Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • ryba
  Członek
  Post count: 57
  #22956 |

  Witam,
  Jako początkujący freediver mam pytanie do tych bardziej doświadczonych. Jaką zauważacie utratę pływalności na większych głębkolościach (zacznijmy od 15m) w kg? Rozumiem że można to sobie przynajmniej teoretycznie policzyć (kompresja itp) ale jest to tez zależne od fizjologi każdego z nas dlatego pytam.
  pozdrawiam
  Janusz


  wojski
  Participant
  Post count: 596
  #22957 |

  Chyba nikt Ci nie odpowiada, bo nikt sobie nie wyliczał tego szczegółowo w kg. Po prostu odczuwa się spadek i tyle. Osobiście nie mam potrzeby kombinowania z szukaniem jakiś wyliczeń na kompresje pianki etc. Wiem jak opadam przy 2kg, wiem jak przy 1 kg… Ale poczekajmy, może ktoś się za chwilę rozpisze.


  morgan
  Członek
  Post count: 129
  #22958 |

  Witam!! Mój przykład:
  Pianka Elios 5mm + pas 6.6 kg – swobodny spadek poniżej około 8-9m.


  proca
  Członek
  Post count: 445
  #22959 |

  Wiesz, to też zależy jak duża jest powierzchnia pianki i jaka jest gruba. Ja ostatnio do swoich 3mm założyłem 2kg i byłem przeważony. Poza tym ludzie z brzuszkiem mają większą wyporność więc muszą na pewno więcej na pasie założyć.


  ryba
  Członek
  Post count: 57
  #22960 |

  Dzięki za odpowiedz ale chciałem o jeszcze jedno zapytać. Wiadomo że człowiek i pianka mają pewien stopień kompresji i więcej się poprostu nie skompresują (a przynajmniej nie będzie widać zbyt dużej zmiany w pływalności pomiędzy np 70 a 80 metrami). Dlatego też z dużym przybliżeniem można załozyć że od pełnej głębokości (nie zastanawiałem się jakiej) wartość ujemnej pływalności jest stała (nie wiem jak to inaczej nazwać). Dlatego też chciałem zaptać. Ile mniej więcej u was taka maksymalna utrata pływalności wynosi (inaczej mówiąc … jaki dodatkowy ciężar trzeba wydzwigać np. z 50m, w porównaniu z powierzchnią).
  pozdrawiam
  Ryba


  proca
  Członek
  Post count: 445
  #22961 |

  no waga pianki, balastu i może parę kilo więcej bo sie tkanki tłuszczowe zkompreuje, płuca. Bynajmniej nie byłem na 50m, ale coś mi sie tak wydaje, że nie weile więcej niż na 30m, lub 100m, ale niech sie wypowie ktoś, kto zasówa tak głęboko. Maciek zrobił ostatnio właśnie 50m to ci może powie, tylko teraz nie ma go.


Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)

You must be logged in to reply to this topic.