Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • apneus
  Participant
  Post count: 583
  #15519 |

  Mam pytanie czy ktoś w Polsce używa bądź wie gdzie można kupić płetwy firmy C4??? Chciałbym podjąć na forum temat dotyczący tych płetw, gdyż uważam je za bardzo profesjonalne. Jestem posiadaczem płetw do free Beuchat Mundial Hard. Płetwy te mam już ok 3lat i chciałbym coś nowszego. Nie wiem czy są one zbyt twarde, ponieważ od dłuższego czasu nie mogę pokonać dystansu ponad 3 basenów 25m. Tylko raz udało mi się przekroczyć tą granicę i to już na silnym niedotlenieniu. Myślę że do dynamiki chyba te płetwy się nie nadają. Co innego jeśli chodzi o nurkowanie ze stałym balastem. Zapewniają mi one bardzo dobry ciąg i dużą szybkość wynurzania. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad płetwami C4 Falcon 80.Z tego co czytałem są to płetwy do „pure freedivingu” i są miękkie. Czy ktoś wie jak one sprawdzają się w dynamice? Mam też jeszcze jedno pytanie.Czy kupując same pióra C4 będą one pasowały do kaloszy Beuchat?? I jeszcze jedno pytnaie. Czy boczne zakończenia płetw C4 (rynienki) dadzą coś w dynamice? Czy lepiej kupiś sobie mono do dynamiki? Nitas jeśli wiesz coś na temat C4 to napisz coś. Ponoć Pellizari bił w nich rekord :J


  Tomek Nitka
  Participant
  Post count: 401
  #15520 |

  Nigdy nie miałem C4 na nogach, więc nie będę się wymądrzał. Są to najpopularniejsze karbony i niewątpliwie warto je mieć. Jak tylko będzie mnie na nie stać (300 kilkadziesiąt USD) to z pewnością je kupię. Natomiast zastanawiałbym się nad tym czy akurat 80-tki są najlepszym wyborem. Bardziej popularne są chyba 40-tki czy 30-tki. One są normalnej długości w odróżnieniu od bardzo długich 80-tek. 80-tki właśnie ze względu na długość (i miękkość) jest łatwo przeginać. Nawet najlepsi nie ustrzegają się tego błędu – widziałem zdjęcia Sebastiena Murata, na których przeginał je okropnie. Wydaje mi się, że żeby efektywnie używać 80-tek trzeba stosować inną technikę pracy nóg, ale jak powiedziałem na wstępie, za mało wiem, żeby się wymądrzać.

  1. Kupić C4 w Polsce możesz tylko zamawiające je bezpośrednio u producenta.
  2. Czy da się je wsadzić do kalosza od Beuchata nie wiem – napisz do producenta, na pewno Ci odpowie.
  3. Reels (rynienki) usztywniają pióro i ukierunkowują strumień wody opływający płetwę. Reels są dużo efektywniejsze niż rowkowanie w płetwach plastikowych tj. dużo lepiej stabilizują płetwę. Zaopatrzona w reels płetwa karbonowa chodzi jak po szynie bez żadnych wahnięć na boki, wichrowania itp. Efektów typowych dla normalnych płetw.
  4. Wybór płetwy czy monopłetwa zależy od tego co Ci bardziej odpowiada. Żeby się o tym przekonać trzeba popróbować i tego i tamtego i dopiero potem dokonać wyboru.  ? -------------------------------
  Tomek „Nitas” Nitka
  Instruktor freedivingu Apnea Academy, SSI, PADI; Sędzia AIDA
  Nitas Apnoe – kursy, warsztaty, szkolenia indywidualne z zakresu freedivingu
  http://www.nitas.pl

  arc
  Członek
  Post count: 41
  #15521 |

  A czy C4 nie są przypadkiem za delikatne do dynamiki? Do CB na pewno są świetne, ale uderzeń o ściany basenu mogą nie wytrzymać.


Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.