Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
 • Piotr Gruszeczka
  Participant
  Post count: 151
  #9468 |

  Wiadomo, że palenie papierosów jest szkodliwe dla zdrowia. Szukam wiarygodnych informacji na temat tego, jak palenie papierosów wpływa na wydolnośc organizmu w nurkowaniu na wstrzymanym oddechu? Jak wpływa palenie/zaprzestanie palenia na osiągane wyniki apnea?

  Ja od 22 lat palę papierosy 🙁 Od lat próbuję to ograniczyć i udało mi się juz dawno zejść do poziomu gdzie palę naprawdę niedużo…ale jednak ciągle palę i nie potrafię przestać definitywnie, ciągle stoję w miejscu z ilościa wypalanych papierosów i nizej juz zejśc nie mogę. E-papierosy tez kupiłem, jednak mi nie podchodzą…

  Szukam motywacji do rzucenia definitywnego, właśnie poprzez wyniki w nurkowaniu free. Ponieważ ciągle palę i zacząłem palić zanim przyglądałem się swoim wynikom we free to nie byłem w stanie doświadczyć na własnej skórze tego czy całkowite zaprzestanie palenia w jakis pozytywny sposób wpłynie na wyniki. Niby to oczywiste, że powinno by lepiej…ale jednak nie znam przykładu doświadczeń nikogo, kto rzucił lub rozpoczął palenie w trakcie uprawiania nurkowania na wstrzymanym oddechu.

  Czy ktos z Was może na swoim przykładzie powiedzieć coś o wpływie palenia na wyniki w apnea? Może ktos z Was rzucił :OK palenie już w trakcie treningów – czy to coś dało? Może zaczął :bad palić juz w trakcie przygody z free. Może znacie jakieś artykuły w sieci, przykłady, wywiady na ten temat… Możliwość kolejnego przesunięcia granic w ten sposób byłaby dla mnie ( i pewnie nie tylko dla mnie) sporą motywacją…


  Bartek Janiszewski
  Participant
  Post count: 1204
  #9469 |

  Chcesz motywacji? Proszę bardzo:
  http://www.eioba.pl/a71695/cialo_palacza
  Miłej lektury życzę i pozdrawiam.


  Piotr Gruszeczka
  Participant
  Post count: 151
  #9470 |

  Oj tamtą stronę ( i podobne) już oglądałem, oczywiście widzę co i jak i rozumiem to…

  Chodzi o to , że szukam wiarygodnych informacji na temat tego, jak palenie papierosów wpływa na wydolnośc organizmu w nurkowaniu na wstrzymanym oddechu? Jak wpływa palenie/zaprzestanie palenia na osiągane wyniki apnea?

  Na róznych stronach znalazłem sprzeczne informacje (jednym pomaga 😮 , innym przeszkadza, na innych jeszcze w ogóle nie wpływa. Ale oprócz naukowych opisów lekarskich jak nikotyna i CO wpływają na gospodarkę tlenową w organiźmie to żadnych konkretów typu wyniki badań trenujących free, lub żadnego opisu kogoś kto rzucił palenie w trakcie treningów nie znalazłem 🙁


  Bartek Janiszewski
  Participant
  Post count: 1204
  #9471 |

  Nie jestem lekarzem ale na zdrowy chłopski rozum – jeśli masz płuca zawalone smołą co ogranicza ich prawidłowe funkcjonowanie to chyba logiczne jest że niedotlenione mięśnie będą się szybciej męczyły co przełoży się bezpośrednio na osiągnięty wynik. I nie chodzi to tylko o free ale o każdą dyscyplinę sportu. Nie wspominam już o ogólnej kondycji organizmu, stanie wnętrzności, krwiobiegu itp.
  Ogólnie żeby Cię zachęcić:
  Rzuć ten syf a przekonasz się że wyniki pójdą w górę!
  POWODZENIA :OK


  Piotr Gruszeczka
  Participant
  Post count: 151
  #9472 |

  ’Rzuć ten syf a przekonasz się że wyniki pójdą w górę!’

  – Bartku, wszystko fajnie, tyle, że właśnie na temat wyników po rzuceniu fajkowania są opinie rózne (choćby fakt taki, że zakwaszenie organizmu nikotyną zwiększa tolerancję na CO2). Nie bronię absolutnie palenia papierosów! Podaj na czym konkretnym się opierasz tak twierdząc, lub opisz swój przykład (jeżeli paliłeś papierosy) jeśli po rzuceniu palenia w trakcie treningów zaobserwowałeś poprawę wyników. Takich informacji naukowych czy też empirycznych poszukuję.


  Piotr Gruszeczka
  Participant
  Post count: 151
  #9473 |

  Chodzi mi o takie artykuły choćby jak ten:

  http://www.apneanutrition.com/nicotine.html

  W nim autor opisuje że powypaleniu papierosa przez ok 30 minut mamy do czynienia z efektem niekorzystnym działania nikotyny powodującym zwiększenie zużycia tlenu.

  Jednak efekt ten ( w odróżnieniu od zakwaszenia organizmu) po odczekaniu ok 1 godziny po wypaleniu papierosa całkowicie mija i nie ma już niekorzystnego wpływu na wyniki. Za to przeszkadzać zaczynają pojawiające się po tym czasie objawy abstynencyjne – i to jest fakt, już przemawiający za tym, żeby rzucić palenie – być może efektu zakwaszenia nie będzie, ale nie będzie też przeszkadzających objawów abstynencyjnych. I wszystko się razem do kupy skompensuje.

