Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
 • josetsu
  Członek
  Post count: 356
  #10103 |

  Ostatnio dzwonil do mnie czytelnik naszegoforum niestety nie przedstawil sie. Czytal moja wczesniejsza rozmowae z Wami odnosnie rozgrzewki przed dynamika….doszlismy do wniosku a w sumie Wy uswiadomiliscie mnie ze startowac nalezy bez uprzednich rozgrzewek w wodzie…ze wzgledu na odruch nurkowy itd. Nasz czytelnik dal mi troszke do myslenia odnosnietego tematu, chcialem zeby swoje pytania opublikowal na forum jednak widze iz nie chcial. Rozmawialismy o przygotowaniu do dynamiki i tak sie zastanawiam- czy rozgrzewka statykami do dynamiki to dobry pomysl?? Skoro do glownego OT w statyce przygotowujemy sie prestatykami to czemu do dynamiki by nie?? Moze pytanie dla Was glupie ale nie obawiam sie go zadac:) niektorzy znowu skomentuja ze pytam i nic z moich pytan pozniej nie przeklada sie na wyniki ale olewam:)


  neonn
  Członek
  Post count: 9
  #10104 |

  Co prawda moje doświadczenie we free jest niemal zerowe, ale zauważyłem, że najlepsze wyniki w dynamice uzyskuje w 2-3 podejściu, więc też chętnie dowiem się jak to powinno wyglądać 😉


  josetsu
  Członek
  Post count: 356
  #10105 |

  http://freediving.com.pl/forum.php?fk=690&id=97174
  neonn przeczytaj ta rozmowe, w kilku innych watkach tez znajdziesz….start do dynamiki bez rozgrzewki w wodzie….natomiast ja chce wiedziec czy ktos rozgrzewa sie przez statyke??


  szuwarek
  Członek
  Post count: 14
  #10106 |

  Z tego co wiem i zaobserwowałem to wiele osób właśnie tak robi – czyli statyki przed dynamiką, chociaż doświadczeni zawodnicy pewnie wolą startować z pierwszego strzała. Mnie osobiście rozgrzewka przez statyki pomaga tzn. skurcze pojawiają się później – minusem jest mniejsza świeżość.


  Bronisław Kokot
  Participant
  Post count: 179
  #10107 |

  Ja robię to inaczej. Moja rozgrzewka wygląda tak że najpierw 4 razy płynę tylko po 25m. Dopiero za czwartym razem płynę 50m. I choć mógłbym więcej, to tego nie robię. Wiem jednak, że za pierwszym razem nie miałbym możliwości przepłynięcia dystansu 50m. Czyli występuje to samo co przy statyce.


  Marcin Baranowski
  Moderator
  Post count: 668
  #10108 |

  Założę się, że dałbyś radę zrobić bez rozgrzewki nie tylko 50 ale i 75m. Potrzebowałbyś tylko kogoś kto powiedziałby Ci jak należy to zrobić. No i oczywiście dobrej asekuracji. To jest głównie kwestia psychiki.


  Bronisław Kokot
  Participant
  Post count: 179
  #10109 |

  Wiem że to jest związane z psychiką. Jak miałem 20 lat pływałem bez problemu 3 długości basenu. Teraz mając większą wiedzę lepszą technikę robię mniej, właśnie przez tę wiedzę. Kiedyś pływałem na basenie z synem. Gdy miał 13 lat przepłynął pod moim okiem 50m bez płetw. Potem nurkowaliśmy w Egipcie, Czarnogórze, Ukrainie, ale jego pociąga tylko wynik, i tego się boję. Zresztą teraz ma 17 lat i trądzik, przez co wstydzi się iść na basen. Więc zmuszony jestem chodzić sam. 😉


  olekry
  Participant
  Post count: 423
  #10110 |

  Tak dla porządku przypomnę, że wątek jest dosyc stary. Od dłuższego czasu standard obowiązujący znakomitą większosć freediverów jest następujacy: jesli maksymalna próba dynamiki, to całkowicie bez rozgrzewek. W innych wątkach na tym forum wyjaśnione jest dlaczego… Pewne odruchy związane z działaniem organizmu ludzkiego pod wodą są podobne u wszystkich. Rozgrzewki przed to tzw „łatwa ścieżka”, bo niektórym ławiej się płynie i łatwiej „odpływa” w sen pod wodą %)


  Maciej
  Participant
  Post count: 288
  #10111 |

  A mi się zawsze dobrze odpływa 😉

  Więc dla odmiany – szukając większej stymulacji odruchu nurkowego – dziś zdejmuję okulary 😉


  Bronisław Kokot
  Participant
  Post count: 179
  #10112 |

  Tych wątków jest tu tyle, że trudno za nimi nadążyć, a nawet jak się nadąży, to czy wiesz, że zapamiętasz. :J


Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)

You must be logged in to reply to this topic.