Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Bartek Janiszewski
  Participant
  Post count: 1204
  #5899 |

  Witam Wszystkich !
  Pływam w ABC od 7 roku życia (mam 27lat) ale dopiero kilka tygodni temu zacząłem traktować ten sport bardziej ambicjonalnie. Tzn, moje podejscie zmieniło sie od strony technicznej. Postawiłem sobie za cel dłuzej wytrzymaywać pod wodą w ciągłym ruchu. Dużo pływam w sezonie na mazurach a przewaznie raz w roku jestem w Egipcie lub nad morzem śródziemnym. No i wiadomo, widoki są wciągające a człowiek najchętniej w ogóle by się nie wynurzał, co niestety jest nie realne . OK, zacząłem zalecane ćwiczenia statyczne no i po kilkunastu seriach doszedłem do rezultatu 4min. 15sek. Niestety nie przekłada sie to na wytzrymanie pod wodą w ciągłym ruchu. Dysproporcja jest naprawdę duża..
  Mam prośbę do bardziej doświadczonych w tej dzidzinie freedivingu, o poradę : co zrobić aby roznica miedzy statyką a dynamiką się zmniejszała ?
  Pozdrawiam,
  Bartek


  pioe
  Członek
  Post count: 262
  #5900 |

  Ćwiczyć na sucho i mokro. Nie ma innej recepty. Ćwicz Tabele:
  http://www.freediving.com.pl/treningi/tomek_nitka-tabele_do_treningu_statyki.php

  I staraj się jak najczęściej pływać. Ja sam nie jestem jeszcze za dobry, ale zauważyłem, że gdy nurkuję (na basenie) i tak pływam byle jak, aby tylko się ruszać. To moje wyniki w pływaniu dynamicznym znacznie się poprawiają.

  Pozdrawiam serdecznie

  PS. Skąd jesteś?


  Bartek Janiszewski
  Participant
  Post count: 1204
  #5901 |

  Dzieki za odpowiedz. Jestem z wawy.
  Pływam niezle technicznie (rozne style) ale tak jak napisalem kwestie czasu spedzonego pod wodą zacząlem trenować niedawno ..
  Dlatego kazda rada sie przyda .
  Pozdrawiam,


Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.