Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • kani
  Członek
  Post count: 6
  #21497 |

  Czy to jest urzadzenie do treningu pluc?

  http://www.lungpower.com/


  Radosław Gaca
  Participant
  Post count: 615
  #21498 |

  Tak. Urządzenie działa na zasadzie ograniczenia przepływu powietrza co zdaniem jego projektantów ma zmuszać układ oddechowy do dodatkowego rozwoju. Czy płuca mogą się rozrosnąć ???? Niewątpliwe jest natomiast, że trening ogólno-sportowy wpływa na optymalizacje wykorzystania tlenu w organizmie. Osobiście mam wrażenie, że jest to raczej pewien dobry sposób na zarobieni paru groszy ale nie konicznie efektywny względem naszego rozwoju. Pamiętacie plastry na nosach sportowców ??? A poza tym, czy trzeba wydawać 65 USD na rurkę z ustnikiem i regulatorem przepływu ???

  Pozdrawiam Radek


  kani
  Członek
  Post count: 6
  #21499 |

  Ja myslalem ze znalazlem jakies rewelacyjne urzadzenie do treningu pluc a tu sie okazuje ze jest to rureczka z regulatorem przeplywu za 200zl. Kase oni musza na tym robic ladna 🙂


  slajtmenseba
  Członek
  Post count: 37
  #21500 |

  Urzadzenie to stosowane jest w szpitalach na oddzialach pulmunologicznych, intensywnej terapii, uzywaja go takze muzycy grajacy na instrumentach detych. przede wszystkim wzmacnia miesnie miedzyzebrowe ktore moga byc oslabione np.: po dlugotrwalym oddychaniu za pomaca respiratora.
  przyzad z powodzeniem mozna wykonac w domu. wystarczy wysoka butelka napelniona woda i rurka do dna i tyle. ale czy nie lepiej pojsc na basen?


Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

You must be logged in to reply to this topic.