Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • ychu
  Participant
  Post count: 97
  #15855 |

  ponieważ wcześniej poruszyłem temat pianki maresa i wśród wielu postów na ten temat oraz w innych odtyczących chęci zakupu pianek i wymiany opinii na ich temat zauważyłem, że już niewielu bieże pod uwage możliwość zakupu pianek szytych przez p. gałacha, czy może ktoś podzielić się aktualną opinia na temat jakości tych ubranek oraz ceny, ze swojej strony moge powiedzieć iz meilowałem z p. gałachem ok 3 m-cy temu na temat uszycia pianki 5mm z podwójnymi manszetami na nogi i ręce /long john i kurtka/ i wówczas powiedziano mi że cena będzie wynosić ok 900-1100zł, patrząc na ceny pianek m.in. eliosa wydaje mi sie iż aby p. gałach był konkurencyjny cena jego pianki szytej na miarę typowo free nie powinna przekroczyć 600-700zł, co wy na to? pozdrawiam


  tazoo
  Członek
  Post count: 37
  #15856 |

  Z całym szacunkiem dla pana Gałacha ale 900- 1100 zl to przegiecie.Sklep od roku jest w przebudowie.Nie ma możliwości złożenia zamowienia przez internet. Do sumy dolicz dwie wizyty w Łodzi( pierwsza wizyta – pobranie wymiarow, druga przymiarka) i wyjdzie całkiem ładna sumka. Pan Gałach nigdy nie będzie konkurencyjny.


  Tomasz Kugler
  Członek
  Post count: 68
  #15857 |

  Hmm, nie rozumiem tylko czemu podwójne manszety, zazwyczaj wiąże sie to z zamkiem przy rękawie, a wystarczy na końcu rękawa około 4-5cm dać neopren z glatem do wewnątrz, to wystarczająco uszczelnia i zmniejsza cenę. Szczerze mówiąc to ja kupowałem swego czasu skafander za 800 czy 850 zł, grubość neoprenu nie miała zbyt dużego wpływu na cene a raczej jego jakość, nie wiem z jakiego teraz ci zaproponował uszycie.
  Jeśli chodzi o pobranie wymiaru to Gałach może przysłać ci kartke z tabelą i mierzysz sie sam w domu, czyli jedziesz tylko raz po odbiór do Łodzi i na miejscu w miare potrzeby dokonywane są jeszcze poprawki. Wyjazd po odbiór wyjdzie chyba jednak taniej niż koszt przesyłki z zagranicy.
  Ponad to Gałach udziela dożywotniej gwarancji na swoje skafandry, co zawsze podkreśla, czyli jakiekolwiek pęknięcia, rozprucia naprawi ci za free. Natomiast skafandry Eliosa, zwłaszcza te z glatem na zewnątrz i opencell wewnątrz są nadzwyczaj delikatne i jeden z moich znajomych 😉 bardzo się ucieszył gdy dostał nowy skafander i jeszcze w domu podczas przymierzania rozdarł sobie paskudnie kurtke 🙁 , nie wiem dokładnie jak dalej poszła reklamacja, ale myśle że Gałach jest jeszcze konkurencyjny.


  ychu
  Participant
  Post count: 97
  #15858 |

  postanowiłem sam sprawdzić jak cena wygląda na dzień dzisiejszy i skontaktowałem sie telefonicznie z przedmiotową firma, nie mogę powiedzieć-kontakt telefoniczny wspaniały, życzliwa pani wszystko mi wyjaśniła i doradziła co i jak dla mnie byłoby najlepsze ale…cena dwuczęściowej pianki na miarę, 5 mm typowo free wynosiłaby 1050zł 🙁 i teraz mam sie nad czym zastanawiać, rodzima dobra firma i bardzo dobrze skrojony gajer czy troche taniej zagraniczna światowa firma i zaufanie do swejego zdejmowania wymiarów?


