Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
 • ojny
  Członek
  Post count: 3
  #15210 |

  Hej szukam kogoś do treningów, wyjazdów itd. Mieszkam w Świętochłowicach więc czy Zabrze czy Katowice, Chorzów, Bytom, Ruda Śląska itp. piszcie to się zgadamy.

  Pozdrawiam


  petrus
  Członek
  Post count: 3
  #15211 |

  jak nie znajdziesz nikogo bliżej to zawsze możesz wpaść na basen do Będzina albo ponurkować na Pogorię 😉


  Piotr Gruszeczka
  Participant
  Post count: 151
  #15212 |

  W zimowym sezonie basenowym trenujemy z kolegą na basenie OSiR na Skałce.


  cracq
  Członek
  Post count: 2
  #15213 |

  Witam. Od niedawna zacząłem przygodę z Freedivingiem. Jestem z Chorzowa, 16 lat. Miło by było z kimś popływać od czasu do czasu 🙂


  ojny
  Członek
  Post count: 3
  #15214 |

  Ja także trenuje na OSiR na Piaśnikach nawet teraz. Jak się ktoś pisze na wypad na ten basen to dajcie znać, ja tam 1-2 razy w tygodniu chodzę to możemy się zgadać.


  ojny
  Członek
  Post count: 3
  #15215 |

  Bruner masz uprawnienia łowcy podwodnego pewnie, zgadamy się może i co nieco byś mi opowiedział bo w przyszłym roku chcę je zrobić.


  Piotr Gruszeczka
  Participant
  Post count: 151
  #15216 |

  Z przyjemnością, opowiadać moge długo 🙂

  Najwcześniej po weekendzie. Jakimś popołudniem. W sobotę od rana jestem w wodzie kawał drogi od domu, a potem od razu mknę do lasu pod Sulejów i wracam w niedziele wieczór. Mieszkam ostatnio w Sosnowcu, a Ty gdzie stacjonujesz?

  Mój tel 500 791 781


  Piotr Gruszeczka
  Participant
  Post count: 151
  #15217 |

  Przepraszam za post past post.

  Nie zauwazyłem, że Świętochłowice.

  Na kanale Youtube w moim podpisie jest prezentacja 'karta łowcy podwodnego’, a w opisie tego filmu wszelkie potrzebne linki i kontakty w temacie kłp. Powinno to wiele rozjaśnić. W innym filmie przedstawiłem zasady i przepisy. Wiem, że najlepiej porozmawiać, ale na rozeznanie w sam raz.


  ojny
  Członek
  Post count: 3
  #15218 |

  Już się trochę orientuje w temacie, dużo czytałem na stronie spearfishing.pl zresztą też tam jestem zarejestrowany.

  Bruner twoje filmiki już wszystkie widziałem jeszcze zanim się tu na forum pojawiłem. Fajnie są one nakręcone.

  Mi też pasuje po weekendzie można się nawet na basen wybrać 😀


  nenzo
  Członek
  Post count: 18
  #15219 |

  Siema
  jest ekipa połoczonych sił sosnowiec, dąbrowa, piekary śląskie w sezonie głównie pogoria a poza nim baseny bedzin, dąbrowa, sosnowiec ( i chyba gliwice) jak jesteście chętni to piszcie.


  josetsu
  Członek
  Post count: 356
  #15220 |

  Zapraszam na Facebook Freediving Silesia Team


  Piotr Gruszeczka
  Participant
  Post count: 151
  #15221 |

  Na Pogorii 4 (Zalew Kuźnica Warężyńska) jest już elegancka wizura – można sobie fajnie potrenowac i poogladać przy okazji. Filmik z wizurą nagrany wczoraj:

  Dokładny opis jest na filmie.


  Bronisław Kokot
  Participant
  Post count: 179
  #15222 |

  bruner film świetny, a i zdaje się twoje możliwości też. Mam zamiar w niedalekiej przyszłości zainteresować się łowiectwem podwodnym. Teraz jednak mam zbyt dużo ograniczeń, jednym z nich jest brak pianki.
  Z ciekawości jakiej grubości piankę trzeba mieć aby teraz nurkować ?


  ozon
  Participant
  Post count: 16
  #15223 |

  Jestem z Chorzowa i poszukuję chętnych na treningi basenowe i wyjazdy na wody otwarte. Jak jesteś zainteresowany, to pisz śmiało! dariusz.gabrysiak@gmail.com Pozdrawiam.


  Piotr Gruszeczka
  Participant
  Post count: 151
  #15224 |

  [!–
  W odpowiedzi na: brokok, 2013-10-15 09:31:39

  > bruner film świetny, a i zdaje się twoje możliwości też. Mam zamiar w niedalekiej przyszłości zainteresować się łowiectwem podwodnym. Teraz jednak mam zbyt dużo ograniczeń, jednym z nich jest brak pianki. n> Z ciekawości jakiej grubości piankę trzeba mieć aby teraz nurkować ?
  –]

  Przepraszam – jakoś mi umknęło Twoje pytanie. Mea culpa.

  Jaka pianka: pianka mokra do łowiectwa podwodnego, dwuczęściowa, open cell, z długimi spodniami (na szelkach) i górą ze zintegrowanym kapturem, zapinane od dołu na klamry (zatrzaski). Grubość neoprenu 7 mm – można pływać cały rok – także wśród lodu. Zasada jest taka, ze do freedivingu i łowiectwa używa się pianek bez zamka, dwuczęściowych, ze zintegrowanym kapturem, od wewnątrz tzw. open cell – praktycznie guma, która przysysa się do ciała i nie wpuszcza wody. Zakłada się takie pianki na odrobinę roztworu wody i np. odżywki do włosów.
  Dlaczego taka pianka – ano dlatego, że nurkowanie swobodne wymaga częstego zanurzania się i wynurzania. Na głębokości ciśnienie ściska ciało i powoduje jego mniejszą objętość (głównie płuca, a więc tułów). Jeżeli do tych celów użyjesz pianki do scuba, pokrytej od wewnątrz pluszem lub nylonem, a więc nie przysysającej się do ciała to każde zanurzenie działa jak pompka membranowa i wciąga pomiędzy piankę a ciało masę lodowatej wody (pod termokliną). stąd zimno i krótki czas pobytu głęboko. Natomiast pianki open cell są elastyczne i przyssane do ciała – na głębokości po prostu kurczą się razem z nim i nic świeżej zimnej wody nie dostaje się do ciała.


Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)

You must be logged in to reply to this topic.