Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • bigblue
  Członek
  Post count: 5
  #20085 |

  Witam serdecznie,

  Noszę się z zamiarem kupna cienkiej pianki która ma służyć jako docieplenie podczas pływania w polskich jeziorach w sezonie letnim (woda +-20 st. na powierzchni).

  W Decathlonie znalazłem odpowiadające mi modele:

  http://www.decathlon.pl/shorty-d100-mski-id_8167521.html

  Druga to pianka windsurfingowa:

  http://www.decathlon.pl/shorty-100-print-czarny-mski-id_8241640.html

  Drodzy forumowicze, czy orientujecie się czym dokładnie różnią się pianki windsurfingowe od nurkowych? Ta druga jest wykonana z neoprenu i powleczona z wierzchu micromeshem.

  Będę wdzięczny za pomoc 😉

  Ktoś z Was korzystał z pianek Tribord? Jakie wrażenia?

  Pozdrawiam,


  voltek
  Członek
  Post count: 36
  #20086 |

  Pianki (wind)surfingowe szyte są tak by dawały dużą swobodę ruchów. Często jedna ma neopren o trzech różnych grubościach, tak by można było się w nich gibać i wymachiwać łapskami do woli. Windsurfing to jednak sport bardzo dynamiczny i nie wymaga aż takiej izolacji jak nurkowania wiec izolacja i dopasowanie nie są aż tak ważne jak przy nurkowaniu.Mam takich kilka (uprawiam windsurfing od lat) i często używam ich do ciepłych nurków free, a nawet butlowych na zimnych basenach.


  bigblue
  Członek
  Post count: 5
  #20087 |

  Voltek dziękuję za odpowiedź. Przymierzyłem obydwie pianki i wygodniejsza okazała się ta windusrfingowa. Obie są uszyte z tego samego materiału – neopren 1,5mm i zdecydowałem się na windsurfinową, która ma dodatkowo warstwę gumy na torsie.

  Pozdrawiam!


Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.