Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
 • Adam W
  Participant
  Post count: 1
  #28408 |

  Nie wiem jeszcze czy będę nurkował. Chcę więc kupić na początek tanią piankę. Proszę o opinię na temat tej:

  http://allegro.pl/5mm-kombinezon-pianka-neoprenowa-do-nurkowania-m-i5996923179.html


  Marcin Baranowski
  Moderator
  Post count: 668
  #28411 |

  Na początek wystarczy. Musisz mieć jednak świadomość, że to jest najtańsza pianka. Będzie mało elastyczna i niezbyt wygodna.


  Adam W
  Participant
  Post count: 1
  #28412 |

  Mało elastyczna tzn. że tylko utrudnia ruchy czy też łatwiej ją uszkodzić przy zakładaniu czy podczas  normalnego nurkowania?


  Piotr Gruszeczka
  Participant
  Post count: 151
  #28414 |

  Mało elastyczna, tzn utrudnia ruchy, ponieważ ma neopren obustronnie pokryty jerseyem, oraz ma zamek. Nadaje się do nurkowań płytszych (do termokliny) na wodach otwartych, w cieplejszej porze roku. Natomiast głębiej (pod termokliną) i w zimniejszej porze roku zamek będzie przepuszczał wodę i po każdym wynurzeniu się będziesz miał zaciągniętą nową porcję zimnej wody do wnętrza. Ponadto ponieważ od wewnątrz nie masz tam przysysającego się open cellu (lub open cellu powlekanego warstwą go chroniącą) to będziesz miał wolne przestrzenie pomiędzy skafandrem a ciałem, gdzie będzie zawsze woda. Taka woda (tym jej więcej im gorzej dopasowany skafander do sylwetki) będzie stale ogrzewana przez twoje ciało, co w połączeniu z obecnością przepuszczającego wodę zamka będzie powodować Twoje szybkie wychłodzenie. Reasumując – za te pieniądze może być, ale tylko na ciepłą porę roku i niezbyt długie głębsze nurkowania.


  Hoffne
  Participant
  Post count: 1
  #29225 |

  Ile musiałbym przygotować funduszów żeby kupić piankę pod temokline? Poza tym macie może jakieś propozycję takiej pianki z pełną funkcjonalnością, lecz przy nie za dużej cenie?

  _____________________
  baza maili firm


  Marcin Baranowski
  Moderator
  Post count: 668
  #29226 |

  Absolutne minimum to 600zł. Najtańsza opcja to coś takiego: https://www.scubastore.com/nurkowanie/cressi-apnea-5-mm/18387/p


  Michał
  Participant
  Post count: 63
  #29227 |

  Hej, zarówno basenowo, jak i na wodach otwartych, prawdziwą przyjemność z nurania będziesz czerpać dopiero gdy zapewnisz sobie wystarczający komfort cieplny. Ja bym dołożył i kupił jakiegoś open cella.


  johannes
  Participant
  Post count: 18
  #29228 |

  Cressi Apnea to open cell 🙂


Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)

You must be logged in to reply to this topic.