Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
 • olekry
  Participant
  Post count: 423
  #13917 |

  Cześć
  To teraz ja trochę pospamuję 🙂
  Z racji geograficznej bliskości od czasu do czasu bywamy w Tubie dla płetwonurków w Autodromie. Po kilku tego typu „eventach” freediverzy są bardzo pozytywnie postrzegani przez obsługę (która na samym początku nie bardzo wiedziała „czym się to je”… )
  Dziś dostałem z „Tuby” następującą informację:
  ” 15 lutego proponuję dla Państwa bilet eventowy wraz ze spotkaniem w saunarium wszystkich przyjezdnych w tym dniu do Aquadromu Freediverów.

  W cenie będziecie Państwo mogli wykonać trening 1,5 godziny w Tubie a także skorzystacie z całodniowego pobytu w strefie rekreacji, sportu oraz saunarium (wraz z rytuałami).

  Dodatkowo każdy freediverów mających bilet za 45 zł będzie mógł zabrać maksymalnie 2 osoby towarzyszące, które będą uprawnione do zakupu biletu w cenie 45 zł do wszystkich stref Aquadromu ( rekreacja, sport, saunarium) na cały dzień.

  W ten dzień dostępny będzie także bilet w cenie 30 zł ( będzie zgoda na 1,5 godz. pobytu w Tubie), 1,5 godziny w strefie rekreacji i sportu.

  Propozycja:

  Grupa I Freediverów 10:00-11:30
  Grupa II Freediverów 11:30-13:00

  Wspólne zejście do Tuby wszystkich grup 13:15 -13:45– fotografia, krótki filmik

  Spotkanie w Saunarium ( wspólny rytuał saunowy) 14:15-15:00″

  Jeśli są jacyś chętni to się zostawiam info.
  Organizujcie się 🙂
  Ja osobiście raczej odpadam z racji tego, że akurat urządzamy sobie teraz – w najbliższa niedzielę małe szkolenie w Tubie i nie bardzo widzę sens jechać tam zaraz za kilka dni… No ale nie jest to jeszcze do końca przesądzone.
  W każdym razie jeśli toś jest zainteresowany, albo „chciałby, a się boi” to polecam. tylko 7 metrów, ale drugiego takiego obiektu i tak próżno szukać.
  A dla tych co nie wiedzą, Tuba wygląda tak:

  :OK


  glaude
  Participant
  Post count: 79
  #13918 |

  @olekry
  Przepraszam z góry za błahość podnoszonej kwestii, ale jak się robi te „szpanerskie” koła z wypuszczanego powietrza?
  Choroba, próbowałem już wielokrotnie- i mi nie wychodzi. Mam wrażenie, że to trudniejsze niż opanowanie Frenzla. Chyba, że to kwestia głębokości? U mnie basen ma maksymalnie 2,9 m.


  olekry
  Participant
  Post count: 423
  #13919 |

  Glaude. To nie jest błaha kwestia, a wręcz żywotna 🙂
  Bo choć np na YT można znaleźć dziesiatki filmów pod tytułem „how to make underwater bubble rings”… to w żadnym z nich nie ma tak naprawdę wyjaśnienia jak 🙂
  Technik są dwie: z użyciem języka i bez. Bez użycia języka robisz taki ruch jakbyś miał wyszeptać dosyć energicznie „puch”. Z językiem podobnie ale wcześniej blokujesz nim usta i na moment „puchnięcia” cofasz go. Głębokość wody bez znaczenia -na początek najlepiej ćwiczyć gdzieś na 1,5-2m. Woda musi być spokojna. Więc trzeba uważać by nie leżeć w pobliżu „kratek” wymieniających wodę itp. Jak położysz się na dnie, odczekaj z 10 s, by woda się uspokoiła.
  A tu masz fim instruktażowy 🙂
  http://novelty-toys.wonderhowto.com/how-to/blow-bubble-rings-underwater-238588/


  glaude
  Participant
  Post count: 79
  #13920 |

  Bardzo dziękuję za poważne i szybkie potraktowanie mojej prośby 😀

  Dziś suchy trening, a jutro na mokro.
  Pozdrawiam.


  spiewak13
  Participant
  Post count: 6
  #13921 |

  Witam
  Dopiero zaczynam przygodę z freedivingiem i chętnie wybrałbym się ponurkować z kimś kto zna temat.
  Jestem z Rybnika a w aquadromie jeszcze nie byłem więc jak coś to jestem chętny 🙂


  olekry
  Participant
  Post count: 423
  #13922 |

  Spiewak13. Jak jesteś z Rybnika, to zapraszam do przyłączenia się od czasu do czasu do nas na treningach. W Rybniku jest w tej chwili kilka osób regularnie pływających pod wodą.
  Baseny – głównie Elektrownia i Boguszowice, ale czasem też Radlin, albo Budowlanka (ta akurat ostatnio bardzo rzadko, bo mi godziny nie pasują).


  spiewak13
  Participant
  Post count: 6
  #13923 |

  Dzięki Olekry
  Daj znać gdzie i kiedy to przyjadę.
  Może być na priv. spiewak13op.pl


  Karol Schlagner
  Członek
  Post count: 86
  #13924 |

  A jak normalnie wygląda korzystanie z tuby? Freediving podchodzi pod to ?

  „Płetwonurkowie z własnym sprzętem również znajdą coś dla siebie. Bilet „Płetwonurek” daje możliwość godzinnego nurkowania w naszej tubie w promocyjnej cenie 30 zł! Dodatkowo w ramach biletu każdy nurek może spędzić 2 godziny w Strefie Rekreacji i Sportu.”


  olekry
  Participant
  Post count: 423
  #13925 |

  Tak. Dokładnie.
  My załatwialiśmy zawsze w ten sposób.
  Na miejscu jest trochę papierkologii do wypełnienia i to właściwie wszystko. Free nie muszą się legitymować „plastikami”, sprzętowcy – owszem. Wiem, że w najbliższa niedzielę parę osób się wybiera, ale nie znam szczegółów. Sam raczej nie zanurkujesz, ale jeśli masz z kim jechać, da radę. Ostatnio byliśmy w 6 osób, ale kiedyś zdarzyło mi się nurkować w Tubie tylko w 2-osobowym składzie. Jakbyś nie miał z kim jechać, zawsze możesz się skontaktować z Tubą i dowiedzieć się kiedy będzie jakaś grupa free i ewentualnie pod nich się podpiąć (rezerwacji dokonuje się wcześniej). Ostatnio jak byliśmy, pani z obsługi pytała czy nie będzie nam przeszkadzało jeśli dołączy do nas dodatkowa osoba – oczywiście nie mieliśmy nic przeciw:) (niemniej w końcu ta osoba jednak nie dojechała)


  Piotr Gruszeczka
  Participant
  Post count: 151
  #13926 |

  Cześć. Właśnie wróciłem z Dahab i zauważyłem ten watek. Nasza grupka (organizujemy się na wypady do tuby na forum spearfishing.pl na lokalu Katowice) wybiera się na 10.00 – kolega tym razem zrobił maila w zeszłym tygodniu bo mnie nie było na miejscu, a internet miałem od przypadku do przypadku. Na ten moment wygląda, że ze dwie osoby jeszcze się spokojnie wcisną.

  Co do kółek to na wiekszej głębokości mnie wychodzą lepiej bez języczka, a na mniejszej z języczkiem 😛


Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)

You must be logged in to reply to this topic.