Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
 • Bercik
  Participant
  Post count: 17
  #28460 |

  Byłem dzisiaj w Decathlonie i przymierzałem piankę 2 mm zdj.1 Jednak nie czułem się zbyt komfortowo, aby unieść rękę musiałem użyć trochę siły bo była sztywna (pianka 90%, neopren 10%). Chciałbym kupić ocieplacz do DNF ale ta się chyba nie nada?

  Była jeszcze pianka do surfingu zdj.2

   

   

   


  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
  olekry
  Participant
  Post count: 423
  #28463 |

  Moim zdaniem się nie nada. Szkoda wydawać pieniądze na coś co się nie sprawdzi. Lepiej poczekać i dozbierać – choćby klika miesięcy (albo polować na promocje). Najtańszy z decathlonowych wyrobów, który dobrze sprawdzi sie w basenie to chyba jednak:

  https://www.decathlon.pl/kombinezon-mski-id_8161899.html
  Warto też czasem przeglądać Amazona czy inne tego typu sklepy – często zdarzają sie wyprzedaże ostaniach sztuk, a jeśli ktoś mieści się w nietypowych rozmiarach (poniżej s albo powyżej XL) to ma spore szanse upolować coś tanio na przykład tu:

  https://www.toma-versand.com/Schwimmsport/Neoprenanzuege


  Michał
  Participant
  Post count: 63
  #28464 |

  Podepnę się aby nie tworzyć nowego tematu. Kumpel na kursie dziś mówił mi o strojach pływackich z igrzysk olimpijskich bodajże z 2004 roku w których ustanowiono ponad 100 rekordów świata. Rekordy te anulowano właśnie przez te stroje. Zapewniać one miały idealny poślizg w wodzie. Nazywano je drugimi skórami. Ktoś słyszał? Do dynamik pewnie byłyby wyśmienite ;D


  olekry
  Participant
  Post count: 423
  #28465 |

  Speedo LZR Racer

  http://content.time.com/time/specials/packages/article/0,28804,1852747_1854195_1854154,00.html
  Mam rozmiar M i czasem, rzadko w nim pływałem DYN, bo by to ubrać potrzebne są co najmniej 2 osoby… Zresztą po paru latach sporadycznego używania zaczyna się już sypać…
  Mam też nieużywany rozmiar SL – jak ktoś się zmieści mogę odstąpić 🙂 Największy problem to żeby przez biodra przelazło – potem już jakoś leci.
  Parę lat temu kilka osób w takich strojach „freedivingowało” – Na przykład nasze dziewczyny na MŚ w 2011 roku.
  Lepszy poślizg LZR’a  brał sie z 2 rzeczy – materiału oraz kompresji niektórych partii ciała. Ale strój nie zmienia pływalności delikwenta, wiec jeśli komuś tona nogi, to LZR nie pomoże (pianka owszem). No chyba, że wciśniesz sobie małe panele z pianki (np. takiej chroniącej urządzenia RTV) w nogawki.

  Porównując LZR’a z dobrą pianką do dynamik (np Auasphere Winter)… We freedivingu, pianka moim zdaniem minimalnie, ale jednak wygrywa.
  Kiedyś te stroje kosztowały kupę kasy. Jak FINA ich zakazała ceny mocno spadły… a teraz są już praktycznie nie do zdobycia, bo po prostu sie ich nie produkuje.
  Wiec jakby co, mogę sie ewentualnie podzielić tym rozmiaru SL, który posiadam 🙂


  Mateusz Malina
  Participant
  Post count: 480
  #28469 |

  Mam kilka takich strojów, mogę przejrzeć szafę i coś sprzedać, ale generalnie lepsze są pianki 1-2 mm. Różnica jest bardziej wyczuwalna w DNF niż w DYN.

  Bierze się to stąd, że podczas freedivingu nie osiągamy takich prędkości jak pływacy podczas sprintów, a zwłaszcza w DNF. No a wiadomo, że opór rośnie do kwadratu wraz ze zwiększającą się prędkością. Stąd we freedivingu takie skóry nie zrobiły „rewolucji” i sporo zawodników po przesiadce ze skór na pianki, polepszyło swoje wyniki. Wciąż się pukam w głowię jak widzę ludzi w DNF na MŚ, co startują w strojach bądź skórach pływackich. W DYN to jeszcze rozumiem i tu każdy ma własne preferencje, ale prędkości nie są zawrotne i też sądzę, że do skóry bym nie wrócił. Lepiej mieć komfort cieplny, idealny poślizg całego ciała no i wejść do wody wcześniej dzięki temu, bo wychłodzenie to największy pożeracz energii.

