Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Piotr Gruszeczka
  Participant
  Post count: 151
  #24264 |

  Ci co nurkują nie tylko na basenie – kiedy przenosicie się z basenu na wody otwarte?

  Jeżeli wiosenne mieszanie się wody na początku wiosny i pogorszona wizura pod wodą Was do tego zniechęca… to ja chciałem filmowo zachęcić Was do nurkowania w tym czasie.

  Zapraszam na wirtualną wycieczkę wgłąb, po wszystkich krajobrazach typowych dla Polskich wód śródlądowych: krzaki, podwodne łąki, zatopione lasy i skały, w scenerii wiosennego mieszania sie wody. Film pokazuje (mam nadzieję) uroki tego zjawiska. Nagrany został podczas kilku treningów spearo w połowie kwietnia na jeziorze leżącym na terenie prywatnym. Wycieczka odbywa się od warstw przypowierzchniowych do warstw najgłębszych. Maksymalna głębokość zwiedzanego jeziora – 14 metrów.

  Unosząca się w wodzie mgła w polaczeniu z wiosennym słońcem stwarza niepowtarzalne widoki pod wodą. Rzeczywistość wyłania się na większych głębokościach niczym w horrorze, by ukazać w pełni swoją naturę gdy tylko spojrzeć w górę pod słońce. Jest groźnie, tajemniczo i wszędzie roztacza się aura niesamowitości …

  Film jest dość długi. Na stronie Youtube w opisie pod filmem są skróty czasowe ( timetagi) umożliwiające szybkie przenoszenie się do poszczególnych jego części (rodzajów zwiedzanych krajobrazów / głębokosci pod wodą).


  Bartek Janiszewski
  Participant
  Post count: 1204
  #24265 |

  Fajny film tylko muzykę dał bym bardziej relaksującą 😉 Ja otwieram sezon jutro 🙂


  Piotr Gruszeczka
  Participant
  Post count: 151
  #24266 |

  Juz od jakiegoś czasu zastanawiam się nad współpracą z twórcą i takiego rodzaju muzyki – chodzi o pozwolenie wykorzystania utworów w filmach. Jak możecie polecić kogoś znajomego, kto poszedłby na to to z chęcia skorzystam.

  Żeby nie odbiegać od tematu – napiszcie jak się udało otwarcie sezonu na OW? Może komuś się przytrafiło coś niebanalnego przy okazji?


  Radosław Gaca
  Participant
  Post count: 615
  #24267 |

  No cóż, ja się przestraszyłem ….. własnej płetwy ;-)))


  Piotr Gruszeczka
  Participant
  Post count: 151
  #24268 |

  Ja przejechałem kawał Polski, żeby tradycyjnie zainaugurować sezon w glębokim akwenie z dobra o tej porze roku wizurą. Starannie wybrałem dzień, kiedy miała być ładna pogoda. I było słonecznie. I dokładnie w momencie gdy stanałem nad wodą zupełnie niespodziewanie jak na te porę roku rozpętała sie burza, a po niej najwieksze gradobicie jakie w życiu widziałem online. Ale to przeszło, wyszło słońce, więc do wody wlazłem i tak. 😀


Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.