  Czekam na opinie tych z Was co już rzucanie w trakcie treningów mają za sobą..

  Jak na razie znalazłem motywację taką, że nie paląc na pewno dłużej będę mógł w ogóle nurkować na wstrzymanym oddechu i to jest już poważny argument za rzuceniem :OK


  ontakee
  Członek
  Post count: 104
  #9474 |

  ’Siemasz, ja rzuciłem fajki w dzień kiedy przyszedłem na 1 trening. Jak to wplyneło na moje wyniki ? Ja uważam, że po tym fakcie w przeciągu 2 miesięcy wydłuzylem statyki o ok. 2 min, wcześniej 3.30 i byłem dętka i praktycznie po 2 miesiącach doszedlem do 5.40… A jeszcze dzień przed treningiem paliłem, o ogólnie przez 4-5 lat paliłem ok 1 paczke dziennie%). Jeśli chodzi o dynamikę to też na samym poczatku szybko popłynąłm o 40-50 m. więcej. teraz juz po ponad roku od rzucenia poszedłem jeszcze dalej, ale to już kwestia treningów i wiedzy, ale mysle że te pierwsze 2-3 miesiące udowodniły namacalnie jak poszła w górę wydolność i jaki wplyw mają ćmiki. Wiem, że to nie możliwe żeby \”zawiesic\” palenie nawet na 1 miesiąc, a jestem pewien, dałbym sobie płetwę obciąć, że wyniki powędrują w góre. Powodzenia:OK Piotrek


  Maciej
  Participant
  Post count: 288
  #9475 |

  Ja nie palę, ale mam prostą teorię na temat poprawienia osiągów.
  Kasę na fajki wrzucaj codziennie do skarbonki. Najdalej po roku uzbierasz na topową monopłetwę, która zwiekszy Twoje osiągi o co najmniej 20%.

  Dodatkowo:
  Jezeli fajki przeszkadzaja – logiczne – nie nalezy ich palic.
  Jezeli pomagaja – to jedziesz na dopingu. Rozumiem, ze nie o to Ci chodzi.
  Najgorzej jak nie maja wplywu…
  :bzik


  Bartek Janiszewski
  Participant
  Post count: 1204
  #9476 |

  Bruner, widzę że tobie potrzebny jest naukowy dowód a podejrzewam że i to Cię nie przekona. Jeśli naprawdę chcesz rzucić palenie to rzucisz, jeśli nie chcesz to nie rzucisz. Chęci są największą motywacją a nie to czy przepłyniesz 5metrów więcej pod wodą.
  Napiszę tylko tyle że nie spotkałem się nigdy z opinią że palenie papierosów może pomóc w sporcie. Piszesz jeszcze, że pół godziny po wypaleniu organizm jest słabszy a już godzinę wszystko jest w normie. Sorry ale dla mnie to bzdura bo płuca masz zasmolone non stop co ogranicza ich prawidłowe funkcjonowanie. A co do zwiększonej tolerancji na CO2 to nie wypowiadam się bo nie wiem. Wdychasz z dymem nie tylko CO2 ale 150innych szkodliwych substancji które Ci się odkładają i trują..
  Kiedyś paliłem kilka lat (co prawda nie dużo- paczka na 2/3dni) ale rzuciłem 7 czy 8lat temu. Freediving uprawiam od 5 lat, 3 lata temu coś bardzo mocno zachwiało moim życiem i zacząłem popalać przez jakieś 3 tygodnie. Poszedłem w końcu na trening, zobaczyłem jak mi spadła wydolność i szybciutko definitywnie rzuciłem ponownie. Pewnie jest to dla Ciebie mało przekonujący przykład i zrobisz oczywiście co będziesz chciał. Natomiast nikt mnie nie przekona że fajki nie mają negatywnego wpływu na kondycję organizmu a co za tym idzie wyniki w sporcie.
  Pozdrawiam,
  B.


  pinto
  Participant
  Post count: 29
  #9477 |

  Witaj Bruner. Na początek, fajki nie wpływają pozytywnie na nic w długim okresie. Też paliłem ładnych kilkanaście lat choć bardzo niewiele – paczka/2 tyg. Śmiesznie bo tylko wieczorem jak mnie nikt nie widział, tak mi pewnie zostało z czasów jak trzeba się było chować przed Starymi 🙂 A słuchało się wtedy Kajagoogoo i Classix Nouveaux ;)) Od 2 miesięcy dość intensywnie jak na mój wiek hihi! param się free na basenie (zbiega się to mniej więcej z wypaleniem mojego ostatniego papierosa), choć wcześniej robiłem to w wodach otwartych nie wiedząc jeszcze, że to freediving. Ale zmierzam do tego, że nie wiem jaki jest udział procentowy definitywnego rzucenia tego mojego popalania i treningów, ale przez te 2 miesiące poprawiłem moje wyniki STA/DYN o 100% :wow , a początkowe wcale nie były najgorsze. Zrzuciłem przy okazji 7kg i czuję się jak młody buk 😀 Jestem pewien, że nie wezmę tego gówna z powrotem do gęby i tego życzę Tobie (!) Pozdro


  erton
  Członek
  Post count: 29
Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)

You must be logged in to reply to this topic.