Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
 • pompa
  Członek
  Post count: 22
  #17665 |

  Witam!
  Zdecydowałem się na ten model
  http://www.tarpon.pl/p/pl/ef6422-xl/kombinezon+camu+55+exp+xl.html

  I moje pytanie-lepiej żeby spodnie kończyły się na „połowie brzucha” czy miały „szelki” aż na ramionach??? Nie wiem czy dokładnie jasno sie wyraziłem…
  Sprzedawca twierdzi, że na nasze zimne wody przyda sie dodatkowe ocieplenie na klatce piersiowej. Za opinie i ewentualne sugestie DZIĘKI!


  mucha405
  Członek
  Post count: 112
  #17666 |

  Akurat jestem szczęśliwym posiadaczem EUROPA SPEAR 50,mogę powiedzieć,że jest to ciepły kombinezon. W warunkach temperatur ok 20 stopni przy powierzchni co jakiś czas muszę się schłodzić,zalewając piankę przez kaptur.napewno znakomita na warunki zimowe. W tym przypadku sodnie Long John zwiększają szczelność całości. Spodnie bez szelak stosuje się gdy wykorzystany jest w całości open cell,który bardzo dokładnie „zasysa” sie do skóry,więc szeli wydają sie zbędne.


  pompa
  Członek
  Post count: 22
  #17667 |

  słyszałem też, że szelki powodują mały dyskomfort przy pływaniu w mono


  mucha405
  Członek
  Post count: 112
  #17668 |

  Nie odczuwam żadnego dyskomfortu w związku z szelkami mimo,że rozmiar M jest dla mnie na styk (177 cm wzrostu),szelki zrobione z open cell mięciutkie,wogóle ich się nie czuje.


  pompa
  Członek
  Post count: 22
  #17669 |

  OK. Już kupiłem. Bez szeleczek I dzięki za radę mucha (poza forum ukłon dla Cetiego) . Szkoda tylko, że masa ludzi otwiera i czyta posta a nikt nie drapnie co myśli i jaki układ preferuje…człowiek miałby większe rozeznanie. Ale jak to niegdys miewał w zwyczaju mówić pewien pan z wąsikiek: „nic to…”


  adrianbdg
  Członek
  Post count: 36
  #17670 |

  A jak można wiedzieć to jaki model wybrałeś?


  pompa
  Członek
  Post count: 22
  #17671 |

  Effesub Cam,w sumie to ta pianeczka z linka, którego wczesniej podałem; spodnie do połowy brzucha 5mm a bluza 7mm. Nurałem już i jest naprawdę ok…. :OK


  beikei
  Członek
  Post count: 16
  #17672 |

  Witam. Odświeżając temat, chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał styczność z modelem RED 55 ( http://www.tarpon.pl/p/pl/ef4009-m/kombinezon+red+55+m.html )? Jaki daje ona poślizg w wodzie? Może to dziwne pytanie ale nie miałem jeszcze okazji „obmacać” tego typu kombinezonu: czy usztywnienie na klatce piersiowej nie będzie przeszkadzać w pływaniu w mono? Z góry dzięki za wszelkie informacje. Pozdrawiam


  malpa
  Członek
  Post count: 239
  #17673 |

  Ja używam pianki łowieckiej OMERA i ani szelki ani wzmocnienie na klatce mi osobiście nie przeszkadzają.Dobrze napisał BLOKMAN za konkretne pieniążki bliskie ceny EFE kupisz Eliosa i nie bedzie wątpliwości bo wyrób to sprawdzony na wskroś.Można mieć tylko dylemat w jakiej konfiguracji.


Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)

You must be logged in to reply to this topic.