne już po 3-4 zanurzeniach byłoby ci zimno. Pianka to niestety podstawa i tu nie warto oszczędzać.

  Co do maski to Sphera jest jedną z najlepszych do freedivingu problemem są jednak plastikowe szybki, które błyskawicznie się rysuja i matowieją. Tak naprawdę na takie nurki nada się każda maska, która dobrze leży na twojej twarzy. W Decathlonie jest dostępny Omer Alien za niecałe 100zł, wiele osób w tym pływa.

  Płetwy nie są niezbędne, jak masz przyzwoitą technikę bez płetw, chociaż na początek napewno łatwiej byłoby ci w płetwach.


  perkoz93
  Członek
  Post count: 30
  #10504 |

  A czy w tym centrum nurkowym da się wypożyczyć płetwy?

  Jak popatrzyłem na mapę głębokości, to do 10m też jest kilka ciekawych miejsc. Te 20m chciałbym zrobić chociaż by jednorazowo, żeby zobaczyć jak to jest.

  Ile mm pianka była by najlepsza?


  Marcin Baranowski
  Moderator
  Post count: 668
  #10505 |

  Optymalna grubość pianki to 5mm. Zadzwoń i się dowiedz co możesz wypożyczyć.


  ruby
  Participant
  Post count: 93
  #10506 |

  Zakrzówek,Niedziela 4 sierpnia 2013, g. 8:30-11:00.Będzie min. 2 osoby niezależnie od pogody z wyjątkiem burzy.Zapraszam


  lucio
  Członek
  Post count: 2
  #10507 |

  Witam wszystkich Forumowiczów, to mój pierwszy post 🙂

  Jestem początkujący, ale posiadam stosowny sprzęt i pierwsze nurkowania za sobą (do 15m). Będę na Zakrzówku jutro (niedziela 11 sierpnia 2013) od godz. 10:00. Na razie sam, ale fajnie byłoby z kimś się umówić aby mieć kompana do asekuracji.


  lucio
  Członek
  Post count: 2
  #10508 |

  Szkoda że nikt nie dał znać. Widziałem w tym czasie nurkującą 4 os. ekipę, ale w tym czasie albo byłem w innym rejonie albo restowałem. Może następnym razem uda się umówić. Poprawiłem PB (21m). W tym czasie przyjechała straż pożarna, znaleziono zwłoki ( http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,14425207,Pletwonurkowie_wylowili_z_Zakrzowka_cialo_kobiety.html )


  Mateusz Malina
  Participant
  Post count: 480
  #10509 |

  Facebook grupa:
  Freediving Kraków  ? -----------------------------------------
  http://www.mattmalina.com
  Limitless - kursy freedivingu
  Instruktor Freedivingu AIDA
  http://www.facebook.com/mattmalinafreediving

  maruda
  Participant
  Post count: 30
  #10510 |

  a ja mam pytanie i pewnie smęcę ale byłem dziś na tej białej łódce w tym wykopie, i jak daleko stamtąd ( tak orientacyjnie ) jest nyska ( z mapki wynika że w połowie drogi między domkiem a łódką i na 30 m ), oraz czy jest jakoś oznaczona pod wodą , czy trzeba na macanego na nią trafić
  %)


Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)

You must be logged in to reply to this topic.