Viewing 20 posts - 1 through 20 (of 31 total)
 • apneus
  Participant
  Post count: 583
  #12059 |

  Ostatnio gdy przeglądałem strony Youtube znalazłem parę klipów mojego ulubionego freedivera który w Polsce jest mało znany tj Stepane Mifsud’a.
  Z tego co pamiętam kilka lat temu sędziowie Aidy nie zatwierdzili mu rekordu w Statyce i od tamtej pory Stepane nie uczestniczy w zawodach „naszej” oraganizacji, po prostu „obraził się”.
  Na stronie Aida International cały czas Rekordzistą jest Tom Sietas podczas gdy Mifsud zrobił statykę 10min 4sek. !!!! :J

  Oto link
  http://pl.youtube.com/watch?v=GL3phPh70aY

  Jak widać są tam sędziowie i jest biała kartka:) czyli wniosek z tego oficjany Rekord Świata !!!

  Czy ktoś wie więcej na ten temat??


  Bartek Janiszewski
  Participant
  Post count: 1204
  #12060 |

  Ciekawy temat.
  W sumie to podobna historia jak z nie oficjalnym rekordem w NL P.Musimu.
  Wszystko zalatuje komercją i nie podoba mi się to że jak ktoś nie jest w AIDA to nie uznaje mu się rekordu.
  Dla mnie liczy się człowiek i jego osiągnięcie a nie przynależność do konkretnej grupy.


  wojski
  Participant
  Post count: 596
  #12061 |

  HOUK!
  Pieprzyć kluby wzajemnej adoracji


  nostres
  Członek
  Post count: 406
  #12062 |

  „Obrazil sie” na AIDA nie tyle o to ze nie uznala tylko nie chciala oddac 500 euro po tym jak musial je zaplacic z wlasnej kieszeni za test antydopingowy.

  Kazdy by sie chyba wkurzyl, wszak porzadne pletwy by za to byly to sie mozna zagotowac


  Tomek Nitka
  Participant
  Post count: 401
  #12063 |

  Sprawa jest stara (sprzed wakacji ub. roku) i dobrze znana. Misfud zrobił próbę w standardach AIDA, ale celowo zaprosił tylko sędziów francuskich, bez wystarczających uprawnień do uznania wyniku jako rekordu świata. Chciał w ten sposób upokorzyć AIDĘ, bo dzięki temu rekord Francji (oficjalny, bo wynik został zatwierdzony jako rekord narodowy) jest o prawie minutę lepszy o rekordu świata (oficjalnego). Powody takiego postępowania zostały wyżej podane. Trzeba jednak dodać, że forma w jakiej Dieter Bauman poinformował o anulowaniu rekordu (dopiero po bodajże ponad trzech miesiącach od występu, chociaż błąd procedury powierzchniowej był widoczny gołym okiem od razu) była tak arogancka, że ja się specjalnie Misfudowi nie dziwię.

  Zdaje się, że od jakiegoś czasu Bill Stromberg próbuje załagodzić ten wieloletni konflikt, ale podobno ego Misfuda jest całkiem spore, a i ego Billa do najmniejszych nie należy, więc pewnie łatwo nie będzie.  ? -------------------------------
  Tomek „Nitas” Nitka
  Instruktor freedivingu Apnea Academy, SSI, PADI; Sędzia AIDA
  Nitas Apnoe – kursy, warsztaty, szkolenia indywidualne z zakresu freedivingu
  http://www.nitas.pl

  vader
  Członek
  Post count: 18
  #12064 |

  a czemu był błąd procedury powierzchniowej? bo robił głębokie oddechy w trakcie jej wykonywania?


  enzo
  Członek
  Post count: 49
  #12065 |

  Powiedział „I’m OK” gdy pokazywał cały czas znak OK. Te dwie czynności powinny być wyraźnie oddzielone od siebie. Myślę, że o to chodzi. Niech wypowie się któryś z naszych sędziów 🙂


  Tomek Nitka
  Participant
  Post count: 401
  #12066 |

  W ogóle nie było znaku OK., mimo że Stephen nie miał najmniejszych objawów niedotlenienia – był świeżutki jak szczypiorek. Na necie można znaleźć video, gdzie widać to bez żadnych wątpliwości.  ? -------------------------------
  Tomek „Nitas” Nitka
  Instruktor freedivingu Apnea Academy, SSI, PADI; Sędzia AIDA
  Nitas Apnoe – kursy, warsztaty, szkolenia indywidualne z zakresu freedivingu
  http://www.nitas.pl

  apneus
  Participant
  Post count: 583
  #12067 |

  Ależ że oczywiście że pokazał znak OK. Nie wiem Nitas o jakim mówisz filmie ale w załączonym przeze mnie linku w 12 sekundzuie asekurant pokazuje Mifsudowi aby pokazał znak Ok i Mifsud Robi to 2s później czyli w 14s tego filmu!!!

