Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • rwq
  Członek
  Post count: 4
  #20024 |

  potrzebuje do niedzieli maske kupić.
  wyjeżdżam na święta i fajnie byłoby popływać sobie w jakichś profesjonalnych okularkach (odcisków sobie nie po robić). chciałbym kupić sphere to byłby to już wydatek, który mi się opłaci, bo przydadzą się na dłużej.

  nie znalazłem szukając w googlach żadnego sklepu w warszawie oferującego powyższy produkt technisuba. może jest coś godnego uwagi żeby kupić, a jeśli nie to nie pozostaje mi nic innego jak zamawiać z łodzi.

  problemem jest to że jutro piątek po jutrze weekend, toteż ciężko z przesyłkami. UPS oferuje sobotnie przesyłki ale płaciłbym za paczke 60PLN także zrobie to w akcie desperacji jak się okaże że nic innego się nie da.


  rwq
  Członek
  Post count: 4
  #20025 |

  jeśli znacie jakieś sklepy co to mają, albo sami macie na zbyciu to śmiało piszcie tutaj.


  olekry
  Participant
  Post count: 423
  #20026 |

  Z wątku, na którym wypowiadałeś sie ostatnio, wynika, ze interesują cię nury na głębokość kilku metrów. Sphera jest fajna, ale przy glębokosciach, na które zamierzasz schodzić jakakolwiek maska będzie OK. Oczywiscie niewielka pojemnosć wewnętrzna jest plusem, bo wyrównujac ciśnienie w masce nie tracisz dużo powietrza. Zawsze gdy zanurzasz się i czujesz, że maska dociska do twarzy, należy wdmuchnać w nią troszkę powietrza nosem by zrónowazyc różnicę ciśnień. Jest to równie ważne jak wyrównywanie ciśnienia w uszach. Zatem kup cokowiek np. w decathlonie (nają tam kilka masek do łowiectwa – te są dla Ciebie OK): będzie ok :OK Pozdrawiam


  Marcin Baranowski
  Moderator
  Post count: 668
  #20027 |

  rwq, dobierając maskę musisz zwrócić uwagę żeby pasowała do kształtu Twojej twarzy. Idealnie byłoby gdyby po przyciśnięciu jej do twarzy (ale bez zakładania paska na głowę) zassała się tak, że będzie się sama trzymać. To daje gwarancję, że nie będzie przeciekać. To powinno być głównym kryterium wyboru w Twoim przypadku bo tak jak napisał olekry każda maska się sprawdzi przy typowo rekreacyjnym nurkowaniu.


  Bartek Janiszewski
  Participant
  Post count: 1204
  #20028 |

  http://www.sklep.humbak.eu/index.php?nurkowanie=maski&sklep=maski&ma=aquasphere&mo=Sphere&act=spro

  http://www.coco24.pl/technisub-maska-nurkowania-sphera-p-541.html

  Sphera pasuje na większość twarzy, natomiast jej wadą jest łatwość zarysowania szybek oraz wypadanie szybek w maskach kilkuletnich. Zgubiłem kiedyś szybkę na kilkudziesięciu metrach, nic fajnego natomiast i tak uważam że jest to najlepsza maska do nurkowania głębokiego. Do basenu oczywiście też się nadaje bo jest bardzo opływowa.


  rwq
  Członek
  Post count: 4
  #20029 |

  Dzięki za odpowiedź 🙂
  Dzwoniłem dziś do kilku sklepów i już mi się sphery nie uda ogarnąć. Jutro pojadę do decathlonu i kupie sobie coś odpowiedniego.

  Przeglądałem oferty na ich stronie, to mają maski niektóre z pojemnością 130cm3 także spoko.

  Pozdro i jeszcze raz dzięki;)


Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)

You must be logged in to reply to this topic.