Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
 • tomaszzt
  Członek
  Post count: 4
  #19745 |

  Witam
  Zaryzykuję gromy i pomrukiwania na mnie, ale… Chodzi o maskę Sphera. Po kilkunastu aretykułach, kilkudziesięciu wypowiedziach na forum – dochodzę do wniosku, że ta maska, mimo plasticzków, jednak przewyższa funkcjonalnością inne maski do swobodnego. Czytałem o wadach Falco, minimy, omera (NIE, o tych maskach nie słyszałem złego słowa 😉 ). Teraz o sobie – nurkowanie turystyczne, że tak to nazwę – czyli w ciągu roku duuużo basenu i 3-5 razy wyjazdy gdzieś dalej (Grecja – Kokino Nero, jeziora kujawskie – nie śmiać się i UWAGA – małe jeziorko w północnej Szwecji :bzik freediving w pełnym słońcu o…23-ej w wodzie o temperaturze 15 stopni). Czy faktycznie sphera to rzeczywiście dobra maska w moim przypadku ? Do tej pory (też się nie śmiać !!!) był Look Aqualunga.
  Bardzo proszę o ptraktowanie mnie poważnie, mimo śmiesznego postu, zrzucam to na barki absolutnego braku doświadczenia.
  Pozdrawiam


  tomaszzt
  Członek
  Post count: 4
  #19746 |

  Sam sobie odpowiadam, ale nie mogę znaleźć opcji edytuj 🙁 Oczywiście chodzi mi o nurkowanie rekreacyjne, „turystyczne” kojarzy mi się z pobytem w Egipcie 5 razy w roku 😛


  Maciej
  Participant
  Post count: 288
  #19747 |

  To zależy tylko od głębokości. Do ~15m spokojnie wystarczy Ci LOOK. Głębiej Sphera.
  Minusy wg mnie i znajomych:
  – bywa, że cieknie (to zależy od wielu drobnych czynników)
  – trzeba ją stale trzymać w pudełku, żeby nie porysować szkieł. (Nie rzucisz jej luzem do kosza z resztą sprzętu)


  tomaszzt
  Członek
  Post count: 4
  #19748 |

  Look jest podobno maską o dużo większej objętości, generalnie, z tego , co wyczytałem nie jest polecany do freedivingu. Jasne, że w moim przypadku 15 m. to max, ale ludziska mowią, że sfera to jednak bardziej komfortowa maska.


  Bartek Lubecki
  Participant
  Post count: 53
  #19749 |

  Osobiscie uzywam Cressi Minima od ponad roku regularnie i nie mialem zadnych problemow a ponadto jest to maska o baaaardzo malej obietosci. Jedyny minus to moze pole widzenia troche ograniczone ale za to przeklamania odleglosci/wielkosci sa stosunkowo male (szkla blisko oczu).
  Pozdrawiam 🙂


  Maciej
  Participant
  Post count: 288
  #19750 |

  Przecież chcesz sobie kupić tą maskę 8)
  Pomogę Ci: Kup sobie tą maskę :OK 😉


  tomaszzt
  Członek
  Post count: 4
  #19751 |

  Właśnie kupiłem, ale w czeskim sklepie, którego namiary ktoś już na forum podawał. Koszt wraz z przesyłką – 115 zł. U nas od 154 zl wzwyż – ciekawe dlaczego ?


  firefox
  Członek
  Post count: 402
  #19752 |

  Tomek,

  spehera jest super maską ale do większych głębokości powiedziałbym że nawet poniżej 30 metrów. Ma jedną zasadnicza wade jest dość nietrwała sam załtwiłem już chyba ze 4 sphery, tak jak piszą inni potrai ciec,rysuja sie szkiełka. Jest idealną maską do głębszych nurkowań których jest zwykle mniej niż „turystycznych nurkowań”. Dlatego do takich „turystycznych” poleciłbym coś bardzije trwałego z dobrą widocznościa bo pojemność maski przy płytkich nurkowaniach nie ma większego znaczenia…Sphere zostawiłbym na line do swoich PB 🙂


  tomaszzt
  Członek
  Post count: 4
  #19753 |

  Ok. Sfera będzie, bo już do mnie jedzie od knedlików 🙂
  firefox – czyli jaka ? Cressi minima, Omer, bo o Falco różne dziwne rzeczy czytałem.


Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)

You must be logged in to reply to this topic.