Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Marcin Pulkowski
  Członek
  Post count: 388
  #14029 |

  Zapraszamy do dyskusji na temat statutu 🙂 :OK


  Radosław Gaca
  Participant
  Post count: 615
  #14030 |

  Bardzo proszę o przesyłanie uwag, szczególnie Tomka Nitkę z którym omówiliśmy już kilka spraw. 🙂

  Pozdrawiam Radek


  Bartosz Morawiec
  Członek
  Post count: 118
  #14031 |

  Witajcie
  PIerwsze moje przemyślenie dotyczy paragrafu 16 punkt 3 i związany z tym paragraf 18 punkt 4. Uważam, że w przyszłości będzie to martwy przepis (jeśli np. bedzie nas już ok 200stu). Może jeśli chodzi o nowe uchwały należałoby zmienić paragraf 16 punkt 3 na :
  „Uchwały władz Stowarzyszenia, jeżeli statut nie stanowi inaczej, podejmowane są w głosowaniu jawnym w obecności całego Zarządu zwykła większością głosów wszytkich uprawninych do głosowania uczestników walnego zebrania, będących członkami Stowarzyszenia. Zgromadzeni mogą uchwalić głosowanie tajne.”
  Pozwoli to zmienić treść paragrafu 18pkt4 na :
  „Uchwały Walnego Zebrania Członków zapadają przy obecności liczby członków określonej w paragrafie 16pkt3” i koniec.
  W przyszłości nie będzie martwego przepisu. Zawsze w obecności Zarządu będzię można coś uchwalić.

  Jeszcze dzisiaj posiedzę nad tym bo naprawdę uważam, że gra jest warta świeczki i powinno to także służyć następnym pokoleniom.

  Czego sobie i Wam życzę.

  Pozdrawiam
  Bartek

  PS. Radek daj znać co o tym myslisz? Ma to sens? Czxy tylko się czepiam?


  Marcin Pulkowski
  Członek
  Post count: 388
  #14032 |

  Moje spostrzeżenia dotyczące statutu:
  1. Jako siedzibę stowarzyszenia proponuję Toruń, który jest w tej chwili najsilniejszym, położonym centralnie ośrodkiem tego sportu w Polsce.
  2. Kadencja władz Stowarzyszenia trwa 3 lata – proponowałbym, żeby wprowadzić zdanie, że w pierwszym roku działalności – rok. Jesteśmy nowym tworem i wiele spraw będzie się docierać.
  3. Ograniczenie liczby członków zarządu do 3 osób (prezesa, sekretarza i skarbnika), to uprości procedury wykonawcze stowarzyszenia. Funkcje dodatkowe powierzałoby się pełnomocnikom zarządu do konkretnych spraw.
  4. Ograniczenie ilości osób w Komisji Rewizyjnej i Sądzie Koleżeńskim do 2.
  5. Jeśli to możliwe, uproszczenie obecnej formy statutu do niezbędnego minimum.

  Freediving Poland ma być pierwszym oficjalnym klubem freedivingowym w Polsce. Nie znaczy to, że jedynym!!! Nie możemy na tym poprzestać i to jest mój gorący apel do Was wszystkich. Musicie wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć tworzyć kolejne jednostki tego typu! Ostatnio obserwuję coraz większe ruchy w tym temacie. Widzę, ze coś zaczyna dziać się na Śląsku – Wrocław. Jest PCF na Podkarpaciu, Biała Podlaska, odzywa się Kraków. W Warszawie też nie powinno być problemów z powołaniem w przyszłości takiego klubu. Może coś się ruszy w końcu w Wielkopolsce – Poznań, może coś na wybrzeżu. Jeśli będą w Polsce co najmniej trzy takie kluby, będziemy mogli stworzyć znacznie większą strukturę jakim jest Polski Związek tego sportu, całkowicie niezależny w swoim działaniu. Jest to dłuższa droga ale zobaczycie, że to nam się wszystkim naprawdę opłaci. Postaramy się wspólnie z kolegami stworzyć Wam takie podstawy abyście mogli z łatwością, krok po kroku tworzyć nowe ośrodki klubowe w Polsce, korzystając z naszych doświadczeń. Będziecie mieli wszystko na widelcu pozostają już tylko Wasze chęci. Wiem, że na początku każdego z Was może przerażać procedura rejestracyjna. Nie obawiajcie się tego. Możecie liczyć na naszą pomoc
  (!)


Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

You must be logged in to reply to this topic.