  Dodatkowo, takie skóry, żeby spełniały swój efekt muszą być ekstremalnie ciasne i tak naprawdę profesjonalni pływacy (aka Phelps) zapewne mieli 1 taką skórę na kilka startów.

  Dla nas dużo większe znaczenie ma komfort cieplny i odpowiednie wyważenie.

  p.s. akurat dziś sprzedaję jedną z takich pianek do free po cenie nigdzie indziej nie dostępnej:

  Aqua Sphere Full Suit 1mm na sprzedaż  ? -----------------------------------------
  http://www.mattmalina.com
  Limitless - kursy freedivingu
  Instruktor Freedivingu AIDA
  http://www.facebook.com/mattmalinafreediving

  Michał
  Participant
  Post count: 63
  #28473 |

  Mateusz, czy ja wiem czy az tak potrzebuje, pytałem z ciekawości. Do treningów by sie przydała natomiast przy maxie na pierwszym wejściu do wody nie jest az tak strasznie 😀 Spora roznica by pewnie była w poślizgu. Moje pierwsze 150 chce zrobić w samych kąpielowkach z decathlonu za 19,99 heheh ;DD


  Marcin Baranowski
  Moderator
  Post count: 668
  #28474 |

  Uwierz mi, potrzebujesz 🙂 Ja też tak myślałem kiedyś. Jednak już po pierwszej długości przy DNF w piance radykalnie zmieniłem zdanie. Różnica jest kolosalna.


  Kamil
  Participant
  Post count: 3
  #28482 |

  Drogie koleżanki i koledzy wyruszamy  na majówkę do Egiptu. Czy taka 3 mm z dekathlonu nadaje się do swobodnego nurkowania? Cena kusi zwłaszcza że nie wiadomo kiedy znowu trafią się tak ciepłe morza. (<span id=”productName”>Kombinezon overall nurkowy SCD 100 3 mm męski SUBEA)     </span><span id=”productName”>https://www.decathlon.pl/kombinezon-scd-100-3-mm-id_8242259.html</span&gt;

  Z góry dziękuję.

   

   


  Bercik
  Participant
  Post count: 17
  #28566 |

  a taka oto bardziej na basen czy wody otwarte ? https://www.decathlon.pl/kombinezon-combi-james-id_8215788.html


  Marcin Baranowski
  Moderator
  Post count: 668
  #28567 |

  Na basen trochę za gruba niestety.


  Bercik
  Participant
  Post count: 17
  #28568 |

  zdecyduje się chyba kupić tą ale nie wiem ile ma neoprenu i czy będzie elastyczna https://www.scubastore.com/nurkowanie/cressi-playa-2.5-mm/31235/p


  Bercik
  Participant
  Post count: 17
  Marcin Baranowski
  Moderator
  Post count: 668
  #28579 |

  Wielkiej różnicy być nie powinno. Bare to jednak markowa pianka więc może neopren będzie lepszy (albo taki sam a wyższa cena wynika tylko z marki 😉

  Ogólnie tak jak Olek radziłbym Ci poczekać i dozbierać na lepszą piankę. Te z powyższych linków pewnie jakiś komfort cieplny zapewnią ale ich podstawową wadą jest to, że mają krótkie nogawki. Zapewne nogi mimo wszystko będa w nich tonąć. No i mają na zewnątrz nylon co zwiększa opory.


  olekry
  Participant
  Post count: 423
  #28580 |

  Wywołany do tablicy Olek pozwoli sobie przedstawić opinię:
  Na basenie dla freedivera shorty raczej nie mają sensu: jeśli w DNF toną Ci nogi – będą tonąć dalej. Przy statykach i tak zmarzniesz – chyba że robisz je w brodziku z temperaturą wody 31-32 stopnie… ale wtedy poradzisz sobie i bez stroju.
  Shorty mogą mieć sens np dla instruktora pływania który jest w wodzie z uczniami, może do Egiptu późną wiosną czy wczesna jesienią (raczej po to by się nie spalić w wodzie).
  Warto pogrzebać w zasobach sieci i poszukać – naprawdę czasem trafiają się okazje i można upolować coś bardziej sensownego w niewiele większej cenie np.:
  http://www.wiggle.co.uk/dhb-wetsuit-2016/ (wychodzi 300 zł za porządną pianę, ale tylko rozmiar M jest wiec trzeba sprawdzić tabele)
  Jak sie pogrzebie w sieci jeszcze coś na pewno sie znajdzie.
  p.s. Kolega pływał w takim Bare na początku swojej zabawy z free – do czasu jak nie kupił normalnej długiej pianki 🙂


Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)

You must be logged in to reply to this topic.