Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • okeanosty
  Członek
  Post count: 0
  #18868 |

  Witam!
  Byłem ostatnio w Egipcie, gdzie nurkowałem. Spodobało mi się to tak bardzo że postanowiłem złożyć własny zestaw. Nie jakiś specjalistyczny tylko taki do 5 metrów. Oczywiście znam wszystkie podstawy związane z nurkowaniem(tłumaczyli mi wszystko w Egipcie). Kupiłem już twarde płetwy(200 zł), maskę (około 200 zł), jacket na butle 4-8 litrów (300 zł).

  Wydałem już wystarczająco dużo. Teraz chciałem kupić w miarę tanio butle 4-5 litrów i jakiś tani aparat oddechowy.

  W Egipcie widziałem takie butle od razu podłączone do aparatu oddechowego. Żałuje że go wtedy nie kupiłem bo w Polsce nie mogę czegoś takiego znaleźć.

  Postanowiłem kupić sobie butle 4-5 litry i aparat oddechowy. Problem jest w tym że nie wiem jaki, chcę wydać na to nie więcej niż 350 zł. Dużo się naczytałem o zaworach itp.

  Butla i aparat mogą być używane, i najlepiej z allegor. Co polecacie?
  Pozdrawiam.


  swider
  Członek
  Post count: 98
  #18869 |

  polecałbym zrobić kurs nurkowania, np w PADI, i zanim zrobisz sobie krzywdę pod woda (!)
  Poza tym:
  a)od tego sprzętu zależy życie-więc warto zainwestować w automat-jak się na tym nie znasz, nie radziłbym kupowania taniej używki.
  b) to akurat jest forum nurków bezdechowych, nurkujących bez butli i automatów.
  polecam http://forum-nuras.com/portal.php
  i przede wszystkim zrób kurs…Powodzenia! :OK


  josetsu
  Członek
  Post count: 356
  #18870 |

  [!–
  W odpowiedzi na: okeanosty, 2010-07-30 20:02:58

  > Witam!n> Byłem ostatnio w Egipcie, gdzie nurkowałem. Spodobało mi się to tak bardzo że postanowiłem złożyć własny zestaw. Nie jakiś specjalistyczny tylko taki do 5 metrów. Oczywiście znam wszystkie podstawy związane z nurkowaniem(tłumaczyli mi wszystko w Egipcie). Kupiłem już twarde płetwy(200 zł), maskę (około 200 zł), jacket na butle 4-8 litrów (300 zł). n> n> Wydałem już wystarczająco dużo. Teraz chciałem kupić w miarę tanio butle 4-5 litrów i jakiś tani aparat oddechowy. n> n> W Egipcie widziałem takie butle od razu podłączone do aparatu oddechowego. Żałuje że go wtedy nie kupiłem bo w Polsce nie mogę czegoś takiego znaleźć.n> n> Postanowiłem kupić sobie butle 4-5 litry i aparat oddechowy. Problem jest w tym że nie wiem jaki, chcę wydać na to nie więcej niż 350 zł. Dużo się naczytałem o zaworach itp.n> n> Butla i aparat mogą być używane, i najlepiej z allegor. Co polecacie?n> Pozdrawiam.
  –]

  widac ze wyjazd do Egiptu wiele Cie nie nauczyl i radze najpierw udac sie na kurs OWD a pozniej dopiero zadawac takie pytania.
  Kolego z Twojej wypowiedzi wynika totalny brak wiedzy i podstaw a w nurkowaniu kazdy blad sie liczy….Ty zaczynasz od samych bledow


  thomsong
  Członek
  Post count: 5
  #18871 |

  A ja mam wrazenie, ze sobie ktos zarty stroi. No chyba, ze komus zycie niemile.

  Pozdrawiam


Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

You must be logged in to reply to this topic.