Viewing 20 posts - 1 through 20 (of 30 total)
 • Marcin Pulkowski
  Członek
  Post count: 388
  #14103 |

  Tutaj proszę o zamieszczanie wszelkich pytań i uwag dotyczących działania stowarzyszenia „Freediving Poland”
  :OK
  Aby zapoznać się ze statutem stowarzyszenia kliknij na poniższym linku:
  http://freediving.com.pl/pliki/stowarzyszenie/statut_freediving_poland.doc


  dejna111
  Członek
  Post count: 62
  #14104 |

  Od ilu lat można startować w zawodach (?) (?) (?) Gdzie mają się odbyć pierwsze zawody w 2005r (?) (?) (?)


  Marcin Pulkowski
  Członek
  Post count: 388
  #14105 |

  Wkrótce w aktualnościach naszej strony zamieścimy informacje o zawodach. Prawdopodobne terminy imprez to: ostatni weekend stycznia – Tarnów, pierwszy weekend kwietnia – Kraków. Więcej szczegółów już wkrótce. 🙂 :OK
  Jeśli chodzi o udział w imprezach osób niepełnoletnich to jest z tym pewien problem. Osoba pełnoletnia wszystko co robi, robi na własną odpowiedzialność. Za osobę nieletnią odpowiedzialność ponoszą rodzice.
  Freediving jest sportem o podwyższonym ryzyku.
  Nie jestem przeciwny temu aby na bezdechu nurkował każdy kto chce w każdym wieku. Z punktu widzenia prawa, wypadek nieletniego na naszej imprezie może przysporzyć nam jednak sporo problemów.


  artur hańba
  Członek
  Post count: 23
  #14106 |

  Myślałem o udziale niepełnoletnich freediverów w zawodach, głównie pod kontem startów mojego syna.Proponuję rzecz następującą;
  obecność rodzica-opiekuna podczas imprezy i podpisanie przez niego oświadczenia o odpowiedzialności oraz jakiś sensowny limit wiekowy np. 14 lat.Tak ,że dejna111 musisz być grzeczny w domu to tatuś pojedzie z tobą na zawody!Pulek co myślisz o takim rozwiązaniu?

  pozdrawiam artur


  Radosław Gaca
  Participant
  Post count: 615
  #14107 |

  Udział zawodników w wieku od 14 do 18 lat wydaje się całkiem sensowny. Oczywiście spełnienie warunku opieki bezpośredniej jest elementem koniecznym. W takim układzie istnieje szansa na klasyfikację juniorów i dużo satysfakcji dla młodych ludzi. Wydaje się, że trzeba o tym pomyśleć. Będzie to zapewne temat na spotkanie zarządu, ale rozważenie wszystkich za i przeciw może doprowadzić nas do odmiennych wniosków.

  Pozdrawiam Radek
  :OK


  dejna111
  Członek
  Post count: 62
  #14108 |

  Jeżeli codzi o klasyfikację junirów to bym tego nie robił, ponieważ u młodych ludzi mogło by to się przerodzić w taką rywalizacje że posypało by się mnóstwo nieszczęść (!) (!) (!) Ja mam 14lat i mój wynik to 60m i 3:30 ale traktuje ten sport jako uzupełnienie nurkowania sprzętowego. Także występ w zawodach basenowych owszem ale bez odzielnej klasyfikacji (!) Marcin można uczestniczyć na zlocie w Kossewie (?) (?) (?) Abo innych zawodach rozgrywanych w jeziorze (?) (?) (?)


  Marcin Pulkowski
  Członek
  Post count: 388
  #14109 |

  W projekcie statutu, który złożyłem w urzędzie, była mowa o udziale osób niepełnoletnich w stowarzyszeniu (oczywiście za zgodą rodziców). Niestety na prośbę urzędnika musiałem usunąć ten zapis ponieważ skomplikowałoby to procedury rejestracyjne. Freediving jest sportem zupełnie nowym w Polsce, dla którego przepisy dopiero będą powstawały, to my musimy je stworzyć, opierając się jednocześnie na tym co już jest. Tak naprawdę to trudno nas było sklasyfikować. Zgodnie z przepisami obejmującymi przy nurkowaniu rekreacyjnym, na bezdechu nie powinno się nurkować głębiej niż na 30 metrów. Nie możemy się oczywiście opierać na tych przepisach, bo dla nas nie mają one sensu, nie jesteśmy też pływakami. Wiele spraw mamy nieuregulowanych, dotyczy to min. przyznawania licencji sportowych.
  Jestem za tym aby nikomu nie ograniczać swobody nurkowania przy zachowaniu oczywiście zasad bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku. Musimy jednak postępować zgodnie z prawem, bo jeśli wydarzy się jakiś (odpukać) wypadek, to możemy mieć problem. Trzeba będzie to rozważyć poważnie na zebraniu i podjąć możliwie szybko jakieś decyzje. Dobrze byłoby poradzić się w tej sprawie prawnika.


