Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • perkoz93
  Członek
  Post count: 30
  #10569 |

  Cześć

  Czy są jakieś przeciwwskazania w pakowaniu? Po maksymalnym wdechu mogę jeszcze sporo dopakować, i zauważyłem że po kilku treningach gdzie dopakowywałem na maksa mogę nabrać więcej powietrza bez pakowania, klatka się rozciąga chyba.

  Czy używanie pakowania do treningu rozciągania klatki jest bezpieczne – to znaczy pakować do oporu, chwila trzymania, wyposzczenie, i od początku.

  Czy ta technika niesie ze sobą jakieś ryzyko?


  Marcin Baranowski
  Moderator
  Post count: 668
  #10570 |

  Pakowanie może narobić poważnych szkód jeżeli robi się to nieumiejętnie. Można od tego dostać urazu ciśnieniowego płuc. Musisz bardzo uważać żeby nie przedobrzyć i stopniowo zwiększać ilość paków.


  perkoz93
  Członek
  Post count: 30
  #10571 |

  ok, ale jak pakuje, i nie boli, to jest ok? Jest taki moment, w którym czuję lekki ból, wtedy przestaje. Dobrze kombinuję?

  Czy to w ogóle pomaga na pojemność płuc – to jest rozciąga je i klatkę? Płuca nie urosną, ale chyba są jakieś ćwiczenia pozwalające na maksymalne wykorzystanie tego co się ma.


  Marcin Baranowski
  Moderator
  Post count: 668
  #10572 |

  Pakowanie rozciąga klatkę piersiową dzięki czemu płuca mogą bardziej zwiększyć swoją objętość podczas wdechu. Najlepiej robić to na leżąco bo można od tego dostać blackoutu. Na pewno należy przestać w momencie, w którym zaczynasz odczuwać jakikolwiek ból. Klatkę piersiową można też rozciągać innymi ćwiczeniami niewymagającymi pakowania.


Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

You must be logged in to reply to this topic.