Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • bezkonserwantow
  Członek
  Post count: 0
  #15816 |

  Co sądzicie na temat płetw Maresa Volo Race. Nurkuję góra do 10-12 metrow, a muszę mieć płetwy minimalnie obciążające staw kolanowy (przewlekła choroba rzepki)


  Bartek Janiszewski
  Participant
  Post count: 1204
  #15817 |

  Miałem okazję pływać w tych płetwach w zeszłym sezonie i schodziłem w nich do 20 metrów. Sa naprawdę bardzo wygodne, dają sporą siłę i można w nich naprawdę długo pływać bez większego zmęczenia. Natomiast od kąd przesiadłem się na długie płetwy do free, wiem że do zwykłych już nigdy nie wrócę..
  Pozdrawiam!


  Marcin Pulkowski
  Członek
  Post count: 388
  #15818 |

  Kupiłem sobie płetwy Volo w 2001 roku do nurkowania sprzętowego. Zaznacze od razu, że zwykłą wersję z paskiem, zakładane na buty.
  Charakteryzują się słabą dynamiką, praktycznie w ogóle nie maja tzw. kopa dlatego nie polecałbym ich do freedivingu. Ja w każdym razie nie lubię w nich nurkować na bezdechu. Używam ich do nurkowania sprzętowego (tu aktualnie też wybrałbym już inny model np Plana Avanti Quattro), a także spływania rzekami i np. kiedy wchodzę pod lód ale to tylko dlatego, że w butach zimą jest mi cieplej niż skarpetach.
  W Race nie pływałem ale nie sądzę żeby różnice w pracy pióra były jakieś szczególne. Są to płetwy typowo turystyczne do nurkowania sprzetowego, rekreacyjnego. Ich zdecydowaną zaletą jest to, że noga w nich praktycznie sie nie męczy nawet po wielogodzinnym pływaniu.
  Jeśli twoja kontuzja jest dokuczliwa i faktycznie nie zamierzasz nurkować głebiej niż 12m, to może to być dobre rozwiązanie dla ciebie. Z rybami jednak się nie pościgasz.


  Bartek Janiszewski
  Participant
  Post count: 1204
  #15819 |

  Moje były kaloszowe i myślę ze do pływania rekreacyjnego są OK. Natomiast zgadzam się z pulkiem że, w porównaniu z płetwami do free są poprostu mało wydajne..


  natas
  Participant
  Post count: 79
  #15820 |

  Od czasu jak kupiłem GARA3000 wszystkie inne to „papcie” już chyba bym wolał płynąć bez. Ale jak nie możesz obciążać kolan to chyba nic innego nie wymyślisz jak takie babske miękkie płetwy. Z doświadczenia moge polecić SCUBAPRO VELOCE CLUB http://www.scubapro.com.pl/downloads/rozdzial5.pdf są na 7 stronie katalogu (te kaloszowe).


  Bartek Janiszewski
  Participant
  Post count: 1204
  #15821 |

  bezkonserwantow , jeśli jednak wymarzyłeś sobie płetwy do free i chcesz je mieć za wszelką cenę to propunuje ci skontaktować się z firmą http://www.specialfins.com .
  Przy zapytaniu opisz jaki masz problem i być może doradzą ci i wykonają bardzo miękkie pióra. Niestety musisz się liczyć z kosztem ok. 170 EUR z dostawą, przy modelu Classic.
  Powodzenia!


Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)

You must be logged in to reply to this topic.