Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
 • evangel
  Członek
  Post count: 7
  #21501 |

  Cześc 🙂 Chciałem sie poradzic. Byłem na nurkowaniu w Zakrzówku .. najwspanialsze miejsce narazie na jakim nurkowałem. Jestem początkujący więc moge sie nieznac. No ale do sedna. Przy zanurzeniu sie przedmuchuje jedno i drugie ucho normalnie na pierszym metrze na drugim i na trzecim ale około 4 metra już niemoge przedmuchac za nic prawego ucha.(oczywiście przy dalszym zanurzeniou czuje kłucie) Chciałem sie spytam czym to jest spowodowane i co powinienem zrobic bo zaczyna sie sezon a ja sie boje że to mkoże by coś poważnego. plz help me 🙂


  evangel
  Członek
  Post count: 7
  #21502 |

  ale robie błędy 😛


  ychu
  Participant
  Post count: 97
  #21503 |

  może po prostu za często dmuchasz? A to też niedobrze.Jak przedmuchujesz co metr to jak na mój amatorski nos za często, ja wyrównuję ciśnienie jak czuję że jest taka potrzeba czyli jak zaczyna cos w uszach cisnąć:) Ale może ktoś bardziej fachowo odpowie.


  Radosław Gaca
  Participant
  Post count: 615
  #21504 |

  Witaj

  Powodów ograniczenia możliwości wyrównania ciśnienia w uchu może być bardzo wiele.

  Najczęściej to po prostu katar lub zapchane zatoki. Sprawdź czy to nie ta przyczyna i nie chodzi tu tylko o katar wynikający z infekcji ale zwłaszcza teraz katar sienny. Jeżeli jesteś pewny że to nie to musisz próbować różnego ułożenia głowy. Czasami odchylenie lub inne ułożenie głowy bardzo pomaga.

  Co do częstotliwości przedmuchiwania to nie ma tu żadnych reguł poza jedną – nie może boleć w uszach. Tak więc jeżeli czujesz , że trzeba co 1m to OK.

  Z kłuciem w uchu naprawdę nie ma żartów. Jeżeli w dzieciństwie miałeś zapalenie ucha możesz mieć osłabioną membranę a pękniecie może zdarzyć się nawet na 10 m ( i płycej ) w naprawdę nie należy to do przyjemnych przeżyć.

  Konicznie przeczytaj artykuł o przedmuchiwaniu który znajdziesz tu:

  http://www.freediving.com.pl/pliki/technika_Frenzla.doc

  Niestety nie można wykluczyć jakiś uwarunkowań anatomicznych. Tak więc ostrożnie próbuj i nic na siłę.

  Pozdrawiam Radek


  evangel
  Członek
  Post count: 7
  #21505 |

  Dziękuję. Już zabieram sie do czytania. Mam nadzieje że to jednak niejest uwarunkowanie anatomiczne bo z tego co rozumiem to niemógłbym robic tego czym sie zaraziłem i zarażam dalej innych ludzi :J


  apneus
  Participant
  Post count: 583
  #21506 |

  Witam w majowym miesięczniku Wielki Błękit na str. 42 jest bardzo dobry i obszerny artykuł pt” Wyrównanie ciśnienia w uszach”
  Są tam opisane wszystkie sposoby jakie dotychczas wymyślono jeśli chodzi o przedmuchiwanie oraz specjalna maska z nausznikami dla tych którzy naprawdę nie mogą się już przedmuchiwać:)
  Tak więc jak możesz to kup to wydanie 🙂 bo warto :OK


  evangel
  Członek
  Post count: 7
  #21507 |

  więc…gazetke już zamówiłem i czekam , artykuł przeczytałem… no teraz jest różnica i troche łatwiej mi to idzie ale musze poczekac aż pojade na jakiś głębszy akwen żeby wypróbowac w praktyce 🙂 8)


  kowikowi1979
  Członek
  Post count: 13
  #21508 |

  W lipcu 2005r miałem pękniętą błonę w prawym uchu . Zrosła się ładnie, ale miałem więcej fuksa niż rozumu. Od serca radzę Ci, żebyś poszedł do laryngologa, niech zajrzy Ci w uszy i nos. (!) Problem polega na tym, że nie każdy laryngolog ma pojęcie o urazach nurkowych. Dopytaj się w swoim mieście o osobę z doświadczeniem – może w klubach nurkowych kogoś poleca… Pozdrawiam


Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)

You must be logged in to reply to this topic.