Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • clip7
  Członek
  Post count: 175
  #17618 |

  Namierzyłem jeden sklep w necie „Diveworkers” i mają tam pióra C4 Flap (medium 30). Problem w tym, że nie odpowiadają na maile i nie odbierają telefonów.
  Czy znajdę te pióra w jakimś innym internetowym sklepie nurkowym w Polsce czy trzeba ciągnąć z zagranicy?


  Radosław Gaca
  Participant
  Post count: 615
  #17619 |

  Witaj. Ja kupowałem swoje C4 bezpośrednio w firmie. Załatwiałem wszystko prze neta i telefon bo jak to z Włochami bywa słowo szybko ma tam trochę inne znaczenie. Niestety to było jakieś trzy lata temu i nie wiem czy obecnie sprzedają detalicznie. Jeżeli chcesz kupić same pióra to jest to dobry pomysł ale musisz bardzo uważnie WKLEIĆ je w kalosze. Pióra C4 nie łączą się z kaloszem na wcisk tak jak np. pióra OMER. Sprawa jest bardzo ważna bo w innym przypadku pióra mogą pęknąć. Generalnie jestem zadowolony z tych piór chociaż najbardziej z 80 tek które z tego co wiem obecnie nie są już produkowane. ( są to bardzo miękkie pióra dłuższe od standardów o około 10 cm ). C4 słabo sprawdzają się na płytszych basenach chociaż na basenach olimpijskich ( około 2 m głębokości na całej długości ) jest już inaczej. Tomek Nitka w zeszłym roku na MŚ w Mariborze przepłyną w tych 80 tkach prawie 160 m. Pozdrawiam Radek


  clip7
  Członek
  Post count: 175
  #17620 |

  Chcę te pióra włożyć do kaloszy omer millenium. Czytałem na forum „deeperblue” że kalosz omer millenium jest kompatybilny z piórami C4 falcon i flap, nie pisali nic o klejeniu.
  Z tego co się zorientowałem, np: C4 flap mają kalosz „spetton”,w którym mocowanie wygląda podobnie jak w omerze. W omerze są wypusty na krawędziach pióra, które wchodzą w rowki w kaloszu. Oprócz tego zapezpieczone są na końcach dwoma klipsami.
  Fakt, że w C4 nie widziałem takich wypustów na krawędzi pióra. To jak one się trzymają kalosza? Są klejone?
  Wszystkie pióra C4 trzeba kleić? Jak ktoś ma C4 falcon i chce sobie włożyć pióra flap to też musiałby to kleić?


  Radosław Gaca
  Participant
  Post count: 615
  #17621 |

  Witaj. Opisałem Ci sytuacje z piórami które kupiłem jakieś trzy lata temu. Możliwe że dzisiaj C4 dokonało modyfikacji i obecnie pióra można mocować na wcisk. Te które mam musiały być klejone i to bardzo dokładnie bo inaczej pękną. Moje C4 mam założone do kaloszy OMERA. Już w tej wersji którą mam pióra miały niewielkie ranty ale w żadnym wypadku nie trzymały one pióra w kaloszu. Po zakupie musisz sprawdzić i w tedy możesz podesłać mi zdjęcie rantu to napisze ci co dalej. Pozdrawiam Radek


  clip7
  Członek
  Post count: 175
  #17622 |

  Miałeś rację. Właśnie dostałem cennik C4. Przy montażu piór falcon i flap zaleca się klejenie. Wnioskuję, że jak kupujesz od nich płetwy to są już sklejone. A potem jak będzie chciał zmienić pióra to chyba nie ma już takiej możliwości.
  Postanowiłem więc, że nie bede się bawił z klejeniem, bo nie za bardzo wiem jakim klejem i jak to zrobić, a nie chciałbym spieprzyć tak drogich piór.
  Kupię więc całe płetwy C4 flap.
  Problem w tym, że w cenniku 2007 i 2008 w ofercie nie ma płetw c4 falcon i flap (są same pióra).
  Są natomiast c4 superfalcon:
  CONSTRUCTION: 100% Carbon T300
  BLADE DIMENSION: 770 X 190 mm
  FOOTPOKET: anatomic right and left with adjustable cloosing
  FOOTPOKET SIZE: european 39/40 – 41/42 – 43/44 – 45/46 – 47/48
  ASSEMBLY: easy dismantle fins with screws
  WATER RAILS: straight parabolic profile
  Nie wiem co to za kalosz, regulowane zamknięcie?
  Będę musiał poszukać chyba w innych sklepach.


  adino
  Członek
  Post count: 15
  #17623 |

  Radku!
  Czy wiesz może jakim klejem (oprócz tego zalecanego 3M 5200) można przykleić pióra z włókna węglowego do kaloszy OMERA? Z góry dzięki za odpowiedź. Sergiusz


  Radosław Gaca
  Participant
  Post count: 615
  #17624 |

  Witaj. Można to zrobić silikonem ale, najpierw trzeba wszystkie powierzchnie w tym gumę zmatowić papierem ściernym, bardzo dokładnie odtłuścić i dopiero łączyć. Tak przygotowane powierzchnie trzymają solidnie i niema problemu ani w słodkiej jak i w słonej wodzie. Połączenie jest bardzo ważne bo starsze modele piór były cienkie i jak to pisałem bez klejenia nie trzymały się w kaloszach OMER.


Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)

You must be logged in to reply to this topic.