Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
 • Marcin Baranowski
  Moderator
  Post count: 668
  #20378 |

  Hej

  Znalazłem nowe źródło śrutu ołowianego do balastu. Cena taka sama jak od dostawcy z allegro (20zł za kg), jednak jakość o wiele wyższa. To jest śrut do produkcji naboi do dubeltówek więc jest idealnie okrągły i wszystkie śruciny mają identyczny rozmiar. Dostępne są różne średnice, ja wziąłem najmniejszą – 2mm. Kontakt do sprzedawcy: zrosji@wp.pl

  Nie jestem w żaden sposób związany z tą osobą.


  glaude
  Participant
  Post count: 79
  #20379 |

  Piszę posta w tym temacie 3 raz- za każdym razem mnie „wywala”. Korzystałem z dostawy tego śrutu. Też zamówiłem ten drobniutki jak żwirek i jestem zadowolony.
  Plusem jest to, że nawet pierwsze zamówienie wysyła jako paczkę pobraniową- na życzenie klienta rzecz jasna. Nie trzeba więc nawet przelewać żadnych środków. Polecam.


  salsero
  Participant
  Post count: 8
  #20380 |

  Hej!
  Potwierdzam świetną opinię n.t. podanego źródła. Bezproblemowy kontakt, sprzedawca bardzo uczciwy i pomocny – nawet z własnej inicjatywy zaproponował najkorzystniejszą formę przesyłki oraz przekazał jej nr aby umożliwić tzw. śledzenie. Śrut doskonałej jakości, piękny neck już czeka na zanurzenie 🙂


  samee
  Członek
  Post count: 5
  #20381 |

  W jaki sposób i czym kleicie dętkę? Ten śrut nie jest powlekany więc neck musi być szczelny.
  Próbowałem kleić dętkę klejem: „Dragon klej guma-skóra”, ale nie za bardzo to trzyma.


  Marcin Baranowski
  Moderator
  Post count: 668
  #20382 |

  Ten klej jak najbardziej się nadaje trzeba tylko to odpowiednio zrobić. Po pierwsze dętka od środka pokryta jest talkiem więc trzeba końcówki dokładnie wymyć mydłem i wysuszyć. Potem smarujemy klejem na głębokość kilku centymetrów i dokładnie dociskamy obie powierzchnie do siebie. Najważniejsze by dobrze zeszły się boczne krawędzie gdzie guma się zagina. Najlepiej użyć do tego kilku ołowianych kafli i zostawić tak na noc. Jak wszystko jest dobrze dociśnięte to klejenie jest idealnie szczelne.


  samee
  Członek
  Post count: 5
  #20383 |

  Dętkę od środka wyczyściłem benzyną ekstrakcyjną. Może dałem za mało kleju, albo za mocno docisnąłem. Skręciłem to ściskami, może w tym jest problem.
  Przy okazji jeszcze zapytam, a jak do takiej konstrukcji mocujesz zapięcie? Stosujesz dodatkowo jakiś kawałek paska z obu stron czy bezpośrednio dętkę przekładasz przez zapięcie?


  Marcin Baranowski
  Moderator
  Post count: 668
  #20384 |

  Ja przyciskałem końce 3-4 kg ołowiu. Smarowałeś klejem obie powierzchnie? Można jeszcze zmatowić dętkę papierem ściernym to też pomaga.

  Dętkę przewlekam przez klamry i oklejam taśmą. No chyba, że masz jakieś mniejsze klamry to może być ciężko przeciągnąć.


  Piotr
  Participant
  Post count: 10
  #20385 |

  Dzięi za info potwierdzam Śruk jak ta lala 🙂

  Z dętek robiłem necka i za każdym razem ścierałem papierem troche gumy, odtłuszczałem i do piero smarowałem klejem kilka kiko ołowiu i ładnie się skleiło. Dla pewności za klamerką jeszcze przeszyłem gume (podobnie jak w pasie z dentki – tylko tam przeszyłem 2 razy bo przy 6kg troche się bałem.)


Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)

You must be logged in to reply to this topic.