Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • tomasir
  Członek
  Post count: 53
  #15490 |

  Na wstępie witam wszystkich serdecznie i prosze o wyrozumiałość jeśli na któreś z niżej podanych pytań pojawiły się już gdzieś odpowiedzi.

  1) Zaobserwowałem w galerii i zdecydowana większośc (o ile nie wszyscy) pływają okularkach – czy są jakieś przeciwskazania pływania bez nich (zawsze pływałem bez nich naturalnie z otwartymi oczami)

  2) Na jednym zdjęć zaobserwowałem ów ciężarek na szyję (jeden temat był jemu poświęcony – jednak link podany tam wygasł 🙁 ) – proszę więc o opisanie korzyści jego używania i możliwości samodzielnego wykonania

  3) Czy konieczne/wskazane – jest stosowanie zatyczek na nos, no i czy każdy produkt się dobrze w tym zadaniu sprawdza?

  4) Płetwy/Monopłetwy – po pierwsze czy ktos próbował już zrobić w miarę realistyczne prównanie możliwości zastosowania ich w freedivingu? A mianowicie – która po prostu jest lepsza – czy też wynika to już z przyzwyczajenia/specyfiki organizmu. No i czy jest sens trenować bez nich jeśli takowych nie posiadam a nie chciałbym się na dodatkowe wydatki narażać?

  5) Ostatnie pytanie w zasadzie nie związane ze sprzętem – ale skoro założyłem jużtu temat to i je zadam: Jaki styl pływania (bez płetw) stosuje się? Czy jest to „żabka”? I czy płynąc z płetwami (nigdy tego nie robułem 🙁 )wykorzystujemy jedynie siłę nóg?

  Z góry dziękuję za pomoc i wszystkim życzę WIELKICH osiągnięć


  Marcin Pulkowski
  Członek
  Post count: 388
  #15491 |

  Rozumiem, że jesteś na początku drogi i stąd ta niewiedza więc postaram się odpowiedzieć jak najprościej.
  1) Generalnie okularków używa się w celu ochrony oczu przed chlorem. Do nurkowania używa się maski. Jeśli masz ochotę możesz pływać bez nich. Osobną sprawą są zawody ale o nich może kiedy indziej.
  2) Używając ciężarka na szyje uzyskuje się lepsze wyniki w pływaniu dynamicznym pod wodą. Sposób na jego wykonanie znajdziesz pod linkiem:
  http://www.freediving.com.pl/forum.php?fk=693&id=352
  3) Stosowanie zatyczek na nos nie jest koniecznością i nie wszystkie zatyczki są równie dobre. Dobra zatyczkę najlepiej zrobić sobie samemu.
  4) Jeśli jesteś młody i nieskażony złą technika to z pewnością lepsze wyniki osiągniesz z czasem w mono, jej zakup to jednak ograniczenie się w tym co możesz robić pod wodą. Płetwy dają większą mobilność, swobodę poruszania się i jak się dobrze nauczysz w nich pływać to przeciętnemu zawodnikowi nie wystarczy z pewnością najlepsza monopłetwa żeby cię pokonać.
  5) Pływając w płetwach angażujesz głównie nogi, w mono dochodzą jeszcze inne partie mięśni natomiast bez płetw pod wodą pływa się żabką

  Pozdrawiam i życzę powodzenia w stawianiu dalszych kroków.


  Marcin Pulkowski
  Członek
  Post count: 388
  #15492 |

  ponieważ obcięło link, więc albo go skopiuj w całości albo zobacz do działu sprzęt w temat „neckweight czyli ciężarek na szyję”


Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.