Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
 • Tomek Nitka
  Participant
  Post count: 401
  #11083 |

  Wczoraj (niedziela 12.10.2003) w wodach Cabo San Lucas (Meksyk) Pipin Ferreras wykonał nurkowanie w kategorii No Limits na głębokość 170m. – tą samą, którą zaliczyła rok wcześniej Audrey Mestre w ramach treningu poprzedzającego tragicznie zakończoną próbę na 171m. Nurkowanie Pipina trwało 2:49. Było poświęcone pamięci Audrey.
  Znając dotychczasową historię należy się spodziewać, że AIDA jak zwykle nie uzna tego rekordu.

  Nitas  ? -------------------------------
  Tomek „Nitas” Nitka
  Instruktor freedivingu Apnea Academy, SSI, PADI; Sędzia AIDA
  Nitas Apnoe – kursy, warsztaty, szkolenia indywidualne z zakresu freedivingu
  http://www.nitas.pl

  Marcin Pulkowski
  Członek
  Post count: 388
  #11084 |

  Podziwiam Pipina. Wiedziałem, że nie spasuje po śmierci Audrey. Naprawdę gość mi zaimpnował 😮


  Maurycy Kwietniowski
  Członek
  Post count: 36
  #11085 |

  W końcu:) już się bałem, że będzie odkładał sprawę ale się wziął i zrobił:) ale ten czas 2:49 -cos niesamowitego. Z tego co pamiętam nurkowanie Audrey (to treningowe)trwało coś 3:20 czy 3:40. No po prostu torpeda. to wychodzi średnio 2m/s. Wyobraźcie sobie taka prędkość przy CB. to by był jazda. Ciekawe co będzie z tym filmem o Pipinie i Audrey? Jeżeli go zrobia to mam nadzieję, że będzie fajny. bo to będzie dobre dla freedivingu. Jak film będą pokazywać u nas to będzie później łatwiej o sponsorów na zawody:). chociaż z drugiej strony Audrey w nim zginie więc to może trochę odstraszyć:(. No nic to.
  W każdym razie gratulacje dla Pipina i szacunek!!!


  Maurycy Kwietniowski
  Członek
  Post count: 36
  #11086 |

  I jeszcze odnośnie uznania rekordu przez AIDA. AIDA nie uzna tego rekordu i nie ma w tym nic dziwnego.AIDA ma swoje regułu, których musi się trzymać. Jeżeli Pipin ich nie spełnił to AIDA rekordu nie uzna. Natomiast jeżeli Pipin bił rekord w/g wymagań AIDA a oni i tak by go nie uznali to by wtedy było rzeczywiście nie fair. Wydaje mi się jednak, że jeżeli Pipinowi by zależało aby jego rekord był uznany przez AIDA to by zadbał o wszystko tak żeby uznany został. Sam wypowiedział się, że to bardziej było nurkowanie na cześć Audrey niż rekord. Więc ja sie cieszę, że on dalej nurkuje i do tego całkiem głęboko.

  p.s. kiedyś wypowiadałem się odnośnie wypadku Audrey, o różnych uchybieniach jakie miały miejsce podczas bicia rekordu. Swoją krytykę kierowałem głównie pod kątem Pipina jako w sumie bardziej doświadczonego a przy okazji żyjącego. Zapomniałem jakby o tym, że to było nurkowanie No Limits i to Audrey biła rekord i to ona, nikt inny powinien zadbać o wszystkie dostępne środki bezpieczeństwa. Mogłem przypisac wiele win Pipin’owi ale to przede wszystkim Audrey powinna dbać o bezpieczeństwo bo to o jej życie chodziło.

  **************
  Pozdrowinia dla wszystkich i nurkujcie bezpiecznie.


  giuseppe
  Członek
  Post count: 10
  #11087 |

  Rzeczywiście, odkładał tą próbę już od maja, ale wyczyn robi wrażenie. Szczególnie, że to dopiero rok od wypadku Audrey. Potwierdza to, że Pipin jest wielkim freediverem. Ciekawe czy jeszcze planuje jakieś projekty.. (w końcu nie jest juz najmłodszy).
  Co do filmu to zapowiada się on naprawde ineteresująco, chociazby dlatego, ze ma rezyserować Cameron i kto jak kto, ale on zna się na takiej robocie. Z drugiej strony zapowiedzi, że w rolach głównych może wystapić Jenifer albo Salma, nie rokuja najlepiej jesli chodzi o stronę artystyczna filmu :J . No ale widowisko będzie napewno wspaniałe (podobno Cameron filmował ta próbę Pipina)

  pozdro
  t


  Krzysiek Mierzecki
  Członek
  Post count: 47
  #11088 |

  170m, to rzeczywiscie wyczyn, nie zaleznie w jakiej organizacji!!
  Tak mi sie kojarzylo, ze jescze niedlugo, a bedziemy mieli dytkusje typu CMAS kontra PADI, w swiecie freedivingu, co mnie strasznie przeraza.
  Ja przyjmuje do wiadomosci, ze zrobil 170m. O takich wynikach, to moge sobie tylko pomarzyc.

  Chcialbym tylko zobaczyc film z tego nurkowania. Jak tylko ktos go bedzie mial, to poprosze, i wrzucam na serwer, zeby kazdy mogl sobie sciagnac.

  pozdrawiam
  naphi


  Maurycy Kwietniowski
  Członek
  Post count: 36
  #11089 |

  Naphi ty się nie przejmuj. taka dyskusja AIDA-IAFD-FREE miała już miejsce jakiś czas temu. Z tymże to jest tak że 3 osoby bronia IAFD, 3 Osoby bronią FREE i powiedzmy 300 broni AIDA 🙂 Żartuję ale dyskusje dotyczyły przedewszystkim standardów bezpieczeństwa, w sensie że AIDA ma najlepsze itd.

  a druga sprawa to że filmu z nurkowania Pipina raczej za darmo nie zobaczysz. Ja osobiście niegdy nie znalazłem w siecifilmow z nim, oprócz jednego w którym nurkuje w tandemie z Bejaminem Franzem.

  A trzecia sprawa to zajrzyj na swoja skrzynkę (Naphi) bo zaraz będziesz miał tam ważnego maila ode mnie.

  pozdrowka dla wszysktich


  giuseppe
  Członek
  Post count: 10
  #11090 |

  pewnie z filmem będzie ciężko 🙁
  na razie jest tylko kilka fotek na stronie http://www.iafdusa.com/index.htm

  pozdro
  t


  Dariusz Grabowski
  Participant
  Post count: 183
  #11091 |

  Lepsze one niż np. Maryl Streep.


  Dariusz Grabowski
  Participant
  Post count: 183
  #11092 |

  On jest królem!


Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)

You must be logged in to reply to this topic.