Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
 • afiszu
  Członek
  Post count: 7
  #19541 |

  Witam

  Czy te płetwy to dobry pomysł na zakup dla początkującego freedivera?

  http://www.decathlon.com.pl/PL/flp-900-61924900/


  josetsu
  Członek
  Post count: 356
  #19542 |

  pletwa normalna- cudow nie robi ale zla tez nie jest. Na poczatek dobra zeby zobaczyc jak Ci sie smiga.Duzego wkladu finansowego nie trzeba,mozesz zawsze przymierzyc na miescu a nie liczyc na wysylki i martwienie sie czy bedzie odpowiedni rozmiar. Ja polecam.


  Tomek Nitka
  Participant
  Post count: 401
  #19543 |

  Uprzedzam: to są tanie, ale bardzo twarde płetwy. Nie polecam ich osobom początkującym, które nie są przyzwyczajone do długich płetw.  ? -------------------------------
  Tomek „Nitas” Nitka
  Instruktor freedivingu Apnea Academy, SSI, PADI; Sędzia AIDA
  Nitas Apnoe – kursy, warsztaty, szkolenia indywidualne z zakresu freedivingu
  http://www.nitas.pl

  afiszu
  Członek
  Post count: 7
  #19544 |

  Na czym może polegać owe nie przyzwyczajenie. Czy masz na myśli że będzie mi się pływało niewygodnie, mało komfortowo? Mam nadzieję że nie zrazi mnie to do pływania. Druga sprawa nie wiem czy wytrzymają przynajmniej na kilka lat.


  olekry
  Participant
  Post count: 423
  #19545 |

  Afiszu. A jaką masz praktykę jeśli chodzi o plywanie w krókich płetwach? Ja po przejściu z krótkich na moje Leaderfinsy (twardosć medium), przez parę tygodni „uczyłem” mięśnie nóg w miarę prawidłowej pracy. Płetwy same nie pływają i osobiście nie polecałbym osobie nieopływanej wczesniej w krótkich płetwach rozpoczynania swej przygody od długich i twardych. Jesli wczesniej sporo pływałeś w krótrkich pletwach, to taka przesiadka powinna być w miarę bezbolesna. Ale wypracowanie w miarę prawidłowej techniki trochę potrwa.


  Michał
  Członek
  Post count: 3
  #19546 |

  są strasznie toporne, miałem okazje w nich pływać, wrażenie jest porównywalne z uczuciem, jakbyś zamiast płetw miał deski


  afiszu
  Członek
  Post count: 7
  #19547 |

  Olekry, muszę powiedzieć że mam zerową praktykę w pływaniu na krótkich płetwach. Z tym że jak pływałem praktycznie tylko na pożyczonych i to na basenie, pływało mi się bardzo dobrze. „Wydaje mi się” że w długich też sobie poradzę jak nie od razu to z czasem, jeśli tak mówisz. Jednak chyba zdecyduję się na nie.


  Michał
  Participant
  Post count: 45
  #19548 |

  Szczerze radzę odpuścić tego typu płetwy, jeżeli w ogóle nie pływałeś w płetwach. Na początek proponuję coś w rodzaju Stratosów ( http://www.technisub.pl/pl/pinne/p_stratosfp.htm) lub co najwyżej jedyne wg mnie uniwersalne płetwy (pływanie, free, scuba) Maresa (http://www.nurkownia.com/MARES_Avanti_Quattro_Power-234.html). Jak już Ci się nogi, a właściwie stawy skokowe przyzwyczają do dowolnego pływania w takich płetwach, to przesiadka na „Twoje” Tribordy czy podobne „deski” Cressi czy OMER’a będzie w miarę bezpieczna. Chyba że masz konstrukcję nóg jak u hokeisty …:-)

  Michał


Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)

You must be logged in to reply to this topic.