Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Bart_clmb
  Participant
  Post count: 1
  #29974 |

  Witam

  Proszę doświadczonych kolegów i koleżanki o pomoc w dobrze pianki. Jestem świeżakiem, dobrze pływającym. Pianka przewidziana na polskie wody oraz na całodniowe pływania w Chorwacji. Jestem chudzielcem i zmarzluchem. Docelowo chcę spróbować w tym sezonie z polespear.

  Wstępnie poczytałem i znalazłem coś takiego:
  https://www.scubastore.com/scuba-diving/seacsub-sea-royal-xt-man-5-mm/135909035/p
  Nie bardzo chcę się bawić w ubieranie pianek na mydło. Boję się też podziurawienia i uszkodzenia pianki ale jednocześnie nie wiem czy pokrycie powierzchni zewnętrznej i wewnętrznej nie utrudni mi pływania zamiast ułatwić (mam tu na myśli poślizg).

  Bardzo proszę o porady i pomoc


  Marcin Baranowski
  Moderator
  Post count: 668
  #29975 |

  Mydła nie musisz się bać 😉 Jak raz spróbujesz pianki open cell nigdy nie wrócisz do takiej z nylonem od środka. Założenie czegoś takiego latem, jak skóra chociaż trochę się spoci, to koszmar. Natomiast przy open cell z mydłem pianka praktycznie sama na ciebie wskakuje i idealnie układa się na ciele. No i jest również znacznie cieplejsza. Jeżeli taka pianka ma na zewnątrz nylon to jest bardzo odporna, nie rozerwiesz jej o ile nie będziesz wbijał od środka paznokci w neopren.


  Bart_clmb
  Participant
  Post count: 1
  #29976 |

  Dzięki serdeczne za ekspresową odpowiedź. Będę się mniej bał mydła 😛

  To może jeszcze skorzystam z pomocy i zapytam

  1. Czy warto kupować nowe płetwy (np cressi gara 3000), bo do tej pory snoorklowałem na maresach avanti. Czy będzie to różnica że „wow”, czy na początku tego nie odczuję?

  2. Na 5mm piankę i moje 68kg ile powinienem kupić balastu do morza?

   


  Marcin Baranowski
  Moderator
  Post count: 668
  #29977 |

  Co do płetw to jest to sprawa mocno indywidualna. Bardzo dużo zależy od twardości. Jak kupisz sobie długie freedivingowe płetwy, które będą za twarde to będziesz się w nich męczył. Najlepiej przetestować przed zakupem, to bardzo popularny model więc nie powinno być z tym problemu.

  Balast to również indywidualna kwestia, no i również bardzo zależna od głębokości na jaką chcesz nurkować. Jeżeli chodzi ci o snoorkowanie do głębokości kilku metrów to będziesz potrzebował ~7kg. Generalnie im głębiej planujesz nurkować tym mniej balastu powinieneś zabrać.


Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

You must be logged in to reply to this topic.