  Radosław Gaca
  Participant
  Post count: 615
  #15859 |

  Serwis Eliosa doskonały. Kurtkę oczywiście skleił mi …..Rysiu. ( żeby nie było z Eliosa przysłali mi klej i neopren – fakt, że uszkodzenie nie było z winy producenta ).

  Jeżeli chodzi o obsługę, atmosferę, życzenia prywatne i inne takie to Rysiu jest niezastąpiony. Jest bardzo pomocny i jego doświadczenia jest nie do przecenienia. Jedyna kwestia to materiały i obecnie również cena. W przypadku Eliosa wybór materiałów jest bardzo duży, pomiary na odległość dają idealne rezultaty a cena jest nawet niższa niż u Rysia. Tak jest. Wybór należy do każdego indywidualnie.

  Pamiętajcie tylko, że skafandry z glatem na zewnątrz i opencelem od środka są naprawdę bardzo delikatne.

  Pozdrawiam Radek
  😉 😉


  apneus
  Participant
  Post count: 583
  #15860 |

  Jeśli mógłbym coś dodać to serwis Eliosa jest chyba najlepszym z którym spotkałem się do tej pory!
  Jestem właścicielem 3mm SuperSmooth (model Freedown),który jest chyba najbardziej hardcorowym modelem i najbardziej podatnym na uszkodzenia mechaniczne. Początkowo zamówiłem z deepem (on normalny 3mm smooth) samą górę (jacket).W dzień w którym otrzynmaliśmy przesyłkę poszliśmy na basen.Piankę zakładałem pod prysznicem (wcześniej niepotrzebnie nasmarowałem środek talkiem).Gdy miałem już ją prawie na sobie dwoma palcami złapałem za rękaw w okolicahc łokcia, gdzie powstała dziura, neopren odstrzelił i został mi w ręku. Myślałem że sie załamię.Wysłałem maila do eliosa wraz ze zdjęciami.Poprosiłem o poszeżenie rękawów w bicepsie.Zapłaciłem tylko za wysłanie pocztexem a elios bezpłatnie!!! przysłał mi piankę wraz z klejem i dużą ilościa neoprenu na wypadek powtórki sytuacji!!Okazało sie że dali mi nową górę.Zamówiłem u nich spodnie i przysłali mi całość za free:)
  Więc serwis mają super :OK
  Deep pokazał mi na basenie jak powinno zakładać sie i zdejmować eliosa wszystko jest na ich stronie tylko po prostu nie ogladałem tego.
  Na stronie są też filmiki które gorąco polecam do ściągnięcia pokazujące jak się mierzyć!! Elios ma specjalny program 3D który sprawdza proporcje człowieka i tak dla przykładu Deep przesłał złe wymiary a Elios odpisał mu maila żeby sprawdził jesze raz bo im sie nie zgadza!!! Po ponownym zmierzeniu okazało sie że mieli racje :OK Tak więc myślę że Rysiek jest jeszcze daleko wśród „murzynów” jeśli chodzi o produkcje pianek,technologie i kontakt z freediverami 🙂

  Wybór należy do ciebie ale jeśli masz zamiar zająć się free na poważnie to polecam supersmooth (dynamika,stały balast).
  Jeśli chcesz używać pianki tylko po to by ponurkować sobie wśród zarośli to kup sobie gałacha albo jakąś inną piankę dla nurków sprzętowych bo Elios do tego nie nadaje sie chyba że modele nylonowe i ze szwami na zewnątrz.


  Bartek Janiszewski
  Participant
  Post count: 1204
  #15861 |

  Dokładnie, serwis mają na wysokim poziomie. Dziś zamówiłem spodnie i mają mi je przysłać w ciągu 3 tygodni a słyszałem opinie że na polskie pianki do free czeka się naprawdę długo.
  W każdym razie z Eliosa jestem bardzo zadowolony. Ja wybrałem model smooth/new black coating cell inside, bo jest wytrzymalsza od supersmooth, łatwiej ją założyć i wydaje mi się że jest nieco cieplejsza..
  Szczerze polecam firmę Elios-sub!


Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)

You must be logged in to reply to this topic.