Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
 • komar
  Członek
  Post count: 4
  #5380 |

  Czy ktos jest w stanie podac mi jakis trening na zime, oczywiscie freedivingowy. nieiwem jakos rozpisac plan na tydzien no wiecie biegania,baseny itp. Jestem począkujący wiec przyda sie każda pomoc. Jak narazie moje osiągniecia to 100m. w płetwach na dystans 75m bez płetw i 4:30 w satyku w wodzie.Z góry dziekuje.
  Pozdrawiam.


  Marcin Pulkowski
  Członek
  Post count: 388
  #5381 |

  Nie wiem gdzie mieszkasz ale zapraszam do Torunia na wspólny trening. Na pewno się nie zawiedziesz.


  Dariusz Grabowski
  Participant
  Post count: 183
  #5382 |

  Witam! Gratuluję niezłych wyników. Rozpisanie treningu to bardzo złożona sprawa jeżeli chodzi o freediving. Podstawą są treningi w jeziorze cały rok. Techniki pływania wzdłuż liny w dół, wyrównywania ciśnienia, zabierania plakietki to najważniejszy sprawdzian umiejętności. Trening na sucho to mogą być przysiady z zatrz. oddechem. oraz tabele Tomka Nitki. Trening biegowy to zarówno bieg tlenowy i sprinty.


  Dariusz Grabowski
  Participant
  Post count: 183
  #5383 |

  Cd. Ja biegam 3-4 razy w tygodniu. We wtorek podbiegi schodami, czwartek biegi na bieżni i tu możesz kombinować. Ja biegam sprinty 60-100m.lub dystansy do 250m.szybko. W weekend biegam w lesie i przy każdym treningu rozcciągam się. Możesz jeden bieg zastąpić wizytą na siłowni.
  Przed próbą na basenie idealnie przydaje się relaksacja. Trening basenowy może być intensywny w zależności od tego jaki masz do niego dostęp. Ja na basenie jestem ok.3 razy w tyg.I to wystarcza na niewiele czyli próba statyki i dynamiki.
  Mogę Ci napisać przykładowy trening ale musisz określić się bardziej sprecyzowanym pytaniem. Są treningi na rozwijaie statyki, oddzielne na dynamiki, nurkowania w stałym balaście czy biegowego. Pozdrawiam


  Tomek Nitka
  Participant
  Post count: 401
  #5384 |

  Tabele nie są moje tylko Umberto Pelizzariego. Zresztą w różnych wariantach są stosowane przez freediverów na całym świecie. Ja je tylko wrzuciłem na naszą stronę.

  Nitas  ? -------------------------------
  Tomek „Nitas” Nitka
  Instruktor freedivingu Apnea Academy, SSI, PADI; Sędzia AIDA
  Nitas Apnoe – kursy, warsztaty, szkolenia indywidualne z zakresu freedivingu
  http://www.nitas.pl

  Dariusz Grabowski
  Participant
  Post count: 183
  #5385 |

  Sorry Tomku! 🙂


  hanzik
  Członek
  Post count: 6
  #5386 |

  znakomity kolego Pulek gdzie i kiedy trenujecie w Toruniu ?Chciałbym poobserwować,podpytywać przyłączyć sie.


  Marcin Pulkowski
  Członek
  Post count: 388
  #5387 |

  W piatki na basenie elanowskim o godz. 20:00. To są baseny klubowe AKBP – naszego klubu nurkowego. Wchodząc powołaj się na mnie. Wstęp kosztuje 5 zł. To chyba wszystko….


Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)

You must be logged in to reply to this topic.