Viewing 1 post (of 1 total)
 • Marcin Pulkowski
  Członek
  Post count: 388
  #5509 |

  W ostatni weekend kwietnia w grodzie Kopernika odbył się trening, w którym uczestniczyli min. Robert Cetler i Małgosia Matkowska. Po niesamowitym debiucie na zawodach w Stalowej Woli, „Matka” postanowiła bardziej zainteresować się freedivingiem. Swój niesamowity talent potwierdziła tydzień później podczas Mistrzostw Polski Wyższych Uczelni w Pływaniu, które odbyły się 3 kwietnia w Szczecinie. Małgosia uczestniczyła w konkurencji pokazowej: pływania dynamicznego na bezdechu. Podczas swojego występu udało jej się pokonać 151,5 metra pod wodą. Jej próba nie była do końca zgodna z regulaminem konkurencji dynamicznej, nie mogła więc zostać uznana za oficjalny rekord. Nie zmienia to jednak faktu, że Małgosia ma niesamowity talent a osiągane przez nią wyniki to już nie krajowy a światowy poziom. Przed Małgosią teraz przełomowy okres w życiu, po którym okaże się czy będziemy mogli częściej podziwiać jej wspaniałe występy.
  Niestety nie udało się dotrzeć do Torunia zwycięzcy Pucharu Polski – Tomkowi Nitce. Tomek nie mógł tego przeboleć. W piątek odbył się intensywny trening basenowy, przygotowujący min. do nurkowania w stałym balaście. W sobotę ekipa freediverów w składzie: Robert Cetler, Małgosia Matkowska, Wojtek Lewandowski, Tomek Kisielewski i Marcin Pulkowski udała się na nurkowanie w jez. Zbiczno.
  Wybór jeziora poza sezonem podyktowany został odległością do większej głębokości od brzegu. Poza sezonem są problemy z wypożyczeniem łodzi, więc do miejsca nurkowania trzeba dopłynąć wpław. Woda nie jest jeszcze najcieplejsza i docierając do celu można się już mocno wychłodzić w cienkiej bezdechowej piance. Woda w jeziorze nie była zbyt przejrzysta, widoczność do 3 metrów. Od głębokości 9 metrów panowała już praktycznie zupełna ciemność, ale i widoczność poprawiała się z każdym kolejnym metrem. Trening był bardzo udany a jego uczestnicy osiągnęli satysfakcjonujące wyniki. Każdy wyniósł z tego coś dobrego dla siebie i to jest chyba najważniejsze w zabawie pt. freediving.
  Po zawodach w Stalowej Woli zostało powołane do życia Podkarpackie Centrum Freedivingowe. Wśród jego założycieli pojawiły się znane osoby obdarzone dużym talentem. Założycielom i zawodnikom życzymy wielu sukcesów i bezpiecznych nurkowań.
  :bad 😮 :bad 😮 :bad 😮


Viewing 1 post (of 1 total)

You must be logged in to reply to this topic.