Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • motyk
  Członek
  Post count: 0
  #8816 |

  Witam Was. Zawsze się fascynowałem nurkowaniem ze wstrzymanym oddechem.
  Ale nigdy nie próbowałe. Po trafienu na tą stronę postanowiłem zacząć trenować. Ale mam problem. Przeczytałem o treningu oddechu, co najpierw robię przez minutę oddychanie brzyszne (to na pewno dobrze robię bo trenuję Wing-Tsun i tam tego się nauczyłem z trenerem) Potem pełny oddesz tzn. Brzuch, klatka piersiowa barki. Po tym taki sam, tylko za wstrzymaniem. Ale gdy wstrzymuję oddech robi mi się po 10 sek. czarno w oczach, raz nawet straciłem przytomność lub raczej zemdlałem na jakąś minutę.
  Ale gdy wstrzymuję oddech tak bez przygotowania, to wytrzumuję 1.5 min. I nie wiem czemu tak jest. Czy są jakieś przeciwwskazania dla mnie żebym tremował. Proszę o odp. Z góry dzięki. Pozdro


  Radosław Gaca
  Participant
  Post count: 615
  #8817 |

  Witaj. Wygląda na to, że tym oddechem brzusznym się przewentylowujesz. Spróbuj robić raczej pasywny wdech tj. wydech brzuchem a wdech robi się jak gdyby sam. Ważna jest również pozycja. Z mojego doświadczenia wynika, że najgorsze to siedząca i stojąca. Możesz spróbować też wstrzymania bez takiego dużego oddechu. Na wydechu można wytrzymać bardzo długo. Co i jak dzieje się z Twoja fizjologii wytłumaczą ci inni.

  Pozdrawiam Radek


Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)

You must be logged in to reply to this topic.