  Jedyne czego można się przyczepić to połączenie procedur ALE…
  Oto co stanowi punkt 1.28.2 regulaminu AIDA :
  „1.28.2
  Surface protocol:
  1) remove ALL facial equipment (mask, goggles and nose clip).
  2) give 1 visible OK-sign to the judge.
  3) give 1 verbal OK to the judge by saying „I’m OK” or „I am OK”, in International competitions this has to be done in English.
  All the above has to be done IN THIS SPECIFIC ORDER within the given time window of 15s after resurfacing. Before starting the SP and after completing the SP the athlete has the liberty to make multiple verbal/visible signals however as soon as the SP has started all other/extra signals will lead to disqualification (noted as “failing SP”). The SP is considered as completed when the athlete has given the verbal OK ”

  Tak więc nigdzie nie jest napisane że zabronione jest łączenie tych procedur tj trzymając rękę ze znakiem ok można interpretować jako punkt 2 procedury i powiedzenie I’m OK jako 3…

  Tak więc bardzo bardzo zastanowiłbym się nad powodami DSQ dla tego zawodnika …:)


  enzo
  Członek
  Post count: 49
  #12068 |

  Co do tej procedury to masz całkowitą rację Apneus. Jest wykonana prawidłowo. Miałem na myśli wypowiedzenie i pokazanie OK w tym samym momencie (co i tak nie miało miejsca), a napisałem bzdury. Ten rekord 10:04 jest oficjalny. Problem w tym, że nie został zrobiony zgodnie z zasadami „world record attempt” i nie może zostać uznany za rekord świata AIDA. Jest tylko rekordem narodowym Francji. Stephane przyznał się, że zrobił to specjalnie bo jest wkurzony na AIDA i nie chce z nimi rozmawiać od czasu nie uznania jego rekordu 8:28 (nie uznanego bo wtedy własnie nie wykonał on procedury)
  A tak ogólnie to:
  „He tells that for the first time he experienced some kind of contractions” %)
  Pozdrawiam


  Tomek Nitka
  Participant
  Post count: 401
  #12069 |

  Nie wyraziłem się dość jasno. Znaku OK. nie było kiedy Misfud zrobił 8:24 (to było 8:24 nie 8:28) i to ten wynik Bauman zakwestionował po kilku miesiącach, co stało się przyczyną awantury trwającej do dziś.  ? -------------------------------
  Tomek „Nitas” Nitka
  Instruktor freedivingu Apnea Academy, SSI, PADI; Sędzia AIDA
  Nitas Apnoe – kursy, warsztaty, szkolenia indywidualne z zakresu freedivingu
  http://www.nitas.pl

  emero
  Keymaster
  Post count: 349
  #12070 |

  Więc jednak próba odbędzie się w ramach AIDA…

  http://www.shark-freediving.com/blog/2009/04/24/mifsud-wr-static-attempt-back-with-aida/

  Ciekawe jak mu pójdzie 🙂


  Karol Schlagner
  Członek
  Post count: 86
  #12071 |

  ciekawe jak mu pójdzie 🙂

  free diving demo of WC stephane mifsud


  sany
  Członek
  Post count: 32
  #12072 |

  Świetny film!
  Na początku (na siłowni) można zauważyć pasek na jego piersi… Zapewne monitor pracy serca. Zaczęło mnie nurtować pytanie, jakie tętno spoczynkowe mają czołowi światowi freediverzy i w jakim stopniu to tętno przekłada się na osiągane wyniki?


  patylek
  Członek
  Post count: 39
  #12073 |

  Wiadomo, że słynny kolarz, Lance Armstrong na coś w granicach 35 uderzeń?????????????????. Koles ma idealne waruny do free. Lecz wiadomo, że nie wytrenował tego. Zjadł tyle koksu, że bania mała, sam opisuje to w swoich książkach o lekach na raka, a wiadomo co to jest. Wiadomo, że jedzą EPO?????. Tak się zastanawiam co stosują we free :bad co o tym sądzicie


  sany
  Członek
  Post count: 32
  #12074 |

  Tak, słynni kolarze (Armstrong, Indurain) mają tętno w pobliżu granicy 30 uderzeń na minutę. Armstrong uprawiał sporty wytrzymałościowe (triathlon) od najmłodszych lat, więc ma podstawy do takiego niskiego poziomu tętna spoczynkowego. Ja na przykład mam 41 uderzeń na minutę (amatorsko trenuję triathlon 😀 ). Pytanie odnosiło się do tętna freediverów światowych (może publikują takie dane na swoich stronach prywatnych) lub osób z naszego kraju (może ktoś mierzy tętno?). Może jakiś teoretyk mógłby się wypowiedzieć o tym, czy tętno spoczynkowe w jakimś istotnym stopniu wpływa na „osiągi”?


  patylek
  Członek
  Post count: 39
  #12075 |

  tak tylko on to uzyskał farmakologicznie, np chodziasz Korzeniowski miał chyba cos ok 45 na czysto tak uważam, to ile by miał Lance podczas statyki 15??????? to zagrożenie dla życia, gdzie granica.Podobno mnisi w tybecie zeszli do 5 ???????. Ale chodzi mi o to czy ktoś kontroluje doping w tej dziedzinie u tych najlepszych ???????


  apneus
  Participant
  Post count: 583
  #12076 |

  „Ale chodzi mi o to czy ktoś kontroluje doping w tej dziedzinie u tych najlepszych ???????”

  Tak tym kimś jest AIDA 🙂


  patylek
  Członek
  Post count: 39
  #12077 |

  90% pływaków ma astme?????? i legalnie bierze leki, a wiadomo co to daje, płuca po 9 l??. MKOL ma swoje wytyczne, a aida ????? czy ktoś wie jakie ma, może mają swoje. A czy złapano kogoś?????


  emero
  Keymaster
  Post count: 349
  #12078 |

  Witaj!

  Ciekawy artykuł na ten temat:
  http://www.fridykning.se/freediving/features/aidadope.html

  Zachęcam do lektury.


Viewing 20 posts - 1 through 20 (of 31 total)

You must be logged in to reply to this topic.