  dejna111
  Członek
  Post count: 62
  #14110 |

  Zgodę rodziców mam Ale co trzeba spełnić aby móc startować w zawodach tzn. jakie trzeba mieć wyniki by się zakwalifikować (?) (?) (?) Jestem już w stanie przepłynąć około 75m po tym jak dostałem Gary3000 a statyka wiadomo nie chcę się forsować :J


  qba
  Członek
  Post count: 19
  #14111 |

  Wiadomo już coś na temat startów nieletnich w zawodach (?)
  Jeżeli można startować, to chętnie bym wystartował.Tylko jakie wyniki(statyka,dynamika) trzeba mieć (?)


  dejna111
  Członek
  Post count: 62
  #14112 |

  qba ile masz lat (?) (?) (?) I jakie masz wyniki (?) (?) (?) Pływasz w płetwach czy bez (?) (?) (?) Ja mam lat 14 a moje wyniki to 3.48s i 62,5m (czyste wyjście)


  qba
  Członek
  Post count: 19
  #14113 |

  tyle samo co Ty(14)
  ostatnio dużo pływam bez płetw
  moje wyniki to 55m(bez płetw) ,50m w płetwach, 3.25s statyka
  Z jakiego miasta jesteś (?)
  ja jestem z Tarnowa


  dejna111
  Członek
  Post count: 62
  #14114 |

  Ja jestem z okolic Płocka. Co myślisz o naszych startach (?) Mogliby sie zgodzić. Jak często trenujesz (?) (?) (?) Bo ja mam do basenu 30km i 1-2 razy na tydzień. Statyki już dawno na maxa nie robiłem bo J.Kamiński 3 w Stalowej Woli (z nim trenuje) statyke mi odradizł jak mam powyżej 2:30 to mnie z wody wyciąga 🙂 aktualnych możliwości nie znam.


  qba
  Członek
  Post count: 19
  #14115 |

  Co do startów.Myślę że powinniśmy wystartować(jeżeli oczywiście będzie można) żeby się przyzwyczajać do zawodów. Bo jednak na pierwszych zawodach człowiek się trochę denerwuje(dużo dobrych zawodników,rekordziści,nie da się siedzieć spokojnie).A tak nawet jeśli się nie zajmie dobrego miejsca to przynajmniej się wie jak to wygląda „od środka”.
  Ja na szczęście nie mam do basenu tak daleko jak Ty(do najbliższego mam około 1,5km).Trenuje 2-3 razy na tydzień.
  Nurkowałeś w jeziorze? Jak tak,to jakie masz wyniki? Swoimi wole się nie chwalić.


  buli33
  Członek
  Post count: 59
  #14116 |

  Ja tez chetnie bys sie pisał na zawody(zalezy gdzie sa) Moje wyniki to statyka 4.32 min. \, a dynamika to jeszcze nie wiem (nie mialem okazji mierzyc ale w granicach 50 metrów 🙂
  pozdrawiam


  buli33
  Członek
  Post count: 59
  #14117 |

  acha mam 15 lat 🙂


  artur hańba
  Członek
  Post count: 23
  #14118 |

  widziałeś pulek!
  młode idzie.
  jak to się garnie do sportu.
  trza coś z tym zrobić będzie.


  dejna111
  Członek
  Post count: 62
  #14119 |

  W jeziorze nurkowałem bez pianki z lichymi 😉 płetwami. Głównie to było ok 7-8m na platwormie i chodziło o czas jaki tam bede w owym sezoie planuje powyżej 15 🙂


  dejna111
  Członek
  Post count: 62
  #14120 |

  buli33 piękna statyka :OK Robiłeś ją na basenie (?) Tylko ze statyką radze Ci żebyś nie szalał (!) Jak będizesz robił bez żadnego wysiłku ok3min i powtarzał to regularnie a nie tyko wtedy kiedy masz dobry dzień to się liczy. Jak ja miałbym taką statyke to cyba bym dynamikę ze 100m robił (!) 😉


  qba
  Członek
  Post count: 19
  #14121 |

  no no!!Gratuluję statyki buli33.
  Jak często trenujesz?


  buli33
  Członek
  Post count: 59
  #14122 |

  Trenuje od wrzesnia.Tradycyjnie tabelki ok. 5 dni w tygodniu , biegam 3-4 razy. Mam dosc mały dostep do basenu dlatego czesto chodze (apnea walk) na bezdechu ok. 130 metrów. :). W wakacje jak jeszcze nie wiedziałem o free…. przepływałem 30 metrów takze treaz powinno byc o wiele wiecej.
  pozdrawiam
  P.S. 4.32 robiłem jak byłem chory (to było baaaaaardzo głupie- pózniej kuło mnie w klatce- nigdy tak nie róbcie). Teraz mysle powinno byc wiecej ale nie chce; za młody jestem. 🙂 🙂


Viewing 20 posts - 1 through 20 (of 30 total)

You must be logged in to reply to this topic.