Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Marcin Pulkowski
  Członek
  Post count: 388
  #5520 |

  Jutro tj. w sobotę 12 czerwca, udajemy się po raz pierwszy w tym roku na trening nad jez. Wdzydze. Przewidujemy min. nurkowania w stałym balaście, test systemu przeciwwagowego zrobinego przez Nitasa i spływ rzeką, …jaką? To się jeszcze okaże na miejscu. 8)


  Dariusz Grabowski
  Participant
  Post count: 183
  #5521 |

  Ach, to było to. Płetwa mi się sprawdziła. Woda brudna jak zawsze. Spływ przedni. Potem ten następny odcinek zrobimy, nie Pulek?


  Marcin Pulkowski
  Członek
  Post count: 388
  #5522 |

  Oczywiście, że zrobimy ale tam dalej to już nie będzie taki sofcik. Zaklepałem miejsca na IV Mistrzostwa Polski w Nurkowaniu Bezdechowym. Stworzymy na miejscu wioskę freedivingową, bo domki mają być w jednej części ośrodka. Właściciel zapewniał mnie, że dopilnuje żeby nikt nie burzył spokoju relaksującym się freediverom. Super zapowiada się też sprawa z tarasem widokowym dla kibiców. Przez lornetkę będzie można stamtąd dostrzec zmarszczki na twarzy zawodników. Ciśnienie powoli rośnie. 8)


  Dariusz Grabowski
  Participant
  Post count: 183
  #5523 |

  A skąd wiesz, że nie sofcik będzie? Badałeś na mapie? Co robimy w niedzielę, może coś w H2O….tak sobie planuję po cichu. Acha…! Drwęca czeka! Heyah!


  Marcin Pulkowski
  Członek
  Post count: 388
  #5524 |

  Rzeka później robi się ostrzejsza. Ma bardziej górski charakter i tu nie ręczę za pokonanie odcinka bez skazy na piance. Najbardziej podobało mi się w tym odcinku Wdy, który przepłynęliśmy, że można było zamknąć oczy i bez stresu płynąć z prądem, bo nie było praktycznie żadnych przeszkód. Pełny relaks. Drwęca musi jeszcze poczekać na lepsze warunki. Przejrzystość wody na tym odcinku Drwęcy jest dobra zaledwie kilka dni w roku. Trudno przewidzieć dokładnie kiedy, dlatego jak się tylko zrobią dobre warunki – robimy to koniecznie (!) 8) 8)


  Dariusz Grabowski
  Participant
  Post count: 183
  #5525 |

  Ogólnie to wyjazd udał się w 100%. Przepiękna okolica na Wdzydzach pozwoliła na chwil kilka zapomnieć o całym tym smrodzie dnia codziennego, walce z czasem, pogoni za pieniądzem itd. Fantastyczne uczucie to czuć obecność wody dookoła, która kieruje każdym ruchem i patrzeć w dół i wreszcie płynąć z zamkniętymi oczami gdzieś TAM…..
  Co to znaczy być freediverem?


Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)

You must be logged in to reply to this topic.