Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
 • malpa
  Członek
  Post count: 239
  #17830 |

  Panie i panowie czy ktoś zetknął się a może posiada to urządzenie i coś może powiedzieć.W sklepie wystawiony jest jako głębokościomierz i coś takiego by mnie urządzało.Wygląd odstrasza ale cena….
  http://www.sea-fish.bytom.pl/sklep/index.php?d=produkt&id=256


  mucha405
  Członek
  Post count: 112
  #17831 |

  wygląd zupełnie wystarczający,nie mogę się nigdzie doczytać na temat częstości próbkowania,co może być w przypadku zagadnieniem kluczowym.Cena jest chyba ok,Nautica i Decathlon proponuje to w podobnych cenach.Marek,gdybyś to cóś zakupił to podziel się uwagami!Wielu wolałoby kupić coś za takie monety.


  malpa
  Członek
  Post count: 239
  #17832 |

  Kasa spoko ,ale boję się tak w ciemno kupować.Myślałem że ktoś się połasił,kupił i przetestował to coś.No trudno przy okazji wpadnę to sklepu i może powiedzą coś więcej a jak nie to o ile się nie mylę powinna być polska instrukcja.Dekatlon rekomenduje to jako sprzęt do scuba i do freedivingu czyli albo jest dość szybki i dokładny albo napisali na pałę. :J


  luk4s
  Członek
  Post count: 2
  #17833 |

  Cześć.

  Uwatec Digital 330m posiadam od tych wakacji. Udało mi się go kupić na allegro za 300 zł. Sam głębokościomierz może faktycznie nie zachwyca wyglądem, ale za taką cenę nic lepszego chyba się nie dostanie. Swoją rolę spełnia świetnie, wskazuje aktualną, średnią i maksymalną głębokość, temp. wody no i prędkość wynurzania (przydatne chyba raczej dla sprzętowców). Pamięć Logbook’a – 19 nurkowań też fajna rzecz. 😉

  Dla mnie ten głębokościomierz wydaje sie trochę duży – wys. 3cm, średnica tarczy 6cm, przy nadgarstku 8 cm, także spory kawał sprzętu, jednak w ogóle nie przeszkadza to w nurkowaniu.

  Pozdrawiam.


  malpa
  Członek
  Post count: 239
  #17834 |

  Strasznie wysoki!Interesujące jest jednak to o czym mucha wspomniał czyli częstość próbkowania co w nurkowaniu bezdechowym jest chyba najważniejsze.Czekanie aż ustali głębokość przy moich umiejętnośćiach byłoby dodatkowym treningiem ,ale wole chyba inne metody.Możesz napisać jak sprawa wygląda z szybkością i dokładnością pomiaru głębokości.


  luk4s
  Członek
  Post count: 2
  #17835 |

  Częstości próbkowania Ci nie powiem, nie ma jej nawet podanej w instrukcji. Jedynie mogę powiedzieć, że podczas nurkowania szybko pokazuje aktualną głębokość (w moim odczuciu jest to czas koło 1, może 2 sek.). Warto też nadmienić, że czas nurkowania niestety pokazywany jest tylko w minutach (jest to najmniejsza podziałka). Ponadto, by nurkowanie zostało zapisane do Log booka, trzeba przebywać na głębokości min. 1.2 m przez 2 min.

  Podziałka głębokości wynosi 0.1 m, a możliwe odchylenia w dokładności pomiaru to 1m (ja osobiście tak dużych wahań nie odnotowałem).


  malpa
  Członek
  Post count: 239
  #17836 |

  I wszystko jasne! Dzięki!


  adino
  Członek
  Post count: 15
  #17837 |

  Cześć!
  Starsza wersja Digitala (zakres do 99 m i pamięć 9 nurkowań) miała okres próbkowania co 4 s. i nie wiem, czy to poprawili w nowej wersji – całkiem prawdopodobne. Duża wada tego przyrządu to fakt, że jak zanurzasz się na czas poniżej 1 min., to żeby zobaczyć głębokość musisz to zrobić podczas wynurzania, bo na powierzchni informacja znika. Kolejny minus to brak możliwości wymiany baterii – jednak to co jest, wystarcza na ładnych kilka lat. Pozdrawiam.


  malpa
  Członek
  Post count: 239
  #17838 |

  Panowie i panie wracam do tematu bo może ktoś wie już coś wiecej o tym ustrojstwie.Może użytkownicy po jakimś czasie powiedzą coś więcej?Chodzi głównie o głębokościomierz jak sie sprawdza.Dla ścisłosci mowa o UWATEK DIGITAL 330.Na komputerek mnie nie stać i szybko nie będzię no chyba że po dzisiejszej kumulacji 😀


  adino
  Członek
  Post count: 15
  #17839 |

  Jeśli nie przeszkadzają Ci takie rzeczy:
  – trzeba zatrzymać się na dnie na co najmniej 4 s (inaczej przyrząd może nie wychwycić max. głębokości),
  – przyrząd jest dość duży, więc pod wodą stawia opór,
  – żeby odczytać max. głębokość zanurzenia trzeba to zrobić podczas wynurzania, bo na powierzchni ta informacja zanika (nurkowanie musi trwać kilka minut, żeby zostało zapisane w pamięci) – to jest największa niedogodność. 🙁
  Na plus można zapisać cenę (w Decathlonie nowy za 350 zł jak dobrze pamiętam). Ale teraz ludzie zaczynają wyprzedawać Suunto Mosquito i D3, bo wchodzi D4, więc za jakieś 700 zł można go mieć na Allegro. Na e-bayu jest jeszcze taniej.
  Pozdrowienia. Sergiusz


  jrg2
  Członek
  Post count: 1
  #17840 |

  ostatnio wrzucilem go do wody na prawie 3 godziny i w miejscu gdzie pokazuje temp. co chwila pokazywalo sie oznaczenie AVG i wartość jego 1.8 wiesznmoze co to znaczy bo nie mam instrukcji a byl na glebokosci 2.5 metra


Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)

You must be logged in to reply to this topic.