Viewing 20 posts - 1 through 20 (of 27 total)
 • paris
  Członek
  Post count: 80
  #15143 |

  Witam!!!!
  Czy ktoś się wybiera jutro (30.09) na długi basen w Oświęcimiu ( ul. Chemików 2) ???????
  A może ktoś tam cały czas trenuje?
  Wybieram się tam jutro po południu i chętnie się dołączę.

  Pozdrawiam
  Darek


  paris
  Członek
  Post count: 80
  #15144 |

  Przepraszam za za mieszanie!
  Nie ma możliwości żeby zrobić trening na tym obiekcie. Trzeba wynająć tor w godz. 10 -14, co dla mnie jest nieosiągalne czasowo. Regulamin pływalni nie pozwala na wiele 🙁


  neonn
  Członek
  Post count: 9
  #15145 |

  Nie do końca. Byłem tam dzisiaj(nie pomyślałem, że na forum była jakiś chętny na ten obiekt ;)) Co prawda pływałem bez necka, ale ratownicy nic nie mieli przeciwko. Teoretycznie jest zapis o zakazie nurkowania (sic!) na basenie, ale jakoś nie zwrócono mi uwagi jak leżałem 4m pod wodą ;D


  sany
  Członek
  Post count: 32
  #15146 |

  Dokładnie, regulamin swoje, ale w Oświęcimiu siłą przewodnią są ratownicy. Chłopaki z Bielska kiedyś trenowali, z tego co mi wiadomo bez problemów, ja też w długich płetwach i necku tam raz byłem, również bez problemów. Pozdrawiam.


  paris
  Członek
  Post count: 80
  #15147 |

  Dzisiaj rozmawiałem przez telefon z połową personelu kończąc na kierowniku obiektu. I jedynym wyjściem było wynajęcie toru. A płetwy( stereo,mono) tylko do użytku na wynajętym torze.
  Szkoda mi już czasu na sprawdzanie czy się uda, będę musiał się zadowolić krótkim basenem. Wolę zrobić cokolwiek na krótkim niż obejrzeć długi przez szybę 🙂 i wrócić z kwitkiem, a mam ze 40km w jedną stronę.
  Jednak dzięki za informację !!!!


  neonn
  Członek
  Post count: 9
  #15148 |

  „A płetwy( stereo,mono) tylko do użytku na wynajętym torze. ”

  haha, dziś wieczorem na basenie chyba co druga osoba w płetwach pływała …


  paris
  Członek
  Post count: 80
  #15149 |

  Na płetwach mi nie zależy ale neck jest konieczny. Nie wiem co myśleć o tej sytuacji. Były tory 50 metrowe ? Czy tylko połówki ?


  neonn
  Członek
  Post count: 9
  #15150 |

  były 2 lub 3
  w Osw. chyba nie ma nigdy sytuacji, żeby wszystkie tory były podzielone(nie jestem pewien, nie chodzę na ten basen już z 5 lat). Tylko o dziwo na 50 było więcej takich basenowych zapychaczy co jeden basen przepływają w czasie 3 minut, a 25 były wolne.
  Jak się boisz, że będą robić problemy, to wbijaj przez weekend na Olimpijczyka do Gliwic, tam ponoć problemów nie robią, a i ja chętnie bym przetestował czyjegoś necka 😉


  paris
  Członek
  Post count: 80
  #15151 |

  Jakby była taka możliwość to bym nie marudziła na forum 🙂 Na razie w olimpijczyku nie ma 50tki. Grafik jest do 2.10 i cały czas 2×25. ja pracuję w Gliwicach to mam po drodze.


  bielskitom
  Członek
  Post count: 11
  #15152 |

  moje dziecko trenowalo w oswiecimu plywalem w weekendy wieczorami, z neckiem , mono, dlugimi, czesto w piance i ratownicy byli OK.


  Bronisław Kokot
  Participant
  Post count: 179
  #15153 |

  Witam jeżdżę na basen do Oświęcimia ostatnio byłem tam wczoraj. Cieszę się że mogę tam spotkać osoby, które tak jak ja interesują się nurkowaniem swobodnym.
  Możemy się kiedyś umówić i podyskutować na temat pływania pod wodą. Jestem otwarty i chętny.


