Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • apneus
  Participant
  Post count: 583
  #6189 |

  Ostatnio dziwnie czuję się po długich statykach ,dopiero jak przychodze z treningu do domu czyli po ok 40min. Na razie nie chce opisywać tego co sie dzieje a spytać was czy macie jakieś problemy z pamięcią,koncentracją,bóle głowy itp. Chodzi mi o długie statyki 5min i wyżej.
  Czy ktoś czytał w internecie bądź słyszał o badaniach neurologicznych przeprowadzonych na freediverach?

  Myślę iż jest to ciekawy temat by poruszyć go na forum, przecież dotyczy każdego z nas.Jeśli znaleźlibyście jakieś ciekawe linki to prześlijcie mi na apneus@op.pl

  Z tego co wszędzie piszą „Niedotlenienie mózgu powoduje martwicę tkanki mózgowej z powodu zatoru, zakrzepu, krwotoku. Siła uderzenia krwi może uszkodzić tkankę mózgową”


  apneus
  Participant
  Post count: 583
  #6190 |

  dodam iż chciałbym aby dyskusja na ten temat nie ograniczała się tylko do odsyłania linkami do tamatów i artykułów które były zamieszczone na tej stronie (bez obrazy dla twórców są fachowe) :OK, ale do innych jak naprzykład ta (niezbyt aktualna jeśli chodzi o rekordy ale pasująca do tematu)
  http://www.wkp.pl/phpweb/html.php?link=6

  Jest to temat wyjściowy do tej dyskusji:)


  Marcin Pulkowski
  Członek
  Post count: 388
  #6191 |

  Dr Sićko, który ma przyjechać na Extremall powinien to wyczerpująco wytłumaczyć. Mam przynajmniej taką nadzieję. Jako lekarz jest chyba najbardziej kompetentny, a temat interesuje pewnie wiele osób.
  Najbardziej ciekawy jestem dowodów na to, że jeśli tak to na jakiej zasadzie.
  Na forum Stowarzyszenia toczy się właśnie podobna dyskusja.


Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.