  Bronisław Kokot
  Participant
  Post count: 179
  #15154 |

  ale ratownicy nic nie mieli przeciwko. Teoretycznie jest zapis o zakazie nurkowania (sic!) na basenie, ale jakoś nie zwrócono mi uwagi jak leżałem 4m pod wodą ;D

  Mnie kiedyś zwrócili uwagę, że nie wolno nurkować. Odpowiedziałem że nie nurkuję, a tylko pływam pod wodą. 😀


  adrianee36
  Członek
  Post count: 1
  #15155 |

  Ja trenuje na basenie w OSW od dwoch lat, i nigdy nie miałem problemow, raz tylko ratownik zwrocił mi uwage ze tak nie wolno, to powiedziałem ze jestem z bbratem i on czuwa 😉


  mariuszgrabowsk
  Participant
  Post count: 9
  #15156 |

  W sumie to nie po drodze z Oświęcimia do Gliwic ale już otwarto basen 50m w Jaworznie i nikt nie robi problemów. Jedyny minut to taki, że go wypłycili…


  Bronisław Kokot
  Participant
  Post count: 179
  #15157 |

  W Oświęcimiu znalazł się jednak jeden ratownik, który kategorycznie zabronił mnie pływania pod wodą zawsze jak on będzie.
  Więc poinformowałem go, że będę pływał na powierzchni z twarzą pod wodą i nie będę oddychał.
  Chciałem jemu i innym uzmysłowić, że te przepisy są bzdurne. Byłem tam później jeszcze po całym zajściu i znów pływałem pod wodą. O dziwo zobaczyłem wspomnianego ratownika, który zabronił mi takiego pływania, ale tylko mierzyliśmy się wzrokiem i nic. 😀


  stone
  Członek
  Post count: 7
  #15158 |

  Serdecznie wszystkich witam. Ten post to mój debiut na forum, chociaż zaglądam na tą stronę od dłuższego czasu, głównie po to żeby zdobyć informację na temat treningów. Bardzo dziękuję za wszystko czego się tutaj dowiedziałem.
  Pod woda pływam dla przyjemności. Do tej pory głównie w Oświęcimiu ze względu na rozmiar basenu. Niestety wygląda na to że dobre czasy się tutaj skończyły. Dzisiaj usłyszałem że nawet z asekuracją nie mam tam czego szukać. Podobno ma być nowy regulamin określający wymagania jakie trzeba spełnić, żeby uprawiać taką działalność, i chyba łatwo nie będzie.
  W każdym razie gdyby ktoś w okolicy był chętny na próbę zorganizowania legalnego, bezpiecznego pływania, chętnie się podczepię. Jakoś nie bardzo się widzę na powierzchni 🙁


  Bronisław Kokot
  Participant
  Post count: 179
  #15159 |

  Rozmawiałem z kilkoma ratownikami z MOSIR Oświęcim i z tego co mi przedstawili, należy napisać pismo do kierownika MOSIRu, że uprawia się freediving i prosi się o umożliwienie trenowania pływania pod wodą.
  Jako że sam mieszkam troszkę ponad 10 kilometrów od Auschwitz na początku nowego roku napiszę te pismo i porozmawiam z kierownikiem. Większość ratowników jest przychylna tej formie pływania, a wiem że są w śród nich nurkowie.

  Tak więc postaram się przedstawić naszą sprawę najlepiej jak potrafię, aby znów można było trenować na tym obiekcie.

  Pozdrawiam wszystkich i Życzę Zdrowych Świąt i Szczęśliwego Nowego roku 2014. :OK


  stone
  Członek
  Post count: 7
  #15160 |

  Świetnie. Mam nadzieję że się uda. Również mieszkam niedaleko, więc w razie gdyby było potrzebne wsparcie jestem do dyspozycji.
  Ratownicy rzeczywiście są tam ok. Zdarzało mi się przychodzić solo w czasie gdy basen świecił pustkami i nie dość że zgadzali się na moje pływanie to jeszcze mnie pilnowali. 🙂


  Bronisław Kokot
  Participant
  Post count: 179
  #15161 |

  Ogólnie na tym basenie wielkiego tłoku nie ma, gdyż woda jest zimniejsza, niż na innych basenach i brak na tym basenie zjeżdżalni i jakuzi. Na tym obiekcie wielu woli pławić się w płytszym 25m basenie, gdzie woda jest cieplejsza.


  stone
  Członek
  Post count: 7
  #15162 |

  Ale za to jest głęboko, blisko i tanio 8). Chociaż w tygodniu w czasie tzw. rekreacji bywa sporo ludzi. Zwykle staram się być w weekendy popołudniu i zdarzało się że oprócz mnie były dwie – trzy osoby.


Viewing 20 posts - 1 through 20 (of 27 total)

You must be logged in to reply to this topic.